Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: młodzi sportowcy nagrodzeni

W piątek (21.06), podczas uroczystej części sesji Rady Miasta Wisła, burmistrz Tomasz Bujok oraz przewodniczący rady Janusz Podżorski wręczyli młodym sportowcom nagrody oraz stypendia za wyniki sportowe.

Nagrody miasta Wisła otrzymali Tomasz Raszyk (kolarz górski), a także Lena Pustówka oraz Kamil Domogała (trenujący szermierkę japońską kendo). Stypendystami zostali Michał Czyż (lekkoatleta), Kamila Haratyk (biegaczka narciarska), Wiktor Szozda (skoczek narciarski), Laura Wantulok (biegaczka narciarska) oraz Mikołaj Wantulok (biegacz narciarski).

W swoim przemówieniu burmistrz Tomasz Bujok mówił o rozwoju różnych dyscyplin sportowych w gminie. - Jeszcze 4-5 lat temu było mało prawdopodobne, że oprócz biegów narciarskich i skoków, które co roku potwierdzają swoją dominację i pozycję na wiślańskim rynku sportowym, będą na bardzo wysokim poziomie funkcjonowały inne dyscypliny sportowe.

Jak dodał, Wisła nie poprzestaje w staraniach, aby zachęcać młodych ludzi do aktywności fizycznej. - Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że miasto od wielu lat stawia na sport, chce w niego inwestować i stwarzać dogodne warunki, aby nasza młodzież niekoniecznie siedziała przed komputerem, ale miała szansę znaleźć swój sportowy sposób na życie - przekonywał włodarz gminy pod Baranią Górą.

Uroczystość zakończyła się pokazem kendo w wykonaniu Leny Pustówki oraz Kamila Domogały, a o dyscyplinie opowiadał ich trener Krzysztof Kaczorowski.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: