Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Sukcesy młodych śpiewaków

Zaolzie to region bardzo rozśpiewany. Jednym z wielu działającym na terenie Śląska Cieszyńskiego po czeskiej stronie granicy chórów jest ten przy Polskiej Szkole Podstawowej w Czeskim Cieszynie. A właściwie to trzy chóry: Trallala, Trallalinki i Trallalineczki. Wszystkie trzy prowadzi Beata Brzóska.

W chórze Trallala śpiewają najstarsi uczniowie, od klasy piątej, czasem, ci wybitnie uzdolnieni już od czwartej. Warto podkreślić, że czeskocieszyńscy śpiewacy zdobywają wiele nagród w najróżniejszych, również tych wielkich, międzynarodowych konkursach i przeglądach chórów. Przykładowo w tym roku Trallala zdobył złote pasmo w kategorii chórów dziecięcych do 21 lat oraz nagrodę główną Grand Prix na VI Międzynarodowym festiwalu Queen of the Adriatic Sea w Cattolice we Włoszech.

 Trallalinki to nieco młodsi śpiewacy, którzy później zasilają szeregi Trallala. Trallalineczki natomiast to najmłodsze maluchy, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze śpiewem, obyciem ze sceną, pracą w grupie.

Wszystkie trzy chóry wysłuchać można było podczas koncertu, jaki zorganizowano 18 czerwca w kościele ewangelickim Na Niwach w Czeskim Cieszynie. Występem zachwyceni byli nie tylko rodzice, dziadkowie i inni bliscy występujących chórzystów, ale także obecna na koncercie Konsul Generalna Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie Izabella Wołłejko-Chwastowicz, która gratulowała zarówno wykonawcom, jak i ich rodzicom oraz prowadzącej chóry Brzósce.

Był to ostatni w tym roku szkolnym występ. Teraz przed chórzystami wakacyjna przerwa, po której wrócą, jak zapewnia Brzóska, z nowymi pomysłami i pełni energii do dalszych ćwiczeń i występów.

 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: