Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rudzica: budynek sportowy gotowy

Prawie rok trwałą budowa zaplecza sportowo-gospodarczego w Rudzicy. W piątek 5 października nastąpił jego odbiór techniczny.

Obok boiska sportowego przy szkole w Rudzicy powstał dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowo-gospodarczego. – Jest to inwestycja do wszechstronnego rozwoju naszej gminy, społeczności, różnorakich zainteresowań i pasji, aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy, a co najważniejsze dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Nowy obiekt będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk sportowych. Na górnej kondygnacji powstała salka ćwiczeń, dostosowana do poruszania się po niej przez osoby niepełnosprawne. W dolnej części znajduje się zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami na sprzęt sportowy, łącznie o powierzchni 166 mkw. - W ostatnim czasie został również położony dywanik asfaltowy na otaczającym szkołę i obiekt parkingu za wartość: 137 tys. zł – informuje UG w Jasienicy. 

Całą inwestycja pochłonęła ponad 1,5 mln zł, jednak aż 787 400,00 tys. zł z tej kwoty pozyskano z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją