Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile zebrały sztaby dla WOŚP ? Mamy świeże dane

Na ostateczne wyniki zbiórki z naszego regionu na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyjdzie jeszcze trochę poczekać przynajmniej do poniedziałku.

 
Skoczów
Tu sztab działał w siedzibie OSP. Organizowany był przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Na ulicach w Skoczowie, Brennej Górkach Wielkich i Ochabach kwestowało 95 wolontariuszy. - Mamy 114 564,05 zł. Ostateczna kwota zostanie podana jutro – mówi Beata Grabarczyk, szefowa sztabu.

Zebrzydowice

Tu sztab działał w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach w tym roku 31. Finał odbywał się w Kończycach Wielkich. -Mamy to!!!!!! Jesteście wspaniali na godz. 20:16 mamy tyle: Zbiórka: 27 953, 35 licytacje: 10 326 łącznie: 37 919,35 +eskarbonka: 730 zł a eskarbonka działa dalej, więc ostateczną kwotę podamy jutro! - poinformował Przemysław Lose, szef sztabu w Zebrzydowicach. Od 22.00 było już wiadomo ze sztab ma 40 tys. zł.


Goleszów

Sztab w Goleszowie został zorganizowany w Szkole Podstawowej. Dla orkiestry kwestowali uczniowie klas ósmych z całej gminy. - Mamy około 30 tysięcy złotych – poinformował nas Andrzej Kloske – szef goleszowskiego sztabu.

Chybie

Tu WOŚP grała pod dachem Gminnego Ośrodka Kultury w Chybiu. Dla orkiestry zbierało datki 20 wolontariuszy, organizowane były także puszki stacjonarne. - Zebraliśmy 21723,49 zł plus 260 na e-skarbonce i 127 na terminalu płatniczym. Jutro podliczymy puszki stacjonarne i podamy pełną kwotę – mówi Renata Kocur, szefowa sztabu w Chybiu, który ma numer 4197.

Pruchna

W gminie Strumień znów rekord wielkoorkiestrowego grania. - Mamy ponad 75 tys. zł czyli o jakieś 12 tysięcy więcej, niż rok temu. Z licytacji także rekordowo 11 640 zł i 10 euro – poinformowała Anita Świtała, szefowa sztabu działającego przy Szkole Podstawowej w Pruchnej. Tu na terenie całej gminy, kwestowało 53 wolontariuszy.

Wisła

Sztab działa w Wiślańskim Centrum Kultury. Tuż po godz. 22.00 podliczono kwotę zebraną przez 43 wolontariuszy. -Mamy 76 311,70 zł z puszek wolontariuszy. Cały czas są dostępne jeszcze licytacje, e-skarbonki i nasza akcja "Chodzimy dla WOŚP" - poinformowała nas Katarzyna Czyż-Kaźmierczak,dyrektor WCK. Kwota więc na pewno wzrośnie zwłaszcza, że można licytować np. zwiedzanie skoczni w Malince z Adamem Małyszem. 

Ustroń

Tu po godz. 18.00 było już ponad 70 tysięcy złotych – To rekord – powiedział nam szef ustrońskiego sztabu Jacek Nieużyła. Sztab działa w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka”.


Cieszyn

W Cieszynie do godz. 22.00 sztab miał 86077,80 zł. 

ZOBACZ ile zebrały sztaby w naszym regionie

 

Mimo zimowej aury WOŚP gra pełną parą w naszym regionie. - Nawet zaświeciło słoneczko w pewnym momencie. Nie jest tak źle rozgrzewa nas dobra atmosfera – mówiła Magda, która zbierała datki do puszki w Skoczowie.

Atmosfera gorąca jest w każdym ze sztabów i w miejscach imprez z okazji 31. Finału WOŚP właśnie teraz trwają kulminacyjne licytacje ciekawych przedmiotów, występy, koncerty.
ZOBACZCIE W RELACJE:

USTROŃ

 

WISŁA

 

 

CIESZYN

 

 

 

CHYBIE

 

 

JAWORZE

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

WOŚP w POGÓRZU

Koncert 8 lat w Tybecie w Ramach WOŚP w Chybiu

MOTO SKOCZÓW dla WOŚP

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

Macie zdjęcia? Chcecie pokazac co dzieje sie u Was! Odezwijcie się redakcja@ox.pl

 

Zdjęcia nadesłane przez skoczowski sztab! Dziękujemy!

A TAK MORSOWALI W USTRONIU!

Dziękujemy za zdjecia Burmistrzowi Przemysławowi Korcz

A tak gra Chybie - sztab przyjazny zwierzętom, co roku odwiedzają go pieski:) Autorami zdjęć jest Renata Jeromin-Pisarek, Tymoteusz Szkrobol / zdjęcia nadesłane przez sztab w Chybiu

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-29 19:09:36
Oko: Od niezaszczepionych chyba nie zbierali?
2023-01-30 04:01:28
bolo 5064: Cześć.A cóż to.Nasza Trójwiejska młodzież zaspała,że u nas niema sztabu.Nikt nie zbierał,musiałem wpłacić przez internet. Jednak jak się tak dłużej zastanowić, to wiem i chyba mam rację,że to blask światła płynącego z Nowogrodzkiej poprzez rodziców zrypał im mózgi.Pozdrawiam.
2023-01-30 05:26:58
św. Patryk.: Istebna to ewidentny wrzód na mapie powiatu
2023-01-30 11:21:12
Ginol: Ginol drugi taki wrzód to Gmina Hażlach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: