Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska grupa Speed podsumowała rok

Do wykonywanie zadań służbowych policjantom umożliwiają szybkie, nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Mowa o grupie Speed, która w naszym powiecie funkcjonuje od 2019 roku.

W skład śląskiej grupy obecnie wchodzi 48 policjantów, czterech z nich służy w cieszyńskiej drogówce. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa Speed zajmuje się także tymi, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być przyczyną tragicznych zdarzeń.

- W minionym roku mundurowi grupy Speed skontrolowali ponad 6000 pojazdów i ujawnili ponad 8000 wykroczeń. Do najczęstszych wykroczeń należało oczywiście przekroczenie dopuszczalnej prędkości -4145. Stróże prawa wystawili blisko 7000 mandatów karnych, ponad 1000 pouczeń i skierowali 225 wniosków do sądu. Ujawnili 151 przestępstw drogowych, w tym 81 kierujących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, 4 którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej i zostali zatrzymani w pościgu, 21 kierujących samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz 24, którzy kierowali samochodem lub innym pojazdem mechanicznym pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Mundurowi z grupy Speed kontrolując pojazdy zatrzymali 221 dowodów rejestracyjnych – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-27 19:26:01
1234567890: Te pouczenia zastosowali chyba tylko wobec swoich kolegów po fachu..... ...
2022-02-02 17:51:20
migaj: Super! Ale to wszystko za mało!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: