Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świąteczna choinka prosto z lasu

Pachnąca, zielona, barwnie przystrojona jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Bez choinki sporo osób nie wyobraża sobie tych świąt. Do kupowania tych prosto z lasu zachęcają leśnicy. Dzisiaj, 11 grudnia rusza przedświąteczna sprzedaż choinek w Nadleśnictwie Ustroń.

Od soboty 11 grudnia rusza przedświąteczna sprzedaż choinek w Nadleśnictwie Ustroń.  W tym roku w sprzedaży dostępne będą jodły, świerki i sosny czarne. Choinki będzie można kupić w punkcie zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Ustroń , przy ulicy 3 Maja 108 w dni powszednie w godzinach 7.00-15.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 9.00 do 14.00 .  Sprzedaż będzie również prowadzona w Szkółce Woleństwo w Górkach Wielkich, przy ulicy Nowy Świat 7b wyłącznie w dni robocze w godzinach 7.00-14.00.

Aktualny cennik będzie dostępny na stronie www.ustron.katowice.lasy.gov.pl w zakładce Informacje/Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek od 1 grudnia.

Dlaczego warto wybrać choinkę z Lasów Państwowych? Drzewka pozyskane z lasów pochodzą ze specjalnych upraw choinkowych- w Nadleśnictwie Ustroń, z plantacji choinkowej w Szkółce Woleństwo, spod linii wysokiego napięcia, gdzie nie mogą rosnąć duże drzewa lub z tzw. cięć pielęgnacyjnych, podczas których leśnicy wycinają drzewka nieprzydatne w dalszej hodowli lasu. Nadleśnictwo  Ustroń posiada certyfikaty FSC I PEFC , które potwierdzają prowadzenie prawidłowej gospodarki leśnej. Można mieć  także pewność, że drzewka zostały świeżo ścięte i dzięki temu przy prawidłowym podlewaniu postoją dłużej roztaczając wokół niepowtarzalny aromat - informuje Nadleśnictwo Ustroń.

 

 

mat.pras./MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-11 11:59:42
marat: Choinka w odniesieniu do chrześcijaństwa, w założeniu ma stanowić symbol Drzewa Życia i wyrażać nadzieję powrotu do pierwotnej ludzkiej szczęśliwości z Edenu, w związku z pamiątką Wcielenia Pańskiego. Jest to tradycja pochodzenia niemieckiego i na ziemiach polskich rozpowszechniła się dopiero w okresie zaborczym (XVIII-XIX). Początkowo choinki były podwieszane pod powałą, dopiero później przyjęły znane nam formy. Zwyczaj został zapożyczony przez chrześcijaństwo z wcześniejszych kultur. Zwyczajowo w krajach słowiańskich stosowane były właśnie podłaźniczki, które z czasem zostały wyparte przez znane nam choinki. Zgodnie z tradycją, choinki stawiane są w wigilię pamiątki Wcielenia Pańskiego i towarzyszą nam aż do Gromnic, czyli 2 lutego.
2021-12-11 12:00:03
marat: Jak napisał Goethe w "Fauście": Wszelka teoria jest szara, drogi przyjacielu, a złote drzewo życia jest wiecznie zielone.
2021-12-11 15:22:45
+święty+Patryk+: byle więcej, byle szybciej, byle wszystkie ryje przy korycie zadowolić
2021-12-12 15:55:45
Iwan: Do marat podłaźniczki to udekorowane małe gałązki z jodły ustrojone z którymi dzieci chodziły po domach winszować i w każdym domu zostawiały taką połaźniczkę a za winszowani dostawały trochę grosza. Trwało to tak do końca lat sześćdziesiątych początek lat siedemdziesiątych. Potem bieda ustępowała dzieci się zleniwiły bo zaczynały mieć wszystkiego pod dostatkiem. Teraz to jedynie w Istebnej zespół regionalny przedstawia ten piękny zwyczaj,.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: