Cisza wyborcza, a znikające banery...

W sobotę (20.10) w przeddzień wyborów samorządowych odbyły się w Cieszynie główne uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Na czas robienia wspólnego zdjęcia i widowiska „Sztandary Niepodległości” zostały zdjęte banery wyborcze dwóch kandydatów. Czy została naruszona cisza wyborcza?

Afisze wyborcze Mieczysława Szczurka i Gabrieli Staszkiewicz znajdujące się na rynku zniknęły na czas uroczystości, która miała miejsce w przeddzień wyborów samorządowych. Banery wróciły po zakończeniu imprezy. Dlaczego Burmistrz zlecił zdjęcie banerów? Włodarz zabrał głos w tej sprawie – wyjaśnia:

Rzeczywiście 20.10.2018 r. na czas robienia zdjęcia i widowiska „Sztandary Niepodległości” banery wyborcze Pani Gabrieli Staszkiewicz i Pana Mieczysława Szczurka zostały zdjęte. Z jednej strony takie są wymogi nagrań telewizyjnych programów, których charakter odbiega od politycznej narracji. Z drugiej strony zależało nam na tym, aby obchody Święta Niepodległości wolne były od aktualnej kampanii wyborczej. Zwróciłem się więc z pytaniem do obu wymienionych osób, czy nie zgodziłyby się na usunięcie lub zakrycie swoich banerów, znajdujących się na kamienicach rynkowych na ten krótki okres czasu. Otrzymałem pozytywne odpowiedzi, Pan Mieczysław Szczurek dodatkowo potwierdził to na piśmie. Banery wieczorem 20.10.2018 r. wróciły na swoje miejsce. W tym kontekście uważam, że zachowałem się zgodnie z duchem prawa, zasadami współżycia społecznego i poszanowaniem kandydatów innych komitetów. Z przykrością jednak muszę Państwa poinformować, że jeszcze tego samego wieczoru Pani Gabriela Staszkiewicz złożyła doniesienie na mnie o możliwości złamania przeze mnie przepisów dotyczących ciszy wyborczej. Tak przynajmniej poinformowała mnie w rozmowie telefonicznej, którą przeprowadziłem z nią około południa 24.10.2018 r. Czy mówiła prawdę? Już nie wiem. Wiem natomiast, że kategorycznie nie godzę się na takie zachowanie. Przez długi czas zachowywałem spokój, nie odpowiadając na liczne zaczepki i pomówienia, wierząc, że dobrym słowem jesteśmy w stanie zrobić więcej. Może pomyliłem się, przykładając swoją miarę do innych. Jednak nie żałuję tego i jeszcze raz powtórzę, że wolę przegrać wybory niż posługiwać się niegodziwymi metodami, jakimi posługuje się Gabriela Staszkiewicz. Przykładów stawiania prywatnego interesu ponad interesem publicznym można byłoby podawać w przypadku tej Pani więcej, ale mam nadzieję, że ten bardzo dosadny wystarczy. Piszę o tym z przykrością w setną rocznicę powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Może w Cieszynie wcale nie szanujemy Londzina, Michejdy i Regera, pozwalając innym dzielić nas i toczyć obrzydliwe walki o „jakąś władzę”?

Mieczysław Szczurek potwierdza, iż wyraził zgodę na piśmie. Uważam, że te uroczystości były na tyle ważne, iż w momencie kiedy Pan Burmistrz zwrócił się do mnie z taką prośbą to wyraziłem zgodę - przyznaje w rozmowie z naszą redakcją Mieczysław Szczurek.

Tak, sprawę komentuje Gabriela Staszkiewicz – Pan Burmistrz zaskoczył mnie pomysłem ściągnięcia banerów. Zgodziliśmy się tylko na zwinięcie lub przysłonięcie. O 15:00 w sobotę otrzymałam informację, że baner już nie wisi. Kiedy dowiedziałam się, że afisze zostaną zawieszone po uroczystości powiedziałam Panu Burmistrzowi bardzo wyraźnie, że w tym momencie to jest mój baner i wygląda to tak, jakbym to ja wieszała go w trakcie ciszy wyborczej. Staszkiewicz podkreśla, iż nie złożyła doniesienia na Burmistrza. Jednak przekazała informację o możliwości popełnienia wykroczenia w trakcie ciszy wyborczej.

 

 

 

Cieszyński Ruch Społeczny komentuje sprawę na swoim profilu FB:

 

MsZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

61
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-25 19:48:13
b.w.: Przykro patrzeć jak obaj kandydaci na burmistrza w tej części kampanii wykazują marne zainteresowanie sprawami społecznymi i gospodarczymi .... Kiepsko to o nich świadczy !
2018-10-25 20:11:53
tom lem: Kolejna kiepska intryga Gabrieli Staszkiewicz polegająca na dyskredytacji kontrkandydata. Pod pozorem znajomości prawa, intrygantka wykorzystuje zdjęcie i ponowne wieszanie banerów wyborczych na które wyraziła zgodę. Wyjaśnienia sytuacji https://www.facebook.com/RyszardMacura2018/
2018-10-25 20:13:08
krzysztof.mm: R.Macura traktuje Cieszyn jak kaczyści Polskę - jako swój prywatny folwark, na którym może wszystko i bezkarnie - i bardzo dobrze, że dostał po nosie - nie dotarło do niego po czterech latach, że G. Staszkiewicz nie jest z tych, co dadzą sobie po głowie chodzić
2018-10-25 20:17:42
tom lem: "Staszkiewicz podkreśla, iż nie złożyła doniesienia na Burmistrza. Jednak przekazała informację o możliwości popełnienia wykroczenia w trakcie ciszy wyborczej". D O B R E !!!
2018-10-25 20:20:49
tom lem: Kolejna szachrajka? Mam nadzieję, że wybory spowodują - wyleci na zbity pysk - niestety aż do rady miasta?
2018-10-25 20:34:08
gocha72: Mach : gratuluję spostrzegawczości:) Wreszcie Twoje komentarze są dla mnie "nektarem dla uszu". Pozdrawiam serdecznie :)
2018-10-25 21:04:36
Mach: krzysztofie. mm, kaczystami, jak traktują Polskę możesz się zajmować. W tym wypadku, co już sobie napisaliśmy na GC nie chodzi o żaden folwark, ale jak sam na gazeciecodziennej.pl napisałeś o usunięcie banerów; ktore odbyło się za zgodą stron i zgodnie z porozumieniem banery wróciły na swoje miejsce po uroczystościach, co jak się okazuje nie mialo w zadnym wypadku wpływu na decyzje wyborcze wyborców. Wszyscy zainteresowani uzyskali mandaty. Nikt nie dostał po nosie, a co najwyżej przekonaliśmy się o pieniactwie CRS-u i sorry"babskim" charakterze kandydatki, która wraz ze swoim ugrupowaniem zupełnie bezsensownie podniosła wrzawę, w sytuacji kiedy wszystko dla komitetu CRS układało się pomyślnie. Nikt oczywiście nie miał zamiaru chodzić po głowie kandydatki ,wręcz przeciwnie to kandydatka wykazuje nadmierną nerwowość z powodu niewielkiej przewagi po pierwszej turze swojego kontrkandydata. Cieszyniocy to lud rozważny- uważam ,że popełniacie błąd przyjmując taki sposób kontynuowania kompanii. Dlatego krzysztofie mm -wyluzuj. Czekam na kpiny.
2018-10-25 21:14:00
tom lem: Albo po 8 jest 6 i 7 albo Mach-u COŚ z Twoimi wpisami się dzieje
2018-10-25 21:16:50
Mach: Panie Tatka, proszę przywrócić wcześniejsze moje dwa posty. Traktujmy się poważnie.
2018-10-25 21:19:34
tom lem: Poważnie Mach-u powołają się na regulamin, który stosują jak im wygodnie.
2018-10-25 21:19:49
wny: Ze zgodą czy bez w ciszy wyborczej nie wolno prowadzić kampanii, tym samym wieszać plakatów, billboardów, banerów wyborczych. Chyba, że traktujemy prawo wybiórczo jak PIS. Pani Gabriela zrobiła błąd zgadzając się na zasłonięcie banera. Jaki problem aby na zdjęci go usunąć-photoshop nie takie rzeczy potrafi. Za to burmistrz lansował się na imprezie za bagatela ok. 500 tysięcy złotych, na które to o zgrozo stosowną uchwałą zezwoliła Rada Miejska gdzie większość ma CRS (czyli kandydatka Staszkiewicz).
2018-10-25 21:21:35
rainman: Jak dla mnie bardzo niesympatyczne zachowanie Pani Staszkiewicz. Raz, że nikomu nawet do głowy nie przyszłoby, że to ona mogłaby rozwieszać banery. Dwa jaki zarzut można byłoby postawić obecnemu burmistrzowi - że złamał ciszę naklejając ponownie plakaty konkurentów aby wywołać u wyborców poczucie naruszenia przez tych ostatnich ciszy wyborczej? To jest wręcz nieprawdopodobne jak można doszukiwać się problemów w sytuacjach, które są bezproblemowe. I takie zachowania później są powielane w innych obszarach życia. W rezultacie żyjemy w Polsce skażonej biurokracją, gdzie każdy krok który wykonuje człowiek może być później wykorzystany przeciwko niemu. Nie jest to pierwsze zagranie nie-fair w stosunku do obecnego burmistrza. Przypomnieć można wykorzystanie starej nazwy komitetu - za które - przecież obecny burmistrz nie pozwał do sądu z tego co wiem.
2018-10-25 21:23:34
tom lem: Takie szachrajstwo wyborcze, by otrzymywać dietę radnego przez 5 -lat, jest kpiną z krzysztofa.mm
2018-10-25 21:43:14
Mach: Siła każdego portalu są komentarze. Hipokryzja redakcji polega na tym ,że pisząc o znikających banerach jednocześnie sprawia ,że znikają komentarze, które w niczym nie naruszały regulaminu forum.To właśnie komentarze są siłą portalu. Skoro tak redakcja mnie potraktowała kończę prawie 7 letnią współpracę na tym forum. Pozdrawiam wszystkich moich antagonistów i protagonistów.
2018-10-25 21:59:28
wny: Mach strzelił focha ;-) Mam nadzieję, że jak dziecku w przedszkolu i Tobie przejdzie. Bez Ciebie będzie nudno. A tak na poważnie wielu czyta jednak się nie udziela. Wiele Twoich wpisów jest ciekawych. Z wieloma Twoimi tezami pewno większość (i ja również) się zgadza. Z częścią pewno nie. Jednak w takim miasteczku jak Cieszyn z zaledwie kilkoma portalami internetowymi forum jest jakąś platformą do dyskusji, wymiany zdań, przekazywania informacji. Także, ... wracaj nasz Machu z ciętą ripostą.
2018-10-25 22:12:47
tom lem: Ależ, Mach-u nie odbieraj mojego wpisu za pouczenia, ale przeczytaj regulamin i wracaj. Zastanów się czy tolerowałbyś reklamę konkurencji we własnej firmie? - Nie reklamowałeś świadomie oczywiście, tylko w emocji :-)
2018-10-26 05:08:28
krzysztof.mm: Mach - sugestia, że kandydaci między sobą ustalają, czy ich Kodeks Wyborczy obowiązuje czy nie - to już za dużo jak na normalnego, zakwalifikowałeś się do oszołomów
2018-10-26 05:09:20
krzysztof.mm: "Anonim_jeden 25 października 2018 - 22:37 +++ " JA MAM WRAŻENIE ŻE NIE TYLKO WARSZAWA JEST STEROWANA PRZEZ NIEMCY, ALE CIESZYN TEŻ. PRZECIEŻ RADNY MIASTA TOMICA JEST STEROWANY PRZEZ BRATA ANDRZEJA I JANINE TOMICA. NA STAŁE MIESZKAJĄCY W NIEMCZECH I CHWALĄCY SIĘ BLISKIMI KONTAKTAMI Z PANIĄ MERKEL..." +++ Taki tekst walnęła na FB zagorzała zwolenniczka obecnego burmistrza. Wydrukowałem go sobie. Tekst i tocząca się polemika wykasowano, ale w internecie nic nie ginie. Nie wykasowano jeszcze chamskich uwag niewiasty nawołującej do głosowania na burmistrza i straszącej mieszkańców Cieszyna p. Staszkiewicz i rzekomym lewactwem jakie wprowadzi do RM. Czekam kiedy połączy osobę p. Staszkiewicz z uchodźcami i postraszy wyborców podrzynaniem gardeł. Aktualnie udostępnia apel p. Macury o kampanie fair -play przed druga turą wyborów."
2018-10-26 05:59:21
tom lem: krzysztof.mm: "... pozostawiam cię z tymi bredniami- już mogę cię zapewnić, że z doniesienia pani Staszkiewicz, pozostanie tyle co z twoich postów na tym forum. Bełkot nienawiści." +++cyt. Mach - 25 października 2018 - 21:13
2018-10-26 08:57:32
krzysztof.mm: nie martwcie się o macha - to n a ł o g o w y bajkopisarz, wróci tu zanim skleroza pozwoli mu zapomnieć, że odszedł
2018-10-26 08:58:41
krzysztof.mm: burmistrz ma swoje ściśle określone kompetencje, Rada swoje - i nie jest prawdą, że można być dobrym burmistrzem tylko kiedy rada jest na każde jego zawołanie a jeśli Macurze to faktycznie uwierało i czuł, że nie jest w stanie rządzić bez większości w RM - już dawno powinien podać się do d y m i s j i, to jest proste i oczywiste rozwiązanie w takich sytuacjach - ale jedynie dla ludzi uczciwych, przyzwoitych i z honorem . zdolność i umiejętność bycia dobrym gospodarzem/szefem/burmistrzem potrzebna jest zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba godzić interesy różnych stron - tej umiejętności Macura nie miał, nie ma i jak jego bezczelne uwikłanie w aferę z oszustką z DN, a teraz skandal z banerami wyborczymi pokazują, nie nabędzie - to nauczycielsko-przykościelny b e t o n, niereformowalny i nienadający się do kierowania miastem
2018-10-26 10:01:42
tom lem: krzysztof.mm:"..., kompetencje burmistrza są ściśle powiązane z uchwalonym budżetem i uchwałami RM. To wypływa z uchwały o samorządzie. Burmistrz ma jedynie swobodę w dobieraniu sobie pracowników, by wypełniać postanowienia zatwierdzonego budżetu i uchwał RM ściśle z niego wypływających. Politykę zatrudnienia i rozliczania pracowników to wyłączna kompetencja burmistrza i w zakresie DN, powoływania zastępców- to niewątpliwie go obciąża. Kiedyś, w czasie pierwszej kadencji to RM wybierała burmistrza. Więc z natury rzeczy miał większość w RM i niepowodzenia RM przekładały się bezpośrednio na niepowodzenie burmistrza. Obecnie burmistrz jest wybierany w wyborach bezpośrednich i to on ma silniejszy mandat od poszczególnych radnych. Złożenie mandatu w tym wypadku to zawód dla wyborców i nikt poważny tego nie zrobi Zauważ, kiedy jeden z radnych naruszał w ubiegłej kadencji ustawę o ograniczeniu gospodarczym osób sprawujących mandat w gminie kiedy te wykorzystują mienie gminne do prowadzenia działalności gospodarczej to RM nie głosując wniosku za wygaszeniem mandatu faktycznie ustanowiła się ponad prawem i ten stan trwał przez całą kadencję i burmistrz na to nie miał wpływu. Obecnie w takiej sytuacji ponownie znajduje się kilku radnych ,którzy mają 30 dni na opowiedzenie się po której stronie ustawy zamierzają stanąć.. Co do kompetencji ustępującego burmistrza mamy już określoną wiedzę. Jeżeli chodzi o kontrkandydatkę , wiemy jaką okazała się przewodniczącą RM. Zauważ ,że mentorem kandydatki był radny, który nie przestrzegał ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy przy jednoczesnym pełnieniu mandatu radnego w tej gminie. Ten zarzut był i jest o wiele poważniejszy od tego ,który Pani Staszkiewicz podniosła w stosunku do burmistrza o naruszenie ciszy wyborczej." cyt. Mach-26 października 2018 - 8:00
2018-10-26 10:32:57
Śmiechu : Sorki. Jak dla mnie zachowała się jak menda ... Po trupach do celu.
2018-10-26 11:30:31
krzysztof.mm: @tom lem/Mach v. 2.0: kompetencje burmistrza i RM są określone nie w budżecie i nie w uchwale, a w USTAWIE o samorządzie +++ tłumaczenie rzekomej niemożności burmistrza podania się do dymisji "zawodem dla wyborców" to kpina - burmistrz, zwłaszcza ten, do swego stołka jest przywiązany przede wszystkim pensją, kilkakrotnie wyższą niż w szkole, i próżnością wynikającą z poczucia wywyższenia się ponad innych +++ a cała ta pisanina o 'mentorach',' zarzutach' itede to psinco warte jałowe spekulacje - btw, od zarzutów są sądy i prokuratura, i bardzo dobrze GS zrobiła zgłaszając wybryk burmistrza na Policję
2018-10-26 12:08:05
tom lem: "W chwili obecnej w rażącej sprzeczności z ustawą o ograniczeniu gospodarczym osób pełniących funkcje radnego znajduje się co najmniej 2 radnych CRS, którzy po złożeniu ślubowania mają obowiązek opuścić miejskie lokale handlowe, do 30 dni lub zrezygnować z mandatu radnego. Wszelkie nieformalne uniki w odbiorze społecznym przekładają się na prawa paulińskie. Cedowanie lokalu na kogoś z rodziny również będzie miało charakter omijania prawa. Mam nadzieję ,że Pani Staszkiewicz ewentualnie po objęciu stanowiska burmistrza nie ucieknie się do wybiegu zastosowanego przez jej mentora w minionej kadencji." cyt. Mach- 26 października 2018 - 10:17
2018-10-26 14:32:06
tom lem: @krzysztof.mm: uważasz, że "...bardzo dobrze GS zrobiła zgłaszając wybryk burmistrza na Policję" to licz się z "... Doniosła na kolegę z Rady Miejskiej, któremu głosowała uchwały przez całą minioną kadencję, a z którym przyjdzie jej układać sobie współpracę w najbliższej 5 letniej kadencji. Gratuluję postawy mediacyjnej i ekumenicznej zarazem przyszłej Pani aspirującej na stanowisko burmistrza miasta Cieszyna obarczonej piętnem donosicielki. Niestety zanim to stanowisko obejmie czeka ją druga tura -a co jak nie wyjdzie?Kto w tym sztabie CRS jest od myślenia , Ty ja-nku? Jedno jest pewne w najbliższej kadencji o każdym wybryku zostanie powiadomiona policja- zatem proszę przyszłych radnych o zaplanowanie odpowiedniej kwoty w budżecie,żeby wybryki należycie policja rozpatrzyła."cyt. Mach-26 października 2018 - 14:04
2018-10-26 18:03:38
Ondraszek: Boszeeee, ale dno. Chciałem iść na drugą turę i zagłosować na tą kobitę, chociaż jej nie znałem, bo nie jestem fanem obecnego, a niestety moja kandydatka nie przeszła. Ale jak widzę taką żenadę, kampanię małomiaseczkowego hejtu to odechciewa mi się uczestnictwa w tych prymitywnych kiełbasianych igrzyskach. Jeśli taki poziom miałby prezentować włodarz miasta, to chyba lepiej niech zostanie tak jak było. Może druga kadencja to nowe otwarcie, zrozumienie błędów i wyciągnięcie wniosków. Może jednak warto jeszcze przemyśleć wybór, zanim nastaną tu obyczaje znane ze stolicy. Może.
2018-10-26 18:07:32
Ondraszek: Boszeeee, ale dno. Chciałem iść na drugą turę i zagłosować na tą kobitę, chociaż jej nie znałem, bo nie jestem fanem obecnego, a niestety moja kandydatka nie przeszła. Ale jak widzę taką żenadę, kampanię małomiaseczkowego hejtu to odechciewa mi się uczestnictwa w tych prymitywnych kiełbasianych igrzyskach. Jeśli taki poziom miałby prezentować włodarz miasta, to chyba lepiej niech zostanie tak jak było. Może druga kadencja to nowe otwarcie, zrozumienie błędów i wyciągnięcie wniosków. Może jednak warto jeszcze przemyśleć wybór, zanim nastaną tu obyczaje znane ze stolicy. Może.
2018-10-26 18:20:20
krzysztof.mm: Mach obraża się na ox i ogłasza, że się tu już więcej nie będzie produkował - i jednocześnie dziękuje koledze, który jego teksty kopiuje z GC i tutaj wkleja - no dziecinada to mało powiedziane, kabaret za dużo - żenada, to jest dobre określenie
2018-10-26 18:31:28
krzysztof.mm: nerwowość i agresja w tonie ostatnich wypowiedzi R. Macury to prosta konsekwencja świadomości jego beznadziejnej pozycji przed II turą - facet zrozumiał, że kończy się jego przypadkowe burmistrzowie i pora wracać na ziemię, a lądowanie może być twarde +++ trzymamy kciuki za Staszkiewicz, a Macura - jeśli go żona nie zatrudni w szkole - może na przykład objąć stanowisko dozorcy w kamienicy przy Starym Targu, którą za grube pieniądze najpierw biskupowi wyremontował, a potem od niego za jeszcze lepsze w imieniu miasta wynajął - i to jest kolejny z tych kwiatków, dla których MACURA MUSI ODEJŚĆ
2018-10-26 21:02:43
Donek: Nikt jednak nie pisze że pani Staszkiewicz to CRS to była grupa radnych z ugrupowania pana Andrukiewicza który w ubiegłej kadencji starał się o fotel burmistrza i to właśnie ta grupa radnych najbardziej robiła starania o dofinansowanie dla Fundacji Być Razem którego on jest szefem. Ciekawi mnie jaka to kwota. Proszę sobie przeczytać ot cała prawda. https://wiadomosci.ox.pl/radni-wysluchali-informacji-na-temat-fundacji-byc-razem,32961. Nic ująć nic dodać o tym nikt nie mówi a bo po co. Najlepiej tak jak krzysztof m m opluwać burmistrza który jest uczciwy rzetelny i pracowity i uczciwy. Takiego burmistrza Cieszynowi trzeba. Jeżeli ta pani przejdzie to z tą fundacją i finansowaniem może różnie być nie chcę być złym wróżbitą.
