Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dębowiec: wójt z absolutorium

Na dzisiejszej (18.06) sesji Rady Gminy Dębowiec radni uchwalili absolutorium oraz wotum zaufania wobec wójta Tomasza Brannego. W obu przypadkach samorządowcy byli jednogłośni.

Wotum zaufania to pewna nowość wynikająca z obowiązku przygotowania przez władze miejscowości raportów o stanach gmin. O tym, co te dokumenty zawierają, pisaliśmy już wcześniej:

Z kolei absolutorium jest tradycyjną uchwałą dokonywaną na podstawie sprawozdania finansowego za poprzedni rok, czyli w tym wypadku 2018.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Hażlacha czy Ustronia, w Dębowcu nikt nie chciał wziąć udziału w dyskusji nad zarówno raportem, jak i sprawozdaniem. Po przyjęciu uchwał głos zabrał jedynie wójt. - Bardzo serdecznie chciałem podziękować za udzielenie absolutorium. Jest to moment, kiedy cały rok poprzedni i  wszystkie działania, które podejmujemy tutaj na terenie naszej gminy, są podsumowane finansowo. Bardzo jest mi miło, że w 100% to absolutorium uzyskałem i zawsze przy tej okazji dziękuję pracownikom urzędu, pani skarbnik, pani sekretarz, wicewójtowi, za tą pracę, która została wykonana - to w głównej mierze ich zasługa - mówił Tomasz Branny.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-18 17:34:21
bronek91: Wyrazy uznania za stopniowe ukracanie gminnej oligarchii. Inne gminy powinny brać przykład.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: