Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2216komentarzy: 1

Śnieg jest, puchar będzie

17-02-2016 12:00

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle już za niecałe niemal dwa tygodnie (3-5 marca 2016). Śniegu nie zabraknie - zapewniają organizatorzy. Bilety na dwa konkursy indywidualne wciąż dostępne.
Śnieg jest, puchar będzie Śniegu na zawodach nie zabraknie, zapowiadają organizatorzy, fot. arc.ox.pl

Do marcowych konkursów Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza pozostało już tylko 15 dni. Przygotowania do zawodów w Wiśle nabierają tempa. Udział w imprezie deklarują wszyscy czołowi skoczkowie, więc zapowiada się wspaniałe widowisko. Bilety wciąż są dostępne.

Najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy na początku marca po raz drugi w tym sezonie przyjadą do Polski, by na skoczni w Wiśle Malince wziąć udział w dwóch konkursach indywidualnych Pucharu Świata. Zawody, które odbędą się 4 i 5 marca (piątek i sobota), każdego dnia obejrzy pięć tysięcy kibiców. Specjalnie przygotowane mobilne trybuny zapewnią doskonały widok. Sprzedaż biletów trwa na platformie Kupbilet.pl.

W czwartek, 11 lutego na skoczni w Wiśle Malince po raz kolejny obradował Komitet Organizacyjny Pucharu Świata, dopinając szczegóły imprezy. – Po raz pierwszy otrzymaliśmy od FIS-u cały weekend na przeprowadzenie zawodów i chcielibyśmy również w przyszłości gościć najlepszych na świecie skoczków w takim terminie. Dlatego wzbogacimy program zawodów o wiele atrakcyjnych imprez na terenie naszego miasta – zapowiada Przewodniczący KO Andrzej Wąsowicz.

Prezesa ŚBZN cieszą intensywne opady śniegu w Beskidach, dzięki którym na skoczni w Wiśle Malince przybyły nowe pokłady białego puchu. – Wykorzystujemy każdą chwilę na odpowiednie przygotowanie skoczni. Podczas niskich temperatur produkujemy śnieg z armatek, a po środowej śnieżycy ubiliśmy nartami zeskok, aby nowa warstwa śniegu połączyła się ze starą. Od górali beskidzkich otrzymałem zapewnienie, że po 19 lutego ma wrócić zima, ale przygotowujemy się na każdą ewentualność. Jeśli nadejdzie ocieplenie, przywieziemy śnieg z lodowiska w Jastrzębiu Zdroju lub wyprodukujemy go za pomocą nowoczesnych technologii. Mamy też środki chemiczne utrwalające śnieg – zapewnia Andrzej Wąsowicz.

Bazą Pucharu Świata będzie tradycyjnie Hotel Gołębiewski. Do tej pory chęć wzięcia udziału w zawodach wyraziło 16 ekip z całego świata, w tym reprezentacja Japonii z Noriakim Kasai na czele. Według obliczeń organizatorów w Pucharze Świata w Wiśle weźmie około 69 skoczków.

Oficjalna strona Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2016: wisla-malinka.com


mat.pras. ( Alicja Kosman / PZN)
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-02-2016 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

marian1951
17-02-2016 13:36
marian1951
Cieszy taka wiadomość,że znów w Wiśle będzie święto kibiców skoków narciarskich.Oby nasi skoczkowie zaprezentowali się jak najlepiej.Smuci natomiast to,że znów/ patrioci/-kibice manifestować będą swoją miłość do polskich skoczków flagami biało-czerwonymi popapranymi napisami swoich Kozich Wólek i Pipidówek,różnego rodzaju spreyami,farbami i czym tam jeszcze,dając dowód swojej ignorancji i nieposzanowania symboli narodowych i jako JEDYNI pośród kibiców wszystkich reprezentacji,wystawiający siebie i nie tylko na pośmiewisko.P.S.Gwoli ścisłości dodam,że za przykładem naszych kibiców nieśmiało próbowali naśladować ich inni,ale zrezygnowali z tych prób.Domyślam się,że zwyciężyła wyższa kultura kibicowania i szacunek do własnych symboli narodowych.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 35komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 130komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1370komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1532komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3251komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 741komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 1002komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.