Z posiedzeń Rady Miejskiej w Strumieniu...

Wczoraj (09.10) w Strumieniu odbyła się sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie przebiegało sprawnie, a samorządowcy wszystkie uchwały, które znalazły się w porządku obrad przyjęli jednogłośnie. Pojawił się temat niewybuchów, wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz Srebrnej Cieszynianki.

Wczorajsza (09.10) sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od wystąpienia Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Komendant podziękował włodarzom Strumienia i Gminy Chybie za przekazanie w ostatnim czasie wagi do ważenia środków narkotycznych. Zapewniam, że waga nie obrośnie kurzem. Wyniki pracy naszych funkcjonariuszy wskazują na to, że jesteśmy aktywni w tym obszarze i skutecznie zwalczamy przestępczość narkotykową – podkreślał podinspektor Michał Botorek.

Komendant wspomniał również o alkomacie zakupionym ze środków gmin o który wzbogacił się komisariat. Mogą z niego korzystać wszyscy którzy będą chcieli sprawdzić swój stan trzeźwości (pisaliśmy: Strumień ma alkomat: ogólnodostępny). Komendant poruszył także temat niewybuchów. Ważne jest dla nas to, że finalizujemy zakup specjalistycznego sprzętu dla nieetatowego pirotechnika, czyli osoby która udaje się na miejsce zdarzenia kiedy ktoś na terenie naszej gminy odnajduje coś co przypomina niewybuch. (…) W mojej ocenie nie jest to rzecz którą możemy bagatelizować. Odkąd tu jestem moi policjanci kilkanaście razy, jeżeli nie kilkadziesiąt, wyjeżdżali do zgłoszeń o odnalezieniu niewybuchu – mówił komendant. 

W bloku uchwał radni przyjęli m.in. autopoprawkę do uchwały ws. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok, a także ws. przyznania w 2017 roku Lauru Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”. Decyzją Rady w tym roku laurem zostaną odznaczeni Państwo Łucja i Piotr Czakon – za przykład współczesnego patriotyzmu, polegającego na solidnej pracy i społecznym zaangażowaniu w życie małej ojczyzny, jaką jest Strumień. Jak również za krzewienie zasad dobrego gospodarowania wśród wielu pokoleń rolników oraz wdrażanie nowych technologii w rolnictwie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 2017-10-10 14:49:58
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją