Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

CIS odpowiada burmistrzowi Cieszyna

Kilka dni temu opublikowaliśmy komunikat Komitetu Wyborczego AS – zatytułowaliśmy go AS czy CIS. Dziś do redakcji dotarła odpowiedź KWW CIS, który publikujemy w całości poniżej. -Ponieważ list ten podpisał, przedstawiony jako pełnomocnik komitetu, Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, dlatego też wypowiedź w imieniu naszego komitetu właśnie do niego pozwolimy sobie skierować – informuje KWW CIS

 Szanowny Panie Burmistrzu!
Opisał Pan szczegółowo historię CIS-u oraz ogrom krzywd, jakie Wam i Panu wyrządziliśmy. Pozwolimy więc sobie odnieść się do Pana zarzutów.
Przede wszystkim proszę zauważyć, że Cieszyniacy to ludzie o doskonałej pamięci. Przypominamy więc, że w swoim wywodzie pominął Pan część założycieli CIS-u. Jednym z nich był na przykład nieżyjący już niestety Maciej Krzanowski, który uczestniczył w rozmowach założycielskich CIS-u jako członek Unii Wolności – partii, która w roku 2002 dysponowała zapleczem politycznym i doświadczeniem o wiele większym niż raczkujące wtedy PiS czy PO, do których przeszło zresztą część członków UW. Pominięcie Jego nazwiska jest jednak co najmniej dziwne zważywszy na fakt, że w roku 2002 startował z listy CIS-u wspólnie z Panem. Mamy nadzieję, że wynika to ze zwykłego zapomnienia lub choćby niedbalstwa, a nie celowego manipulowania faktami. W razie potrzeby chętnie przypomnimy również nazwiska pozostałych osób, które CIS tworzyły. Nawiasem mówiąc, jedna z nich zakładała CIS jako członek UW, by wkrótce, już jako wicestarosta, uzyskać mandaty posła i senatora z ramienia PO, a następnie senatora z ramienia PiS. Wydaje się więc, że przynajmniej dla niektórych z Waszych członków nazwa nie przedstawia najmniejszego znaczenia. Liczą się tylko „możliwości”...
Dalej wydawać się może, że Pan Burmistrz nie rozróżnia działań podjętych zgodnie z prawem i uczciwych od takich, które być może nie do końca odpowiadają wyznawanej przez Pana Burmistrza moralności. Zapewniamy, i to bez żadnej potrzeby przypominania czy dyskusji, że działania naszego komitetu są uczciwe i zgodne z prawem, o czym świadczy przyjęcie zawiadomienia przez Komisarza Wyborczego. Przypominamy natomiast, że jawne są wyłącznie dane obu pełnomocników zarejestrowanego komitetu. Podając nazwiska pozostałych osób tworzących komitet, naruszył Pan zasady ochrony danych osobowych, a co za tym idzie – prawo złamał właśnie Pan.
Co do wspomnianej zaś przez Pana etyki, to jest nią zbiór zasad moralnych odnoszących się do ludzi. Ponieważ zaś KWW człowiekiem nie jest, nie można mówić w stosunku do niego o mniej lub bardziej etycznym zachowaniu. Komitet zarejestrować może każdy – ponieważ byliśmy lepiej zorganizowani i zrobiliśmy to wcześniej, prosimy, aby tak patetycznym tonem nie maskować własnej opieszałości i nieudolności.
Nawiązując z kolei do wyciągnięcia przysłowiowego AS-a z rękawa, chcielibyśmy nadmienić, że określenie to zaczerpnięto z gier karcianych, które jakże często z uczciwością mają niewiele wspólnego, a o czym każdy może się przekonać jeśli zajrzy do „Słownika frazeologicznego”. Natomiast wg „Wielkiego Słownika Języka Polskiego” określenie to oznacza, że „ktoś posłużył się jakimś ważnym, dotąd ukrywanym sposobem na osiągnięcie celu”. Tak więc na ten moment wydaje się, że AS-a z rękawa wyciągnęliśmy raczej my.

Reasumując, próbujemy pokazać że:

  • patetyczny ton nie ukryje opieszałości i nieudolności w działaniu,
  • trudno jest ukryć własne bezprawne lub mające takie znamiona działania próbując niesłusznie oskarżać kogoś innego – na zasadzie zakrzyczenia i odwrócenia uwagi,
  • jeżeli CIS zakładało tak szerokie grono założycieli, to równie szerokie grono osób ma prawo do jego nazwy,
  • najważniejsze są konkretne, sprawne i szybkie działania, a nie jedynie mówienie o nich, choćby robiło się to w najpiękniejszy i najbardziej kwiecisty sposób.


Wszystkich, których przekonują powyższe wyjaśnienia, zapraszam do wspierania naszych działań. A jaka jest prawda i jak te działania ocenią Mieszkańcy Cieszyna, przekonamy się już wkrótce – 21 października.

(red.)

Pisaliśmy: AS czy CIS

 

Wszystkie informacje dotyczące wyborów samorządowych na terenie Powiatu Cieszyńskiego znajdą państwo na OX.PL: Wybory Samorządowe 2018

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-07 16:12:18
Mach: CIS puka z odpowiedzią do AS.A tu milczenie. Do ciszy przedwyborczej jest jeszcze sporo czasu.
2018-09-07 16:19:54
bronek91: "Nawiasem mówiąc, jedna z nich zakładała CIS jako członek UW, by wkrótce, już jako wicestarosta, uzyskać mandaty posła i senatora z ramienia PO, a następnie senatora z ramienia PiS."- cytat Bardzo dziękuję, za to zdanie złota cieszynianka..... Piękne podsumowanie ile ten sztuczny spór PO-PiS znaczy.... Dociekliwsi nawet pewnie wiedzą lub domyślają się, o kim mowa....
2018-09-07 16:25:01
bronek91: Myślę, iż o poczuciu moralności i etyki sporo powiedzieć może pewna osobliwość....
2018-09-07 20:35:03
krokusik: @bronek91 - Na kogo proponujesz zagłosować? pispo- jedno zło. To wiem. Masz jakieś konkrety?
2018-09-07 21:00:58
kredka800: KWW CIS to znaczy kto? Czyżby ktoś kto to pisał niema odwagi się pod tym podpisać. A z tym że Cieszyniacy to ludzie o dobrej pamięci to się zgadzam,pamiętam np. czasy nieudolnie zarządzanego MOSIRu.
2018-09-07 21:24:34
krzysztof.mm: macura dał dudy, bez dwóch zdań, wypomnienie mu przy okazji żałosnego kopcia zasłużone i celne, całość żenująca - w tej sytuacji dzięki ci, panie boże, że jest joanna wowrzeczka, jedyna uczciwa, szczera i na dodatek inteligentna pośród tej zgrai obłudnych hien
2018-09-07 23:41:18
bronek91: krokusik, w pierwszej kolejności, na ludzi przyzwoitych. In plus, osobiście proponowałbym się trzymać daleko od wszelkiej maści łapaczy hostii i rozpijających (przynajmniej) społeczeństwo a zwłaszcza daleko od członków jakichkolwiek struktur każdego wyznania i proweniencji. Na publicznym miejscu wolę nie reklamować konkretne postacie, to indywidualny wybór każdego. Zdziwiłbyś się, nie trzymam się konkretnej linii politycznej, ale uważam iż na różnych "frontach" życia publicznego (np. powiat) sprawdzać się mogą osoby o poglądach, które byłyby kiepskie na innym poziomie (np. gminy).
2018-09-07 23:52:07
bronek91: krokusik, moim marzeniem byłoby "odpolitycznienie" z PO-PiS powiatu. Samorząd tego typu służy de facto jako spokojna przystań dla zasłużonych partyjnie z PO-PiS i nie tylko. W końcu przeciętny Polak problem z reguły widzi najbliżej siebie, czyli w odniesieniu do samorządu gminy. Samorząd powiatowy i wojewódzki dla przeciętnego Polaka nie istnieje i jest to czarna magia. W ogóle starosta to de facto funkcja polityczna a nie organ samorządu-> pisałem już o tym. Dlatego do powiatu proponowałbym głosować na osoby przyzwoite bez koneksji PiS czy PO albo klonów jednych czy drugich. Myślę, iż powiat jest miejscem, gdzie wykazać się mogą osoby spoza PO-PiS o lewicowych skłonnościach i stanowiące de facto środowisko intelektualistów (np. krytyka).
2018-09-07 23:59:46
bronek91: krokusik, w odniesieniu do województwa, miejsca gdzie samorząd bezpośrednio i w pełni oficjalnie styka się z organami władzy centralnej, rządowej. Myślę, iż również pole do popisu powinny znaleźć osoby o poglądach lewicowych, bardziej otwarci, bardziej intelektualiści. Oczywiście ci przyzwoici, podchodzących z empatią do różnych zagadnień.... Województwa jako samorządy powinny moim zdaniem stanowić pierwszy w pełni rzeczywisty pion opozycji wobec zbyt zideologizowanej polityki rządu. Moim zdaniem PO-PiS i kameleony nie powinny tam znaleźć miejsca. In plus, województwo to miejsce, gdzie realizuje się projekty UE, politykę regionalną i uważam, iż sprawdzą się tam osoby o umysłach bardziej otwartych i wykraczających poza lokalny i pipidówkowy układ.
2018-09-08 00:16:57
bronek91: krokusik, w odniesieniu do gminy..................Oczywiście osoba przyzwoita, po pierwsze. Moim zdaniem, de facto najważniejszy dla jakości życia obywatela i najbardziej niewdzięczny samorząd. Moim zdaniem, osoby o lewicowych poglądach nie mają tam raczej czego szukać. Lewicowiec z natury jest intelektualistą (mówię o klasycznym lewicowcu a nie lewaku czy populiście). Natomiast na warunki gminy jest zbyt empatyczny, za miękki i niezrozumiały dla potencjalnych wyborców. In plus, na poziomie gminy, gdzie UM uchodzi za najbardziej prorodzinne miejsce-> ciekawe dlaczego? wiele wyborów opiera się na zasadzie interesu, lokalnego lobby, związków rodziny, przyjaźni czy nawet zatrudnienia. W takim typie/ warunkach prowadzenia polityki, dla klasycznych lewicowców, a zwłaszcza lewaków miejsca nie ma. No chyba, iż stanowią element lokalnych grup interesu. Dlatego nie podoba mi się upolitycznienie samorządów, ponieważ cementuje to orientacje w wyborach do parlamentu. Uważam, iż odpolitycznienie powiatów i w konsekwencji marginalizacja struktur lokalnych partii, odcięcie ich od źródełka z napisem powiat i powiatowych apanaży stanowi pierwszy oddolny krok do normalizacji życia politycznego w Polsce. W odniesieniu do poziomu gminy, póki co, sytuacja wskazuje na oddanie głosu na kandydatów uważających się za reprezentantów prawicy.
2018-09-08 00:24:42
bronek91: krokusik, niestety polski wyborca jest nieświadomy, zindoktrynowany politycznie przez TVPis i TVNowoczesna itd. lokalne media często są na usługach i w kieszeni lokalnych watah politycznych grupujących się częściej wokół personaliów i traktujących domniemaną linię partyjną jako slogan, sztandar czy wręcz zawołanie. Polski wyborcza nie zna różnic pomiędzy Gminą, Powiatem, Województwem a nawet nie zna pojęcia samorządu. O zgrozo, spora część lokalnych politruków nie wie co to samorząd i potem traktuje obywateli per klienci.... Dlatego upolitycznienie osiągnęło nawet poziom gminy. Jakby powiedziała krytyka, w Polsce wspólnoty samorządowe nie dojrzały/osiągnęły odpowiedniego punktu etapu i nie zasługują na system polityczny, który prawnie i oficjalnie jest nawet spoko.
2018-09-08 00:34:19
bronek91: krokusik, oczywiście nie można pominąć jednostek pomocniczych gminy(sołectwa, dzielnice, osiedla) i tych wszystkich sołtysów, sołtysów miejskich i radnych sołeckich i wszelkich tego typu działaczy, monopolizujących najbardziej podstawowe (poza oficjalnym gminnym) życie społeczne. Wybory do tych "ciał" od wszystkiego i niczego zarazem co do zasady odbędą się w przyszłym roku. Niestety te instytucje patrz jednostki pomocnicze gminy oceniam z reguły negatywnie. Uważam je jako coś na podobieństwo dawnych gromad z PRL i komun z ZSRR. Te ciała, czasem mam wrażenie, iż w ich skład wchodzą nieświadomi komuniści, nie mówiąc o roszczeniowości itd. moim zdaniem powinny być bardziej jasno określone zasady ich funkcjonowania... Na tych jednostkach pomocniczych, z reguły wstrzymuję się od głosu, ni ma synsu, przeca wszystko je tam już downo ustawione.....
2018-09-08 06:52:40
tom lem: "CIS puka z odpowiedzią do AS" - a bronek91 odpowiada. Powstaje partia Bronek 2018.
2018-09-08 07:40:26
Mach: ->tom lem. Kiedyś portal ox zalogował bronka91. Wygląda na to ,że niedługo portal ox będzie się logował u bronka 91.
2018-09-08 11:48:11
Herr Flick: Cis puka As?
2018-09-08 13:17:01
tom lem: >Herr Flick - pukają się wzajemnie - ani jednym ani drugim na razie nic z tego nie wychodzi i chyba tak zostanie. Skorzysta trzeci.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: