Oczami niewidomego: „Poszukiwany, poszukiwana”
Pracownik muzeum, Stanisław Maria Rochowicz (Michał Czaderna) zostaje niesłusznie oskarżony o przywłaszczenie obrazu artysty malarza Bogdana Adamca (Adam Myrczek). Uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, przywdziewa damski strój. Żonie Kasi (Wiktoria Węgrzyn) oświadcza, że będzie pracował jako gospodyni domowa, a w wolnym czasie namaluje duplikat zaginionego dzieła. Pracuje kolejno u małżeństwa, które dobrobyt zawdzięcza potomstwu rasowej suczki, potem u rzekomego profesora (Tomasz Lorek), który bada "zawartość cukru w cukrze". W następnym nowobogackim domu państwa Góreckich gdzie poskramia ich piekielnego synalka. Współpracę z następnym chlebodawcą (Piotr Gajos) przerywa niespodziewane odkrycie... Zakończenie na pewno większość pamięta, odnajduje się obraz, ale komedia trwa dalej.
Na scenie panuje klimat lat siedemdziesiątych, mamy blokowiska z tamtego okresu, rower składak, świecące neony sklepowe, Pałac kultury, kolejki do sklepów, kolorowe stroje aktorów. Klimat tych lat przypominają piosenki największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W nowych aranżacjach usłyszeć można nieśmiertelne przeboje Alibabek, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Bogusława Meca, grupy Vox, Danuty Rinn, Zbigniewa Wodeckiego i innych.
Publiczność, która wypełniła widownię teatru w całości przez cały czas bawiła się wspaniale, często reagując śmiechem czy brawami. Sobotni spektakl był jedynym z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcją wzroku ale nadal „Poszukiwany, poszukiwana” jest wystawiana na deskach Teatru Polskiego w Bielsku – Białej.
Spektakl z dostępnością był wystawiony w ramach cyklu „Spektakle bez barier”. Tegoroczna, jedenasta edycja dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.