2018-10-26 21:03:42
nevada1972: Ludzie nie dajcie sobą manipulować! Czy nie widzicie, że za wszelką cenę chcą zniszczyć porządnego człowieka. Hasło "Bo kocham to miasto" wydaje się tylko pustą frazą, jeśli ktoś nie szanuję ludzi nie może kochać miasta.
2018-10-26 21:08:40
nevada1972: kontrkandydata Macury za każdym razem podkreśla ile jej się rzeczy w mieście nie podoba, a przecież przez ostatnie lata grzeje tyłek na stołku przewodniczącej RM, radni CRS mieli przecież przeważającą większość w RM. ONI PODEJMOWALI UCHWAŁY, KTÓRE BURMISTRZ REALIZOWAŁ, co za hipokryzja!
2018-10-26 21:15:05
nevada1972: Dokładnie Donek ma rację, to radni Andrukiewicza, jak dojdą do władzy to będą sięgać po mienie miasta. Już raz zrobili wielką kampanie na rzecz stowarzyszenia i liczyli że będzie zgoda burmistrza na przejęcie dzierżawionych nieruchomości, tyle, że się przeliczyli!. A jak będzie rządzić p. Staszkiewicz to ten temat powróci na sesję-zobaczcie!
2018-10-26 21:23:34
wny: No i to jest konkret. Pytanie do p. Staszkiewicz, czy jak zostanie Burmistrzem przekaże miejski majątek wart miliony złotych fundacji Być Razem?
2018-10-26 21:41:14
nevada1972: No teraz to oczywiście powie, że nie. A potem radni przegłosują i zwali na nich, że rada decyduje, a ona tylko wypełnia uchwały rady. NIE DAJCIE SIĘ MIESZKAŃCY NABRAĆ! SPOSÓB PROWADZENIE KAMPANII WYBORCZEJ, PERFIDNEJ I ZADAJĄCEJ CIOSY PO NIŻEJ PASA DAJE TYLKO PRZEDSMAK TEGO CO BĘDZIE NASZ CZEKAĆ W KOLEJNYCH LATACH
2018-10-26 21:43:57
tom lem: wny: do puki nie jest burmistrzem - nie przekaże, jak zostanie wybrana - się okaże.
2018-10-26 22:15:08
Ondraszek: O czym tu dyskutować. Zgadza się na zdjęcie baneru, rozmawia poważnie z burmistrzem, żeby po odłożeniu słuchawki zadzwonić na policję. Gorzej niż przedszkole. Jak można z taką słomą w butach pchać się na stanowisko. Wytykali SMS y a sama zachowuje się jak najgorszy prymityw. Wstyd dla tego miasta, że tacy ludzie ubiegają się o urząd i przechodzą do 2 tury.
2018-10-26 22:20:30
nevada1972: Być może gdyby kilka osób z rady skupiło się na uchwałach a nie na czarnych protestach, świat wokół nas wyglądałby inaczej....http://gazetacodzienna.pl/artykul/polityka/wolnosc-wyboru-zamiast-terroru-czarny-protest-w-cieszynie?page=1
2018-10-26 22:22:52
Donek: Cieszyniacy nie dajcie się obałamucić i głosujcie na burmistrza Macurę a krzysztof.mm zachowuje się jak nawiedzony Rydzyk i bez przerwy krytykuje Burmistrza ciągle i aż do znudzenia to samo o oszustce z DN bo więcej nic na niego nie ma. A ja się pytam co robiła komisja rewizyjna przy RM nie zauważyła wcześniej faktur z sms, a osoba która najwięcej wysłała sms startowała z partii Heroka i jakoś była cisza. Posłałem Wam link z ox.pl o Fundacji być razem naprawdę warto przeczytać i macie cały obraz o tej fundacji i radnych CRS. Dla mnie w przyszłości to będzie krowa dojna dla budżetu Cieszyna. Cieszyniacy trzymajcie się razem nie dzielcie się i głosujcie na Ryszarda Macurę jako burmistrza.
2018-10-26 22:25:23
nevada1972: widać tu szanowną Panią szukającą poparcia jeszcze przed rozpoczęciem batalii... Już sam nie wiem czy lepiej na Rynku widzieć wspólnie jednoczących się chrześcijan w wielokulturowym mieście czy czarne marsze błąkające się jak zommbi po miescie
2018-10-26 22:43:28
MarekZet: A ja na fb dostrzegłem taki komentarz i sam sie nad nim zastanawiam. Uchwały Rady Miejskiej zapadają większością głosów radnych. Pani Przewodnicząca pełniła swoją funkcję przez 4 lata, mając w Radzie większość głosów z ugrupowania. Jak to więc możliwe, że nic się za jej kadencji nie udało zrealizować przez tak długi czas i ciągle mowa o tym , że tego nie ma… tamtego też nie… że to źle działa, albo nie działa… że obchody za drogie, a dworzec też nie taki,.. drogi złe, chodniki jeszcze gorsze, Zapoznałem się z Ustawą o samorządzie gminnym i wiem, że Rada Miejska jest organem uchwałodawczym a burmistrz wykonawczym. Więc jak Rada każe to burmistrz musi zrobić. Rada musi tylko powiedzieć, co chce i wskazać finansowanie. Jak wiemy, żeby ktoś dostał to innemu trzeba odjąć. Nie każdy chce brać na siebie taką odpowiedzialność. Rozumiem więc, że to trudne decyzje. Niestety nie rozumiem– dlaczego mając głos w Radzie – Pani oraz inne osoby nie zrobiły nic by wszystkim w całym mieście żyło się lepiej? Dziś jako winnego wskazuje się burmistrza, ale to Rada Miejska wraz z Panią uchwalają i mają realny wpływ na rozwój miasta. Proszę mi to wyjaśnić. Zapytam jeszcze o Pani program wyborczy. Na jednym z portali czytam o nim: „W punkcie promocja i turystyka znalazła się: rewitalizacja rynku i ul. Głębokiej, stworzenie nowych atrakcji turystycznych (tramwaj, rewitalizacja i udostępnienie cieszyńskich podziemi, utworzenie ścieżek turystycznych)itd.. I tu pojawia się moje pytanie – te kwestie są na stronach urzędu zapisane już od 2017 roku – dlaczego Rada wcześniej nie zabrała się do działań w tym zakresie, ale dziś Pani wprowadza punkty do swojego programu? I już na zakończenie mojej długiej wypowiedzi - kolejny punkt programu „poprawa wizerunku Cieszyna jako miasta turystycznego”. Uważam, że wizerunek Cieszyna do tej pory był porządny i pracowało na niego wiele mądrych i dobrych ludzi, niestety ostatnie sytuacje psują go. Czy naprawdę kampania wyborcza musi być prowadzona w takim tonie? Dla mnie liczy się to, co dany kandydat ma mi realnego do zaproponowania. Skąd weźmie na to pieniądze? Jak będzie to finansowane? To dla mnie wyznacznik dobrej kampanii.
2018-10-26 22:45:58
krzysztof.mm: oj wy żałośni macurzyści, widać, jak się wam koło waszych d^^psk pali - JUŻ PO WAS :D
2018-10-27 08:53:25
tom lem: pobożne życzenia krzy-sio
2018-10-27 10:16:51
Ondraszek: Krzysztof.mm, tu nie chodzi o to, że albo my albo oni, bo ten prostacki sposób myślenia i wybierania dawno już poległ w rozumnych środowiskach. Chodzi o to by wspólnie rozwijać nasze wspólne podwórko. Jeśli kandydatka gra takimi metodami, to ujawniła czego się możemy spodziewać. Nie jestem zwolennikiem obecnego włodarza, ale po tym jej numerze widać, że kolejne(a) "Szydło" wyszło z worka, szczęście że nie za późno. Tym bardziej, że strasznie krytykowała aferę z SMSami, a tu, kandydatka na najwyższy urząd w mieście prezentuje swój poziom. Ci którzy tak bardzo ją wielbili powinni teraz przynajmniej dyplomatyczne zamilknąć, jeśli mają odrobinę przyzwoitości.
2018-10-27 11:43:41
krzysztof.mm: ondraszek - tu nie chodzi o Szydło, ta ma swoje za uszami i to bardzo wiele - chodzi o to, że Macura w ciągu 4 lat skutecznie udowodnił cieszyniakom, że się na burmistrza n i e _ n a d a j e - kompletny marazm w mieście, kolesiostwo w ratuszu i jednostkach zależnych, wysługa biskupowi i proboszczowi, zatrudnianie partyjnych łachmytów na polecenie I sekretarza, afery aż po ochranianie pospolitej oszustki i złodziejki, na koniec jeszcze jakby było mało wszystkiego skandal z banerami - możesz sobie pisać o tym co chcesz, pisiactwo słynie z aktywności internetowych trolli co mają robić kampanię wyborczą ich kandydatom, ale to Macura pokazał jakim jest nadętym i zarozumiałym d o o p k i e m, a Staszkiewicz należą się brawa za to, że mu pokazała gdzie jego miejsce +++ a co do zasady, po pierwsze to pisiactwo skrajnie upolityczniło wybory samorządowe, po drugie kto jak kto, ale Macura do rozwijania naszego podwórka siępo prostu nie nadaje - to był burmistrz przerabiania Cieszyna na partyjno-kościelny folwark
2018-10-27 13:19:11
wny: Jeśli chodzi o banery to już niemal wszystko zostało powiedziane. Burmistrz nie miał w ogóle prawa pytać i proponować, że zasłoni, zroluje banery. Nie mówiąc już o ściąganiu i wieszaniu. Popełnił duży błąd łamiąc ciszę wyborczą! Prawo zabrania takich rzeczy i p.Macura powinien o tym wiedzieć i DZIAŁAĆ ZGODNIE Z PRAWEM! Mleko się wylało a publiczne utyskiwanie, obracanie kota do góry ogonem i WŁASNA INTERPRETACJA PRAWA daje do myślenia. Kontrkandydatka słusznie zrobiła składając ZAWIADOMIENIE o takim incydencie. Burmistrz przez 4 lata pokazał jaki ma pomysł na miasto-ktoś wie? Pokazał również swą wiarygodność-ktoś pamięta obietnice wyborcze Macury sprzed 4 lat? Co zostało zrealizowane? Zaś kontrkandydatka mając przez 4 lata większość w Radzie Miejskiej, mogła przegłosować wiele a może i wszystkie pomysły którymi teraz kusi wyborców. A co zrobiła (CRS)? W dodatku mam wielkie obawy co do losu majątku gminnego z którego teraz (chyba bezpłatnie) korzysta „Być Razem”. A na dodatek jeszcze niejasności przy uchwalaniu MPZP. Czuję, że muszę dokonać wyboru między „dżumą a cholerą”.
2018-10-27 15:01:27
tom lem: @wny, nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, bo też mam dylemat co wybrać „dżumę czy cholerę”, Jednak Twój upór przy stosowaniu zapisu prawa wyborczego nie świadczy o niczym innym jak o klapkach nasuniętych na oczy. Twierdzenie, że „burmistrz nie miał prawa pytać” ( jest śmieszne) i może tylko prowadzić do obalenia przysłowia „ kto pyta nie błądzi”. Tu ci muszę przyznać rację burmistrz uznał to za prawdę i popełnił duży błąd „kobieta zmienną jest” a ta w szczególności. Kontynuując temat banerów i twojego przywiązania do litery prawa, należałoby zapytać czy własny baner wyborczy można zdjąć w czasie „ciszy wyborczej” - odpowiedź jest oczywista – więc dlatego było p y t a n i e do P A N I, która okazała się przekupą by nie używać określenia prostą babą, która dla osiągnięcia „celu wyborczego” posunie się do niszczenia drugiej osoby. Nasuwa się porównanie do ostatniej afery sms, obie chorobliwie ambitne. Może ta jednostka chorobowa powinna dyskwalifikować(?), ale tego wny nie zapisano w przepisach.
2018-10-27 16:53:53
Ondraszek: krzysztof.mm przyznaj się że jesteś botem, bo mam wrażenie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie piszę o obecnie panującym, ale o prymitywnych metodach Twojej idolki. Rozumiem, że trudno dopuść do siebie informacje, że świat runął, ale tak czasem bywa. Nie porównuj do trolowego pisarstwa, bo do tej partii mi najdalej ze wszystkich. Dlatego też nie zagłosuje nigdy na kandydata, którego oni zarażą swoim poparciem, bo to najgorsza obecnie choroba społeczna. Gdyby zapytałby Cię znajomy z pracy czy pożyczysz mu rower, zgadzasz się, po czym zgłaszasz kradzież w nadziei że wskoczysz na jego stołek, to wg ciebie to jest normalne? Sam sobie odpowiedz. Jeśli tak, to nie mamy płaszczyzny do dyskusji. Jeśli nie, to nie zaklinaj rzeczywistości, że to Macura winny, albo Tusk, aby tylko przekierować uwagę na innych "winnych".
2018-10-27 17:07:12
wny: tom lem: Widzę, że Ty rozumiesz przepisy, prawo, ect. Czuję jednak, że z jednym ciężko Ci się pogodzić. Pytanie (ws. Banerów) burmistrza w ogóle NIE POWINNO było paść. Zauważ kto pchnął pierwszy klocek, komu przeszkadzały te banery? Gdyby nie to, nie było by sprawy, itd. Też mam wrażenie, że Staszkiewicz ma mocne parcie na karierę. W dodatku coś za bardzo czuć mi prywatą. Obecny burmistrz jaki jest każdy widzi. Jednak afera SMSowa pokazała prawdziwe oblicze burmistrza. Zamiast wyjść je..ć ręką w stół, powiedzieć: NIE MA ZGODY NA TAKIE POSTĘPOWANIE, WY…LAĆ! – to do samego końca próbował zamieść sprawę pod dywan i ukręcić jej łeb. DO SAMEGO KOŃCA! A gdyby media tego nie nagłośniły?! Nie rozumiem po co ten język nienawiści: przekupna, prosta baba, itp.
2018-10-27 17:08:34
wny: ondraszek: Jeżeli nie mam prawa jazdy nie pytam kogoś czy mi pożyczy auto. Teraz rozumiesz w czym rzecz.
2018-10-27 17:29:59
Ondraszek: Wny, jeśli nie masz prawa jazdy to Ci nie pożyczam, a potem nie dzwonię na gliny, że gość bez prawa jazdy ukradł mi auto i jeździ po mieście. W tym rzecz.
