Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: burmistrz z absolutorium

W środę (19.06) odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Skoczowa. Głównymi punktami obrad były te dotyczące wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Mirosława Sitko. W obu przypadkach samorządowcy jednogłośnie przyjęli uchwały.

Jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, wotum zaufania to nowość obowiązująca od 1 stycznia br. Rady miast i gmin uchwalają je na podstawie raportu o stanie gminy, który przedstawiany jest przez wójta lub burmistrza radnym do 31 maja. Jakie informacje musi zawierać? - Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Gminy i budżetu obywatelskiego - mówił Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa. Po więcej informacji odsyłamy do poprzednich tekstów:

Absolutorium jest natomiast uchwałą, którą radni podejmują na podstawie sprawozdania finansowego za rok poprzedni. Zawiera ono dane dotyczące realizacji miejskich programów czy inwestycji.

Podobnie, jak to było w Dębowcu, radni nie przeprowadzili dyskusji nad absolutorium i wotum zaufania. Po podjęciu uchwał głos zabrał jedynie burmistrz. - Chciałem bardzo serdecznie podziękować i powiedzieć, że wasze głosy stanowią dla mnie duże wyzwanie i będę starał się jeszcze lepiej pracować - mówił Mirosław Sitko.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: