Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1497komentarzy: 6

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.
Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn / fot. Marta Szymik Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn / fot. Marta Szymik

Mateusz Ligocki utytułowany polski snowboardzista, trzykrotny olimpijczyk z Turynu (2006), Vancouver (2010) oraz Soczi (2014) było gościem specjalnym konferencji prasowej, która odbyła się w cieszyńskim magistracie we wtorek (19.09). Podczas spotkania snowboardzista z Cieszyna podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. 

Strony zobowiązały się do współpracy na rzecz promocji cieszyńskiego sportu. Mateusz Ligocki zostanie Sportowym Ambasadorem Miasta Cieszyn. Chcielibyśmy z jednej strony wspomóc Pana Mateusza Ligockiego w jego przygotowaniach do olimpiady, na razie na etapie uzyskania kwalifikacji. Z drugiej strony chcemy, aby Mateusz Ligocki promował Cieszyn na arenie międzynarodowej, a także sport w Cieszynie – przyznał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. 

Cieszyn nawiązując tego typu współpracę wzoruje się na innych miastach, które promują sportowców, a sportowcy miasta. To obopólna korzyść – zaznaczył Macura. Ligocki to nie pierwszy sportowiec z Cieszyna wspierany przez miasto. Burmistrz wspomniał również o Januszu Rokickim i Marii Juroszek. 

To dla mnie bardzo ważna chwila – komentował po podpisaniu listu Mateusz Ligocki. Niecałe 5 miesięcy do mojego najważniejszego startu w igrzyskach olimpijskich. Dodajmy do czwartego startu. (…) Fajnie poczuć takiego oficjalnego kopniaka, że stoi za mną miasto. Będzie z pewnością troszeczkę presji, ale takiej pozytywnej. Nie będę mógł zawieść cieszyniaków – podkreślał Ligocki.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 21-09-2017 12:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hanbes
21-09-2017 12:44
hanbes
Hm, fajnie jest w mieście mieć utytułowanego olimpijczyka.. Tylko że nie bardzo wiem na czym polega promocja miasta przez daną osobę a już podpisywanie z tego powodu listu intencyjnego to chyba lekka przesada... Czy list intencyjny podpisany z Burmistrzem jest pozwoleniem na przyznawanie się do rodzinnego miasta i zachęcaniu do odwiedzin Cieszyna? Czy ktoś mi to wytłumaczy..?
bronsky1964
21-09-2017 14:03
bronsky1964
Z całym szacunkiem ale gdzie te tytuły co? był na olimpiadach,to fakt ale nic poza tym.Przerost formy nad treścią,nie pierwszy raz zresztą.
hanbes
21-09-2017 15:05
hanbes
No, nie chciałem tak mocno jak ty bronsky1964 ale zgadzam się z tobą całkowicie!
zibi6422
21-09-2017 16:30
zibi6422
Przeciętny snowboardzista będzie promował nasze miasto?Myślę że większość kibiców w kraju nie wie nawet kto to jest.Taki mamy wysoki poziom sportowy że ciężko wybrać sportową twarz Cieszyna.Jest układ ,będzie śnieg na cieślarówce i całe miasto będzie śmigać na desce.
adrianjuroszek
21-09-2017 23:12
adrianjuroszek
Panowie życzę Wam żebyście byli chociaż w połowie tak dobrzy w tym co robicie jak Mateusz... znam tego gościa od liceum i wiem że snowboard to jego życie jego świat... A Matysowi życzę upragnionego medalu olimpijskiego.
bronsky1964
23-09-2017 10:03
bronsky1964
do adrianjuroszek---Tu nie chodzi o to jakim jest człowiekiem,napewno jest porządny gość,jeśli chodzi charakter itd.ale tak jak napisałem powyżej,niestety jeśli chodzi o sukcesy sportowe,medale nie ma o czym mówić,bo ich brak.Może oczywiście promować snowboard,czy sport w ogóle,za to mu chwała,ale pisanie o Nim że jest UTYTUOWANY to gruba przesada,no chyba że o tym nie wie że tak o Nim napisano i sądzi to co ja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym, co zginęli w obozach...

17-10-2017 14:25

Zbliża się premiera czwartego tomu serii „Z dziejów gminy Chybie” – czwarta część nosi tytuł „Z dziejów gminy Chybie. Zginęli w niemieckich więzieniach i obozach zagłady.”

wyświetleń: 73komentarzy: 0

Sukces cieszyńskich szachistów

17-10-2017 14:20

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

wyświetleń: 29komentarzy: 0

Skoczów ośrodkiem akademickim

17-10-2017 13:05

W miniony piątek, 13 października w Skoczowie zabrzmiał hymn studencki ''Gaudeamus igitur...''. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni WSB, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. ''To historyczny moment, Skoczów stał się ośrodkiem akademickim'' - tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr Andrzej Zduniak oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Zamknięte skrzyżowanie

17-10-2017 10:10

Uwaga kierowcy – w Jaworzu zamknięto skrzyżowanie Średniej i Pagórkowej.

wyświetleń: 1163komentarzy: 0

Policja uzbrojona w sprzęt IT

17-10-2017 09:10

Śląska policja realizuje projekt „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

wyświetleń: 993komentarzy: 1

Jubileusz sekcji artystycznych Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17-10-2017 07:30

Jak podkreśla prezes Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lucyna Bałandziuk - Istotną rolę w stymulowaniu rozwoju i samorealizacji osób w podeszłym wieku, uczestniczących w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, odgrywają warsztaty artystyczne, stanowiące formę terapii przez sztukę. A w Cieszyńskim UTW sekcje artystyczne działają prężnie od samego początku istnienia organizacji, a więc od dziesięciu lat.

wyświetleń: 302komentarzy: 0

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika dzieci utraconych

16-10-2017 20:05

Wczoraj (15.10) w Dzień Dziecka Utraconego w Gminie Hażlach, a dokładnie na cmentarzu w Brzezówce, został odsłonięty i poświęcony pomnik aniołkowych, czyli nienarodzonych dzieci.

wyświetleń: 2960komentarzy: 4

Kolejne sukcesy judoków!

16-10-2017 19:00

Podopieczni Arka Lipy nie zwalniają tempa i po raz kolejny zaprezentowali się dobrej strony. Tym razem zawodnicy Judo Cieszyn rywalizowali w Karwinie (14.10.2017), z której przywieźli osiem krążków!

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Otwarli boisko w Ogrodzonej

16-10-2017 18:15

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.