Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miała być Wisła, a będzie Zakopane?

W listopadzie 2017 roku Wisła została wybrana na gospodarza Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, które mają mieć miejsce w naszym regionie za niecałe dwa lata. Jednak pojawia się coraz więcej wątpliwości, iż impreza zostanie przeniesiona ze Śląska Cieszyńskiego.

Wróćmy pamięcią do 2008 r. Już wówczas miała się odbyć ta impreza w Wiśle. Organizatorzy z tej okazji oddali do użytku skocznię w Szczyrku (Skalite), ale z powodu braku śniegu impreza została przełożona. Skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy przenieśli się do Zakopanego, a biegacze rywalizowali we Włoszech.

Jak donosi serwis onet.pl, wiele wskazuje na to, że Wisła znowu obejdzie się smakiem. Na Kubalonce wciąż istnieje problem z modernizacją tras biegowych. Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej pod koniec maja wystosowali opinię ws. MŚJ 2021, w której martwią się ww. trasami biegowymi, a także opcją, iż zabraknie śniegu.

Na razie pojawiają się tylko pogłoski, ale jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do rozpoczęcia prac na Kubalonce, to prawdopodobnie czempionat zostanie przeniesiony. Prawdopodobnie do Zakopanego, gdzie właśnie trwa budowa tras biegowych.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: