Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn... w Krakowie

Spotkania wyborcze czy debaty zazwyczaj odbywają się w miejscach, w których na stałe mieszkają wyborcy danych ugrupowań czy kandydatów. Prowadzenie agitacji w innych miastach zazwyczaj nie jest zasadne, gdyż jej odbiorcami są osoby nie mające możliwości uczestniczenia w wyborach. Jednak czy jest tak zawsze?

Jak się okazuje, nie. We wtorek (9.10) o 18:30 w Krakowie odbędzie się debata wyborcza z kandydatami na urząd burmistrza Cieszyna. Będzie miała miejsce w siedzibie organizatora spotkania, którym jest Klub Jagielloński, przy Rynku Głównym 34. Rozmawiać będą (w kolejności alfabetycznej):

  • Krzysztof Herok z KWW Krzysztofa Heroka
  • Ryszard Macura KWW Akcja Samorządowa
  • Gabriela Staszkiewicz z KW Cieszyński Ruch Społeczny CRS
  • Joanna Wowrzeczka z KWW Siła

Jak organizatorzy debaty oceniają jej zasadność? Cieszyńska diaspora w Krakowie to setki studentów, wykwalifikowanych pracowników przeróżnych branż, dla których los małej ojczyzny nie jest wcale obcy. Debata kandydatów na burmistrza Cieszyna jest więc nie tylko walką o każdy pojedynczy głos - to sygnał polityków w ich stronę: pamiętamy o was, myślimy o was i zależy nam na was.

(Rogers)

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-04 11:03:32
hanbes: Nie bardzo rozumiem, o co tu chodzi? Jacy organizatorzy oceniają zasadność tej debaty? Diaspora studentów cieszyńskich w Krakowie?! Kpiny!!! To niech organizatorzy podobną debatę zorganizują w Suwałkach lub w Świnoujściu, na pewno jakiś Cieszyniok się tam znajdzie no bo po co zawracać głowę tym najbardziej zainteresowanym...
2018-10-04 12:18:42
NieStela2: To może ci nieudacznicy przy okazji zobaczą, że można mieć miasto bez przepalonych żarówek w latarniach, z drożnymi studzienkami kanalizacyjnymi, bez zarośniętych chwastami chodników i krawężników (m.in. od centrum w stronę Orlenu na Katowickiej), mieć regularnie spłukane ulice nawet na bocznych drogach polewaczką i po prostu pozamiatane chodniki. To takie podstawowe sprawy. Całkowicie apolityczne. W Cieszynie nieosiągalne!
2018-10-04 20:04:29
Mariusz Chybiorz: @Rogers w imieniu organizatorów dziękuje za publikacje, @hanbes zachęcam do zapoznania się z pełną zapowiedzią wydarzenia i argumentacją https://klubjagiellonski.pl/2018/10/04/cieszyn-w-krakowie-zapowiedz-przedwyborczej-debaty/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: