Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: burmistrz z absolutorium

W piątek (21.06) odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Wisła. Głównymi punktami obrad były te dotyczące absolutorium oraz wotum zaufania wobec burmistrza Tomasza Bujoka. W obu przypadkach radni byli jednomyślni.

Podobnie jak to było w Skoczowie, Dębowcu i Hażlachu, tak w Wiśle radni nie byli skorzy do dyskusji nad uchwałami dotyczącymi sprawozdania finansowego czy raportu o stanie gminy.

Głos zabrał jedynie burmistrz Tomasz Bujok, który omówił sytuację finansową miasta. - Przyjęty do realizacji budżet, pierwszy projekt uchwalony przez Radę Miasta, po stronie dochodów wynosił 50 725 mln zł, zaś po stronie wydatków 58 725 mln zł. Ostateczne jego wykonanie zamknęliśmy kwotą dochodów w wysokości 54 592 mln zł, a zrealizowane wydatki wyniosły łącznie 60 234 mln zł, przy czym na inwestycje w roku poprzednim przeznaczyliśmy 13 298 mln zł, co stanowiło ponad 1/5 budżetu - mówił włodarz gminy pod Baranią Górą.

W Wiśle, w porównaniu do pierwotnego planu, udało się przeprowadzić więcej remontów dróg publicznych. - W pierwszym budżecie zarezerwowaliśmy kwotę w wysokości 1 468 mln zł, a zrealizowaliśmy je w wysokości 4 840 mln zł, w tym były oczywiście środki na usuwanie skutków powodzi w kwocie 1 461 mln zł - wyliczał Tomasz Bujok.

Po uchwaleniu absolutorium burmistrz zachęcał mieszkańców do zapoznania się z Raportem o stanie Gminy za 2018 rok (dostępny jest tutaj - LINK). Podkreślał także, że udzielone na jego podstawie wotum zaufania jest dla niego bardzo ważne. - Dla mnie, indywidualnie, jest to potwierdzenie tego, że wspólnie możemy dużo, dużo więcej. Widać, że droga, którą wspólnie obraliśmy, jest właściwa - przekonywał.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: