Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ceramika handmade z Cieszyna - pomysł na prezent?

Lubisz rzeczy z duszą? Mamy coś dla Ciebie - ceramikę handmade tworzoną rzadką, japońską techniką agatową i to w Cieszynie! Każdy produkt wykonany został ręcznie, bez pomocy koła garncarskiego. Nie ma dwóch takich samych naczyń. Poznaj ceramikę Skrawki Natury i zobacz ją na żywo podczas Jarmarku na cieszyńskim rynku.

Skrawki Natury to cieszyńska pracownia ceramiczna założona przez grafika i fotografa, Andrzeja Kłodę. Cały asortyment pracowni, która posiada także własny sklep internetowy, tworzony jest czasochłonną techniką zwaną Nerikomi, Neriage lub ceramiką agatową, wywodzącą się z Japonii. Wieloetapowy cykl tworzenia agatowych naczyń wymaga od artysty ceramika wprawy, cierpliwości i doświadczenia w doborze materiałów.

Jak powstaje ceramika agatowa?

Każdy „Skrawek” tworzony jest od podstaw ręcznie, bez wykorzystania koła garncarskiego. Pierwszy etap to barwienie gliny na wybrany kolor przy pomocy pigmentów. Następnie kolorowe pasy gliny układane są w kompozycję, wykonywany jest jej przekrój a z niego ręcznie formuje się kształt naczynia, czasami w oparciu o kształt nadmuchanego balona. Potem czas na suszenie, szlifowanie i wypalanie. Wypalony produkt pokrywany jest przezroczystym szkliwem spożywczym i ponownie trafia do pieca. Tak wiele etapów pracy przekłada się na czas - wyprodukowanie jednej partii naczyń zajmuje 3-4 tygodnie.

Efekt to niepowtarzalne, jednostkowe przedmioty naśladujące naturalne piękno agatu lub marmuru, prawdziwa ceramika handmade, unikaty z pogranicza ceramiki użytkowej i sztuki. Manualnie formowana krawędź i kształt naczynia oraz układ agatowych pasów sprawiają, że każdy produkt jest niemożliwy do skopiowania, wyjątkowy, jedyny taki na świecie.

Ceramika agatowa Skrawki Natury dostępna jest w różnych seriach kolorystycznych. Wkrótce w ofercie sklepu pojawi się także porcelana agatowa, odróżniająca się od wcześniejszego asortymentu głównie jaśniejszym odcieniem bieli.

Skrawki Natury na cieszyńskim Jarmarku

Produkty jednostkowe rzadko kiedy możemy znaleźć w internecie i to dostępne „od ręki” - pod tym względem Skrawki Natury należą do wyjątków. Ofertę cieszyńskiej pracowni zobaczymy na stronie sklepu internetowego skrawkinatury.pl.

Wśród produktów ceramicznych tworzonych w pracowni Skrawki Natury znajdziemy: miseczki, czarki, osłonki, talerzyki, podstawki, a ostatnio także biżuterię agatową - każdy z tych produktów może służyć jako ciekawa, nietypowa dekoracja lub jako produkt użytkowy (pokryte są szkliwem spożywczym i wypalone dwukrotnie w wysokiej temperaturze). Część „Skrawków” zakupić można wraz z kolorowym mchem chrobotkiem lub opakowaniem prezentowym.

Skrawki Natury to pomysł na wyjątkowy prezent dla kogoś wyjątkowego. Ceramiczne wyroby rękodzielnicze z Cieszyna dostępne są już od ok. 25 zł na sklepie www.skrawkinatury.pl.

Ceramikę agatową marki Skrawki Natury będzie można zobaczyć na żywo już 12 grudnia (w najbliższą niedzielę) podczas Jarmarku św. Mikołaja organizowanego na Rynku w Cieszynie w godzinach 10:00-17:00.  Do każdego zakupu powyżej 100 zł – czy to na Jarmarku czy na sklepie internetowym – Skrawki Natury dodają CERAMICZNY WISIOREK GRATIS.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: