Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Druga odsłona magazynu ''Cieszyńskie na obcasach''

Politycy o kobietach, Ucz się i studiuj w Cieszynie, Aktywne i zorganizowane, Relacje międzyludzkie a pomoc, Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie cieszyńskim, SOS dla zdrowia, Współczesne kobiety - język zmiany - między innymi te właśnie działy znalazły się w drugim numerze bezpłatnego magazynu dla kobiet ''Cieszyńskie na obcasach''. Spotkanie promujące to kolejne wydanie odbyło się we wtorek (12.07).

We wtorek (12.07) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczysta promocja drugiego numeru bezpłatnego magazynu dla kobiet „Cieszyńskie na obcasach”. W spotkaniu tym, podobnie jak podczas promocji pierwszego premierowego wydania (18.01.2016 r.), wzięły udział bohaterki artykułów umieszczonych w magazynie, cały zespół redakcyjny oraz władze Powiatu.

Uczestników spotkania przywitały bardzo serdecznie: redaktor naczelna Roma Rojowska oraz zastępca redaktor naczelnej Małgorzata Wacławik-Syrokosz. Zgromadziłyśmy się tutaj nie tylko w związku z tym magazynem. (…) Najważniejsze jest to, że bohaterki tej gazety mogą się spotkać, poznać, nawiązać ze sobą kontakt. Chodzi o to żebyśmy były razem. Abyśmy mogły się kontaktować i tworzyć sieć – mówiła Roma Rojowska.

Pomysłu gratulował wszystkim obecnym paniom Starosta Janusz Król. Gratuluję inicjatywy. Proszę to kontynuować. Wiemy, że kobiet kreatywnych jest w powiecie cieszyńskim bardzo dużo, a dziś jest okazja by porozmawiać, spotkać się, poznać – mówił Król. Dodajmy, iż Starosta Powiatu Cieszyńskiego miał możliwość wypowiedzenia się w drugim numerze magazynu. Wywiad ze Starostą przeprowadziła Roma Rojowska. Możemy w nim odnaleźć m.in. informacje na temat zatrudnienia i samozatrudnienia kobiet uwzględniając podział na miasto i wieś, zdrowia kobiet, transportu publicznego oraz udziału kobiet w organizacjach pozarządowych, ich działalności społecznej i samorządowej. Dziękuję, że miałem możliwość wypowiedzenia się w tym numerze. Pytania nie były łatwe. Starałem się w miarę precyzyjne odpowiedzieć. Z punktu widzenia Starosty nie dzielę świata na damski i męski. Nie patrzę pod tym kątem, chociażby jeżeli chodzi o bezrobocie. Nigdy się nie zastanawiałem jak na tle całej grupy bezrobotnych kształtuje się grupa bezrobotnych kobiet. Ten wywiad skłonił mnie by trochę inaczej popatrzeć na tę kwestię – podkreślał Starosta nawiązując do wywiadu pod hasłem: „Powiat Cieszyński dla kobiet”.

Nie tylko Janusz Król miał możliwość odniesienia się do umieszczonych w magazynie artykułów. Każda z autorek i bohaterek została o to poproszona. To ponad godzinne spotkanie osłodziły uczestnikom ciasta upieczone przez grupę Kamratki z Kaczyc. Dodajmy, iż drugi numer napisały i promują liderki KIWI, czyli Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatyw w Cieszynie, które znajdziemy m.in. na okładce magazynu. Redagowanie wywiadów i artykułów o lokalnych działaczkach było dla nich zaszczytem i czystą przyjemnością. Opisały dla Was interesujące historie, których bohaterki własnymi słowami opowiadają jak doszły do obecnej pozycji, jak realizują swoją aktywność pro publico bono – podkreśla Roma Rojowska.

„Cieszyńskie na obcasach” to magazyn Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych z nakładem 10 tys. egzemplarzy. Magazyn dostępny jest w wyselekcjonowanych miejscach publicznych powiatu cieszyńskiego: w urzędach, domach kultury, biurach informacji turystycznej, czytelniach i bibliotekach, kawiarniach, restauracjach, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, sklepach, przychodniach. Co ważne magazyn jest bezpłatny. Jego wydanie zostało dofinansowane – nie sfinansowane – ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – podkreśla Roma Rojowska, po czym dodaje. Wszystkie materiały zostały przez autorki magazynu przygotowane bez wynagrodzenia i bez pobierania opłaty za umieszczanie informacji od instytucji, organizacji pozarządowych i firm. Trzeci numer magazynu ma się ukazać jesienią tego roku. 

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: