Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Porozmawiaj z kandydatami na burmistrza

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. W tym tygodniu odbędą się spotkania i debaty z kandydatami na włodarzy Cieszyna i Ustronia.

W środę, 3 października o 17:00 w sali konferencyjnej spółdzielni "Cieszynianka" w Cieszynie, spotkać się będzie można z obecnym burmistrzem Cieszyna, Ryszardem Macurą oraz pozostałymi kandydatami na radnych miejskich oraz powiatowych z KWW Akcja Samorządowa.

W tym samym dniu o 18:00 w "Prażakówce" w Ustroniu porozmawiać będzie można z kandydatką na urząd burmistrza Ustronia Adrianą Kwapisz-Pietrzyk.

W czwartek, 4 października o 18:30 w budynku OSP Krasna odbędzie się spotkanie wyborcze z kandydatką na urząd burmistrza miasta Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz oraz innymi startującymi do Rady Miasta z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego.

Ciekawa dyskusja odbędzie się również w Cieszynie, ale dzień później. 5 października o 17:00 w kamienicy Konczakowskich rozmawiać będą (w porządku alfabetycznym):

  • Czesław Gluza, były starosta cieszyński i poseł na Sejm RP. Startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa.
  • Krzysztof Herok, który startuje z ramienia KWW Krzysztofa Heroka - Porozumienie Samorządowe. Pracuje w ustrońskim szpitalu reumatologicznym, w obecnej kadencji jest radnym.
  • Ryszard Macura, obecny burmistrz Cieszyna. Pedagog, wcześniej pracujący w cieszyńskim Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego. Startuje z listy KWW Akcja Samorządowa.
  • Gabriela Staszkiewicz - obecna Przewodnicząca Rady Miasta Cieszyna, startująca z KW Cieszyński Ruch Społeczny CRS. Z wykształcenia chemik, pracuje w PPG Polifarb Cieszyn.
  • Joanna Wowrzeczka - prowadzi w Cieszynie Klub Krytyki Politycznej. Wykładowczyni akademicka z tytułem doktora habilitowanego.
    Startuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Siła.

 

(rogers)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-02 08:32:05
Mach: Na reklamie to jest zdjęciu obok, ciągle mi się chwali pan Herok wielkością złowionej ryby. To na te szelki tak biorą?
2018-10-02 16:47:07
Mach: Skądinąd świetny pomysł dla wędkarzy, jak dobrze zatniesz haczyk na szelce, to ryby same wyskakują z wody, o takie duże jak własnie kandydat Herok nam pokazuje.
2018-10-02 19:06:58
tom lem: Tyle Mach-u zobaczysz po wyborach jak teraz widzisz taaaaaaką rybę w rękach kandydata." W poprzednich wyborach na Heroka zagłosowała mniej niż jedna cieszyńska uliczka (niecałe200 głosów). Dziś Krzysztof Herok jest wicedyrektorem szpitala reumatologicznego w Ustroniu. Odpowiada za finanse i księgowość. Ale nie jest księgowym. Trudno było znaleźć poprzednie miejsce pracy Heroka. Znaleźliśmy je w jego oświadczeniu majątkowym. Uwaga – obecny wicedyrektor finansowy najlepszego szpitala reumatologicznego w Polsce, z budżetem wynoszącym 35 mln zł, dotąd był inspektorem kontroli w ZUS. Z wykształcenia – etnolog. Zamiast księgowej jest urzędnik zusowski – specjalista od piosenek ludowych (tym się zajmuje etnologia)." Chyba, że ktoś słyszy piosenkę, wtedy powinien głosować.
2018-10-02 20:46:53
etykk2: cza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: