Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kandydaci KW ŚPR do Sejmiku w Okręgu nr 1 w Wiśle

5 października w Wiśle zostali zaprezentowani kandydaci KW ŚPR do Sejmiku Województwa Śląskiego.

W piątek 5 października w Amfiteatrze w Wiśle zaprezentowani zostali kandydaci KW ŚPR do Sejmiku Województwa Śląskiego w Okręgu nr 1 (Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki). Oto kandydaci do Sejmiku z Okręgu nr 1: Aisza Hadyna z Wisły, Bartłomiej Tyrlik z Węgierskiej Górki, Michał Smagłowski z Kocierza Moszczanickiego, Marcin Jabłoński z Bielska – Białej, Dorota Kufel z Buczkowic, Klaudia Kantyka ze Ślemienia, Krzysztof Pitas z Wisły, Iwona Poniedziałek z Bielska – Białej Łukasz Giertler z Bielska Białej.

– Dla ŚPR najważniejszy jest region. To bardzo dobra droga i wybór dla ludzi zamierzających pracować dla jego dobra – podkreślali kandydaci. Wśród priorytetów programowych dla Okręgu nr 1 są: rozwój transportu publicznego wraz z rozszerzeniem oferty Kolei Śląskich na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, działania na rzecz poprawy stanu powietrza, aktywna promocja atrakcyjności gospodarczej i turystycznej subregionu w skali Polski i Europy, nowoczesna, postawiona na wysokim poziomie edukacja i wprowadzenie do szkół podstawowych dodatkowej lekcji angielskiego, walka z wykluczeniem społecznym poprzez wprowadzenie tzw. bonu na kulturę dla dzieci, budowa beskidzkiego szlaku rowerowego, integrującego już wybudowaną infrastrukturę sportową i rekreacyjną w celu jej efektywniejszego wykorzystania, wprowadzenie wojewódzkiego programu promocji sportu wśród dzieci, rozwój dziecięcych i młodzieżowych klubów sportowych, prowadzących zajęcia ogólnorozwojowe, wspieranie i upowszechnianie tradycji regionalnych wszystkich grup zamieszkujących województwo śląskie.

O różnorodności i wielokulturowości województwa mówił obecny w spotkaniu lider ŚPR dr inż. arch. Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego - Chcemy ten potencjał wykorzystać, bo to właśnie w różnorodności tkwi siła. Różnorodność historii, tradycji, dziedzictwa kulturowego, może być bogactwem. I tak to należy traktować. Śląska Partia Regionalna, startująca w wyborach jako KW ŚPR, jest autentyczną alternatywą dla dwóch dużych partii, skłóconych, męczących swoimi konfliktami społeczeństwo, partii, które podzieliły kraj i podzieliły ludzi. My takiej polityki nie chcemy! Skupiamy się na pracy dla regionu, dla naszych „małych ojczyzn”. Sejmik wojewódzki to parlament regionalny. Dlatego tak ważne jest to, żeby zasiadali w nim ludzie z regionu, którzy będą reprezentować jego interesy i zabiegać o rozwiązanie problemów, a nie skupiać się na centralnych konfliktach.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-08 18:17:56
tom lem: Obawiam się, że niedługo będzie to inny palec.
2018-10-08 19:54:41
koszor: Wybory wyborami, ale ten komentarz rozbawił mnie do łez!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: