Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oddział ginekologiczno-położniczy bierze wolne

Panie, które termin porodu mają wyznaczony na okres od 17.08-30.08. 2020r. i chciały urodzić w Cieszynie, muszą mieć alternatywę podobnie jak kobiety potrzebujące w tych dniach ginekologicznej opieki. W tych dniach bowiem oddział ginekologiczno-położniczy będzie zamknięty z uwagi na remont.


Jak zapewnia zarząd szpitala zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego jest chwilowe – potrwa tylko 14 dni, tj. 17.08 – 30.08 br. - W tym okresie chcemy przeprowadzić niezbędne prace remontowe, by zadbać o jak najlepsze warunki i komfort Pacjentek i przyszłych mam rodzących w naszym szpitalu – informuje dyrekcja szpitala. Przerwa wynika z niewielkiego obłożenia oddziału pacjentkami. - Obecnie z powodu ograniczeń funkcjonowania szpitali wynikającym z epidemii mamy niewielkie obciążenie oddziału – na poziomie 14%, przy średniej w szpitalu na poziomie 50%. Ten wskaźnik obłożenia wskazuje, że mamy teraz dogodny moment do przeprowadzania niezbędnych, bieżących prac remontowych, czego nie odczują pacjentki. Oddział nie był malowany od kilku lat, dlatego pilną stała się potrzeba wykonania tych prac, niemożliwych do realizacji w obecności pacjentek. Od września odświeżony i wyremontowany oddział znowu będzie czekał na pacjentki – stwierdza Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W tym czasie jak poinformował nas sekretariat szpitala personel oddziału w części pełnił będzie dyżur na SOR i w innych komórkach organizacyjnych szpitala oraz wykorzystywane będą zaległe urlopy, których kadra nie mogła realizować z uwagi na funkcjonowanie szpitala w stanie podwyższonej gotowości w obliczu pandemii.

Pacjentki mogą się udać do oddziałów w Bielsku-Białej, Żorach czy Jastrzębiu. 

redka


 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-22 09:18:16
Cieszynianka_AB: Dobrze, że się starają wykorzystywać ten specyficzny czas na remont. To ważny oddział. Ja jako pacjentka doceniam.
2020-07-23 19:11:11
św. Patryk: jak to możliwe, że jeszcze nie tak dawno większość steloków rodziła się na porodówkach i było ok?...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: