Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skutki wczorajszej ulewy

W czwartek (06.06.2019) wieczorem przez część regionu przetoczyły się gwałtowne nawałnice z dużymi opadami deszczu i burzą. Opady były tan intensywne, że woda zaczęła płynąć przez posesje i drogi. Najwięcej zdarzeń z tym związanych było w Kończycach Małych, Kończycach Wielkich i Zebrzydowicach. Kilka interwencji odnotowano również w Wiśle.

- W związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami odnotowano łącznie 19 zdarzeń. Głównie były to zalane piwnice, podtopienia i błoto na drodze. Część interwencji miała związek również z drzewami powalonymi na drogę – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Do redakcji wpłynęło wiele zdjęć i filmów. Na części z nich Śląsk Cieszyński przypominał przez chwilę Afrykę w czasie pory deszczowej. Woda płynąca wartko przez drogi i posesje sprawiała przerażające wrażenia, a ludzie wybiegli z domów, aby ratować rzeczy pozostawione w ogrodach.

Gwałtownym opadom towarzyszyła również burza. Z wyładowaniem atmosferycznym miała związek jedna z interwencji, którą strażacy podjęli w Wiśle – na skutek wyładowania atmosferycznego zapalił się łup energetyczny. Pożar został ugaszony samoistnie, jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów. Miejsce zostało przekazane pogotowiu energetycznemu – relacjonuje Pokrzywa.

Na szczęście w regionie nie odnotowano żadnych większych strat, związanych z gwałtownym atakiem żywiołu. Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mieli zdecydowanie więcej szczęścia, niż np. osoby znajdujące się w sąsiadujących z nami Pawłowicach, gdzie w pewnym miejscu poziom wody na jednej z dróg był tak wysoki, że doszło do podtopienia kilku samochodów.


O sprawie pisaliśmy również w artykule: Burza i ulewy dały się we znaki

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-08 08:27:59
krokusik: Co to jest "łup energetyczny"?
2019-06-08 09:29:45
zwykły człowiek: Krokusik to są tegoroczne rachunki za prąd :P
2019-06-08 10:06:36
tom lem: @zwykły człowiek, gratuluję refleksu ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: