Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Jeśli zmieniłeś adres zamieszkania lub zameldowania, upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie obecnie mieszkasz!

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeśli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że będziesz mógł oddać głos, bo Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców właśnie w tej gminie. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. W takiej sytuacji aby móc oddać głos należy złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-06 15:54:03
bronek91: Wbrew temu, co się powszechnie przedstawia, ustrój i system polityczny to nie jakakolwiek forma demokracji przedstawicielskiej, tylko O C H L O- O L I G A R C H I C Z N A_ K A P I T A Ł O K R A C J A_ I tak nawet bez udziału rzeszy społeczeństwa wybory się odbędą i zostaną uznane za ważne. Klasa wyzyskiwaczy ludu i prekariatu jest tak duża, iż zawsze wybiorą się sami, rzekomo przy demokratycznej legitymizacji. Jakość demokracji zależy nie tylko od świadomości społecznej ale stabilności systemu ekonomicznego i poziomu w miarę równej redystrybucji dochodu narodowego.
2018-09-06 15:56:40
bronek91: Teraz pomyśleć, ile kosztują wszelkiej maści np. publiczne remonty, ile tam wykonawców, podwykonawcow, podwykonawców od podwykonawców (podobnego typu konstrukcje). Udział każdego dodatkowego podmiotu zawyża koszty a teraz pomyśleć, ile przy okazji publicznego kapitału wyprowadzonego zostaje do różnej maści spółek. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem, zasadami itd. Niestety zgodnie z linią Biblii, pomimo iż zgodne z prawem stanowionym, tego typu czyny stanowią zwykłą i pospolitą kradzież. A potem politruki rywalizują, kto więcej hostii złapie i bardziej jest w stanie przynajmniej rozpić społeczeństwo.
2018-09-06 16:00:40
bronek91: System globalnej O C H L O- O L I G A R C H I C Z N E J_ K A P I T A Ł O K R A C J I_ jest skazany na upadek. Oparty jest o wyzysk szerokich rzesz ludności z krajów spoza tak zwanego Zachodu i nawet samego Zachodu, ale już w mniejszym zakresie i w innej formie. Wraz z postępem powszechnej informatyzacji/ robotyzacji, wzrastającej akumulacji pierwotnej kapitału i coraz bardziej nierównomiernego podziału dóbr, w wyniku czego nasilają się tarcia społeczne, mniej widoczne poprzez globalny a nie państwowy wymiar tego systemu. Wraz z rozwojem techniki nasila się wyzysk i wzrastają granice podziałów społecznych. Ogólnoświatowy krach i upadek systemu światowego opartego na dolarze jest tylko kwestią czasu. I co wówczas zrobi ogólnoświatowa burżuazja, kiedy zginie zaufanie do papierowego czy elektronicznego kwitu??? Aby utrzymać się u władzy w interesie ogólnoświatowego kapitalizmu, jest powszechne ograniczenie liczby ludności. Jako metody mogą posłużyć wojny, epidemie, sztuczne kreowanie kosztów poziomu życia, systemowe niszczenie rodziny, religii i wyznania, szczególnie chrześcijaństwa. Wbrew temu co się przedstawia, to nie obywatele, tylko kapitał stanowi o władzy. Natomiast ludzie, jako tak zwany H U M A N_ R E S O U R C E S i ich praca, traktowani są tylko jako zwykły zasób. Natomiast na rzekomym miłosierdziu można wzbić ogromny polityczny kapitał…
2018-09-06 16:05:16
bronek91: Ze względu na powszechność występowania a także przez wzgląd na możliwość interwencji ogólnoświatowego żandarma, w obronie rzekomo zagrożonej demokracji, a także przy możliwości powszechnej infiltracji i kontroli „obywateli”, współcześnie funkcjonujący w skali globalnej system, w pełni możemy uważać za T O T A L I T A R N Y. A Ci głupi ludzie myślą czy jedna, czy druga partyja coś zmieni HA HA HA HA HA …….
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: