Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Świata Juniorów jednak w Beskidach?

Jak niedawno poinformował Onet, Mistrzostwa Świata Juniorów, które mają się odbyć w 2021 roku na Kubalonce oraz w Szczyrku, miałyby zostać przeniesione do Zakopanego. Do pogłosek medialnych odniósł się burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj - LINK. Na piątkowej (21.06) sesji Rady Miasta radny Roman Cieślar zapytał burmistrza o  spotkanie włodarza gminy z Lasse Ottesenem, dyrektorem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyło się przy okazji seminarium delegatów technicznych FIS w Wiśle. Jakie są scenariusze, gdyby organizacja juniorskiego czempionatu była zagrożona? - Lasse Ottesen sam zaproponował, aby najpierw spróbować zorganizować Puchar Świata w kombinacji norweskiej, a wcześniej Puchar Kontynentalny w tej dyscyplinie. Kombinacja norweska nie jest jednak na tyle popularna i komercyjna, że na organizację zawodów chcielibyśmy się zgodzić. Jednak, na przykład, wspólnie organizując z biegami narciarskimi inaugurację Pucharu Świata w tych trzech dyscyplinach i rozpoczęcie całego sezonu zimowego w Wiśle - to mogłoby już być fajnym wydarzeniem i w tym kierunku chcemy iść - mówił burmistrz.

Jak jednak zaznaczał Tomasz Bujok, są szanse na pomyśle rozwiązanie sprawy. - Docierają do nas informacje, że po kilku interwencjach rzeczywiście finansowanie z ministerstwa ruszyło i jest szansa, że te inwestycje, które są potrzebne do zorganizowania Mistrzostw Świata, rozpoczną się w tym roku. Czekamy na odpowiedź pana ministra, ponieważ razem z panią wójt Istebnej wystąpiliśmy na piśmie z zapytaniem, na jakim etapie są prace. Poprosiliśmy także o pomoc Marszałka Województwa Śląskiego i przewodniczącego Sejmiku Jana Kawuloka i pana wojewodę, bo niewątpliwie nie wyobrażamy sobie tego, żeby te mistrzostwa się nie odbyły.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: