Wygrana za dwa punkty

Nie było to łatwe spotkanie dla Stalowników, ale i tak zdołali pokonać PSG Zlin po rzutach karnych. Bohaterem gospodarzy okazał się Matej Stransky, który najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie rozstrzygnął o zwycięstwie Trzyńca.

Mistrzowie Czech nie przystąpili zbyt dobrze do dzisiejszego spotkania – rywale byli bardziej aktywni w pierwszej tercji, która zasłużenie padła ich łupem po bramce Jakuba Slahara. Hokeiści spod Jaworowego przycisnęli w kolejnych 20 minutach, o czym najlepiej świadczy liczba oddanych strzałów na bramkę – 15:3. Niestety, pomimo tak sporej przewagi, gospodarzom nie udało się doprowadzić do remisu.

Kibice zgromadzeni w Werk Arenie doczekali się wyrównania w ostatniej odsłonie. Bohaterem Trzyńca okazał się Matej Stransky, który znalazł sposób na pokonanie Libora Kasika. Ten sam zawodnik, jako jedyny spośród dziewięciu hokeistów, zdołał wykorzystać rzut karny i zapewnił swej drużynie dwa punkty.

Stalownicy pozostali na 5. miejscu, ale przypomnijmy, że w czołówce Tipsport Extraligi panuje ścisk – do wicelidera tracą zaledwie dwa oczka. Podopieczni Vaclava Varadi rozegrają następne spotkanie w piątek i czeka ich wyjazd do Ołomuńca.