2018-10-27 17:37:43
wny: Zapożyczone z portalu społecznościowego. A media milczą Bartosz Tyrna 4 godz. #rysiosponsor Miasto organizuje imprezę za 0,5 mln a Ryszard Macura jest jej srebrnym sponsorem. Nagrody finansowe urzędnikom wypłaca się 3 dni przed wyborami. Właściwe nie zabierałem głosu w tej kampanii. Ostatnie wydarzenia „zachęciły” mnie, żeby skomentować pewne dwa ważne fakty: 1. Będąc na imprezie niepodległościowej w sobotę otrzymałem pakiet pamiątkowy. Przyjrzałem się mu wczoraj. Jolanta i Ryszard Macura są srebrnymi sponsorami miejskiego wydarzenia. W ciszy wyborczej rozdano 5 tysięcy pakietów z taką informacją podczas imprezy miejskiej organizowanej za 0,5 mln zł. Pan Burmistrz mówi, że to normalna rzecz. Może też chcielibyście zostać sponsorem, chociaż brązowym? Otóż informacja ta była powszechnie dostępna w Wiadomościach Ratuszowych na stronie 2 po długim wstępniaku, na końcu tekstu. Każdy mógł dotrzeć. Takie wyjaśnienie otrzymałem. Wiedzieliście wszyscy? Naruszenie prawa – nie wiem i niespecjalnie mnie to interesuje. Niesmak potworny. Akcja wyborcza za pieniądze miasta i oczywiście srebrnego sponsora. Miasto dało 0,5 mln a sponsorzy Jolanta i Ryszard Macura co najmniej 10 tys. zł. Tanio wyszło. 2. W Urzędzie Miejskim zarabia się niestety niespecjalnie. Bez względu na to kto zostanie burmistrzem to urynkowienie zarobków będzie podstawowym wyzwaniem przyszłej kadencji. Do tego system awansu jest archaiczny i krzywdzi osoby dłużej pracujące. Na pewno nagrody należały się pracownikom UM. Wyobraźcie sobie jednak taką oto sytuację. Jesteście uczciwym, bogobojnym burmistrzem. Zbliżają się wybory. Są coraz bliżej. O czym wtedy myślicie? Czy wynik będzie dla mnie korzystny, czy wygram? Ależ skąd po prostu wypłacacie nagrodę urzędnikom. 3 dni przed wyborami. To przecież normalne. Ale czy nie można było tego zrobić 2 tygodnie wcześniej? Burmistrz szedł do poprzednich wyborów z hasłem stawiam na jakość. Wyszło z tego tylko „jakoś” to będzie byleby wygrać. Nowe hasło to „Budujemy krok po krok”. Standardy życia publicznego pan Burmistrz krok po kroku sprowadza poza granicę tolerancji. Pan Burmistrz naciąga prawdę do granic możliwości. Warunkiem przegłosowania 0,5 mln zł była transmisja w telewizji. W inny przypadku impreza oczywiście by się odbyła z dużo mniejszym rozmachem. Pan Burmistrz obiecał, że taka transmisja będzie. Oczywiście jest w najlepszym czasie antenowym o 23.45 w TVP 2. Oglądaliście? Pewnie jak cała Polska. Powtórki w TVP Polonia z miłosierdzia przemilczę. Po prostu #rysiosponsor. P.S. Pozwolę sobie odnieść się jeszcze do kilku postów Pana Burmistrza. P.S. Zachęcam idźcie na wybory.
2018-10-27 17:41:18
wny: ondraszek: Udajesz czy naprawdę nie potrafisz ogarnąć. Jeżeli coś jest zabronione prawem nie dzwonie i nie pytam czy mogę to zrobić. Sorry jeżeli teraz nie zrozumiesz to wymiękam.
2018-10-27 17:46:12
tom lem: wny : nie wkładaj, raczej nie wypisuj słów których nie podpisałem. Pominąłem synonimy słowa przekupka poza prostą babą, które jak mi się wydaje dokładnie opisują czyn jaki kandydatka na burmistrza popełniła ( sprawdź resztę synonimów). Nie opisywałem jej jako prywaciary, co może być obraźliwe dla prowadzących działalność gospodarczą, lecz zgadzam się, że z prywatą ma problem. wny – przestań z „ Pytanie (ws. Banerów) burmistrza w ogóle NIE POWINNO było paść”, bo „nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi” czego dowodem jest zachowanie „przekupki”. Tak się zastanawiam czy to nie był test na inteligencję, który „ta Pani” oblała i DYSKWALIFIKUJE JĄ JAKO BURMISTRZA. Przyznaję, że obecny ma problem z miłosierdziem i mam o to pretensje jako do zarządcy moich pieniędzy ( vide COK). Próbowałem przetłumaczyć Ty możesz dalej czytać jako język nienawiści.
2018-10-27 18:04:40
wny: Aaa, toś mi wszystko wyjaśnił. To był test na inteligencję…. No to teraz wszystko jasne ;-) Tak na poważnie to chyba trochę przesadziłeś, nie wydaje Ci się? Sformułowanie „po co ten język nienawiści” był cytatem, zapomniałem dodać ;-)
2018-10-27 18:13:33
tom lem: Odnośnie Bartosza Tyrny i #rysiosponsor, który jako przewodniczący klubu CRS przez ostatnie cztery lata i promotor „przekupki” - chciał być też sponsorem, należy przypomnieć zapytanie klubu CRS z 25 marca 2016r. https://bip.um.cieszyn.pl/artykul/473/4437/wniosek-nr-brm-0003-378-2016-z-dnia-25-marca-2016-r-dot-fundacji-rozwoju-przedsiebiorczosci-byc-razem, gdzie ciekawa jest odpowiedź będąca zarzewiem konfliktu. Niech wyborcy wybiorą co lepsze wniosek czy odpowiedź.
2018-10-27 18:45:18
wny: tom lem: nie ułatwiasz wyboru ;-) No i tego się właśnie najbardziej obawiam po Staszkiewicz - prywaty, folwarku za publiczne, NASZE pieniądze - i na to nie ma mojej zgody! Jeżeli nie usłyszę, nie zobaczę jednoznacznej deklaracji, że majątek przy Wałowej pozostanie w rekach miasta - mój głos mimo WIELU zastrzeżeń zdobędzie chyba Macura.
2018-10-27 20:14:25
tom lem: wny: nie kpij "Jeżeli nie usłyszę, nie zobaczę jednoznacznej deklaracji, że..."
2018-10-28 12:05:42
rr: ludzie śmieszycie mnie swoimi niezdrowymi wypocinami podniecacie się jakbyście sami startowali w wyborach .Dziwne ,'bronek91' nie udziela się dla niego to jest woda na młyn
2018-10-28 15:16:05
krzysztof.mm: rr- nie wywołuj bronka z lasu....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją