Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

List otwarty KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego

Przed tygodniem do naszej redakcji wpłynął mail od Pana Janusza Hudziec, pełnomocnika wyborczego KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego z prośbą o publikację listu otwartego, w którym KWW kieruje apel do wszystkich pozostałych komitetów, aby ujawniły swoich liderów oraz kandydatów na stanowisko Starosty, w przypadku uzyskania przez nie większości w Radzie. W tej sprawie otrzymaliśmy wczoraj kolejny list nawiązujący do apelu. Pełną treść prezentujemy poniżej.

Pruchna, 18.10.2018 r.

List otwarty

Szanowni Państwo,

przed tygodniem zwróciłem się do Państwa z prośbą o przedstawienie kandydatów, którzy w przypadku zwycięstwa poszczególnych komitetów wyborczych obejmą stanowisko Starosty Cieszyńskiego, jak również, o odbycie przedwyborczej debaty.

Wobec powyższych, pragnę odnotować, że żaden komitet wyborczy nie wskazał swojego kandydata na najwyższy urząd w powiecie, zaznaczając jednocześnie, że obecny Starosta Cieszyński Janusz Król nie zaprzeczył, iż będzie się ponownie ubiegał o ten urząd. Stąd wnioskuję, że w przypadku wyborczego sukcesu Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, to właśnie ten kandydat po raz kolejny będzie rekomendowany na to stanowisko. Ponadto, Starosta Janusz Król jako jedyny pozytywnie odpowiedział na nasz apel o debatę, za co pragnę mu serdecznie podziękować.

Wyrażam ubolewanie nad faktem, iż mieszkańcy naszego powiatu nie uzyskali pełnej informacji na temat konsekwencji personalnych wyboru, którego dokonają już w najbliższą niedzielę, jak i nie otrzymają możliwości zestawienia różnych wizji przyszłości Powiatu Cieszyńskiego, bowiem formuła debaty wyborczej z udziałem przedstawicieli mniej niż połowy komitetów wyborczych nie jest do zaakceptowania przez podmioty, które zgłosiły chęć jej organizacji.

Pytania, jakie w tej sytuacji nasuwają się na usta, brzmią : dlaczego wśród komitetów KWW Akcja Samorządowa AS, KWW Porozumienie Dla Samorządów oraz KWW Ruch Dla Ziemi Cieszyńskiej, zabrakło woli do odkrycia swoich kart i przedstawienia potencjalnych kandydatów na urząd Starosty Cieszyńskiego, jak również, dlaczego przedstawiciele wyżej wymienionych komitetów nie zgodzili się na debatę z urzędującym Starostą Januszem Królem i liderem KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego Christianem Jaworskim? Czy nie jest tak, że zabrakło im odwagi do tego, by zachować się uczciwie wobec wyborców i przekonać w debacie Suwerena do swoich racji? A może po prostu nie czują się gotowi do tego, by rządzić Powiatem Cieszyńskim? Może boją się starcia w debacie i niewygodnych pytań ze strony dwudziestoczteroletniego lidera naszego komitetu wyborczego, który został ogłoszony przez nas oficjalnym kandydatem na urząd Starosty?

Nie znam odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Wyborcy również. Ale pomimo tego, że w tej kampanii wyborczej tak wiele pytań pozostało bez odpowiedzi, już za kilka dni mieszkańcy naszego powiatu podejmą decyzję, kierując się sobie tylko znanymi kryteriami.

Bez względu na powyższe, serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego do udziału w wyborach samorządowych!

Z poważaniem,
Janusz Hudziec
Pełnomocnik wyborczy
KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: