Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

W poniedziałek i wtorek (20 i 21 lipca 2020) tradycyjnie strażakom nie brakowało pracy. Większość interwencji w tym czasie miała związek z powalonymi i pochylonymi drzewami, strażacy interweniowali również w związku z plamami oleju, czy z gniazdami owadów błonkoskrzydłych.

W poniedziałek i wtorek strażacy interweniowali w związku z powalonymi drzewami aż 9 razy. Zdarzenia miały miejsce w Zebrzydowicach (7 interwencji), Cieszynie (jedna interwencja) i Dzięgielowie (jedna interwencja). Największym problemem okazała się interwencja z wtorkowego poranka (21.07 g. 9:13), gdyż w Zebrzydowicach na ulicy Olszaka drzewo przewróciło się na gazociąg w rejonie rzeki Piotrówka – drzewo przewróciło się na wyłączony z eksploatacji gazociąg średniego ciśnienia. Na miejscu obecne było pogotowie gazowe, działania polegały na pocięciu konarów i przygotowaniu pola do pracy dla pogotowia gazowego, w celu utworzenia nowego odcinka gazociągu. Ze względu na brak możliwości wjazdu ciężkiego sprzętu na podmokły teren, odstąpiono od usunięcia całego drzewa – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne interwencje to usuwanie plam oleju na jezdni. W związku z tym strażacy interweniowali trzy razy, raz w Cieszynie na ulicy Krzywej i dwa razy w Ustroniu na ulicy Katowickiej.

Dwa razy ratownicy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych – do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek (20.07) na ulicy Wyzwolenia w Chybiu, a do drugiego we wtorek (21.07) w Zebrzydowicach na ulicy Owocowej.

W poniedziałek (20.07) o 10:36 strażacy na prośbę Wodociągów Miasta Skoczów wypompowali wodę z rowu melioracyjnego w Harbutowicach przy ulicy Ojca Pio.

O 11:21 ratownicy zostali zadysponowani do Cieszyna na Ulicę Fiołków, gdzie do garażu miał wejść zaskroniec. Mimo poszukiwań zwierzę nie zostało odnalezione.

O 20:27 w Marklowicach Górnych na ulicy Szkolnej strażacy wypompowali zanieczyszczoną wodę ze studni.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to działania z 20:57 w Mnichu. Strażacy zostali wezwani w związku z zadymieniem w mieszkaniu na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Okazało się, że dym pochodzi z przypalonego posiłku. Właściciela mieszkania nie było w domu, wrócił w trakcie działań. Ratownicy usunęli przypalone elementy, przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili obiekt pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

We wtorek (21.07) o 13:18 ratownicy interweniowali w Ustroniu na ulicy Szpitalnej. Był to alarm fałszywy, prace remontowe w jednym z budynków spowodowały uruchomienie się czujki.

Do ostatniej z opisywanych interwencji doszło o 14:08 w Dębowcu. Było to zderzenie dwóch samochodów osobowych, w których podróżowało również 9-miesięczne dziecko. Na miejsce zadysponowano ZRM, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli wycieki.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-21 20:06:59
OWCZARZY1: BRAWO ECOZIELONE PAJACE DRZEW NIE WOLNO WYCINAĆ ANI PRZY DRODZE ANI PRZY TORACH CZY PRZY LINIACH ELEKTRYCZNYCH TYLKO PAJACE PIERWSI DZWONIĄ PO STRAŻ ŻE SIĘ COŚ STAŁO TYLKO TAK DALEJ BĘDZIE ZIELONY KRAJ !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: