Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajto znów wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Po zaciętych zmaganiach w ubiegłym sezonie, Kajetan Kajetanowicz zajął drugie miejsce w drugiej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata. W tym roku pojedzie w klasie WRC3.

Popularny Kajto starty rozpocznie w odległym Meksyku. Co ciekawe, jeszcze nigdy tam nie jeździł. - Jeszcze kilka lat temu nie sądziłem, że będę miał możliwość startu w tym pięknym rajdzie.  Nie myślałem o tym nawet wtedy, kiedy zdobywałem Mistrzostwo Polski. Jest on bardzo wymagający. To taki trochę rajd marzeń dla każdego kierowcy rajdowego, no może z wyjątkiem tych, którzy tam jeździli - a moi konkurencji już tam wielokrotnie byli - przyznaje.

Rajd Meksyku rozpocznie się 12 marca - kierowcy pokonają w jego trakcie odcinki specjalne o łącznej długości 325 kilometrów. Runda ta widnieje w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata od 16 lat. 

Warto jednak zaznaczyć, że przejście z Kategorii WRC2 do WRC3 to nie "spadek". Zagadnienie to dobrze wyjaśnia ceniony dziennikarz sportowy Cezary Gutowski:

Pilotem Kajetana Kajetanowicza, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie Maciej Szczepaniak. W mistrzostwach jeździć będą nową wersją Skody Fabii R5 (na zdjęciu), reprezentując LOTOS Rally Team. 

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: