Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Osijek 1862 z Grand Prix

5 lipca odbył się koncert finałowy 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Na scenie wiślańskiego Amfiteatru im. Stanisława Hadyny wystąpiły wszystkie uczestniczące w nim zespoły. Publiczność każdy występ nagradzała burzą braw.

Koncert ten był przysłowiową "wisieńką na torcie". W ciagu trzech dni (2-4 sierpnia) na wiślańskiej estradzie gościliśmy uczestników 28. MSF. Konkursowe programy przed publicznością, oraz jury, złożonym z ekspertów z Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF), zaprezentowały cztery zespoły z Polski: „Szczecinianie” ze Szczecina, „Wilamowice” z Wilamowic, „Zamojszczyzna” z Zamościa i „Szamotuły” z Szamotuł, oraz czternaście zespołów zagranicznych: „Calabruix” z Llucmajor (Hiszpania), „Plamycze” z Sofii (Bułgaria), „Palóc” z Szécsény (Węgry), „Shuakhevi” z Shuakhevi (Gruzja), „Riinat Ja Rikut” z Holloli (Finlandia), „Meraklides” z Agrinio (Grecja), „Rozmaryn” z Uherskiego Brodu (Czechy), „Osijek 1862” z Osijeka (Chorwacja), „Romanasul” z Kluż-Napoka (Rumunia), „Maatasa” z Tartu (Estonia), „Sonja Marinković” z Nowego Sadu (Serbia), „Hont” z Krupiny (Słowacja), „Nilüfer” z Bursy (Turcja) i „Guarionex” z Barcelonety (Portoryko).

W trakcie wielkiego koncertu finałowego MSF wszyscy uczestnicy prezentowali się publiczności w krótkich programach. W przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników. Tytuł Grand Prix zdobył zespół „Osijek 1862” z Osijeka (Chorwacja).

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: