Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczniej do Wisły

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na przebudowę odcinka drogi od Ustronia do Wisły. Inwestycja ma kosztować około 80 mln złotych i powinna rozpocząć się wiosną przyszłego roku, jeżeli uda się podpisać umowę z wykonawcą. Zakres robót jest ogromny. Po ich zakończeniu ma być przede wszystkim bezpieczniej, bo całkowite wyeliminowanie korków jest niemożliwe.

Rozbudowa jezdni głównej drogi wojewódzkiej nr 941, budowa odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, przebudowa zjazdów i przede wszystkim inwestycje na już istniejących mostach, a także roboty związane z uzbrojeniem terenu. To pierwsza tak ogromna inwestycja na tej trasie od wielu lat.

Prace prowadzone będą od pierwszego przejazdu kolejowego, od Ustronia w stronę Wisły do Ronda na Oazie. Wisła, która finansowo nie partycypuje w projekcie, wniesie swoje usprawnienia do projektu realizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. - Będą to przejścia podziemne w okolicach dworca PKP i centrum przesiadkowego, które mają ograniczyć poruszanie się pieszych po drodze. Wiele osób przechodzi z jednej strony ulicy na drugą. Przejścia podziemne sprawią, że płynniejszy będzie ruch samochodów w tej części Wisły, bo nie będą aut blokować piesi. – wyjaśnił Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Planowana przebudowa ma usprawnić, upłynnić ruch, a także sprawić, że trasa będzie bardziej bezpieczna zarówno dla kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Stąd w projekcie znalazły się wysepki, chodniki, ścieżki rowerowe i zjazdy. , Zmodernizowany ma zostać również most na Wiśle w okolicach kamieniołomu. Podczas jego remontu ustawiony będzie most zastępczy.

Kierowcy muszą więc znowu, w najbliższym sezonie zimowym, uzbroić się w cierpliwość. Całkowite wyelimonowanie korków możliwe byłoby jedynie przy budowie drugiego pasa od Manhatanu do Polany. Na razie jednak o takiej inwestycji można tylko pomarzyć.


anszaf

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-04 09:14:17
Orro_: Prześledziłem projekt zadania, nie znalazłem jakiegokolwiek przejścia podziemnego. Najogólniej: teraz pojazdy stoją w korkach na starej nawierzchni, po przebudowie będą stać w korkach na nowej nawierzchni. A dla odmiany w czasie przebudowy będą stać w jeszcze większych korkach.
2018-10-04 10:03:43
tomi71: I po co Ci ludzie jadą do tej Wisły, czy Ustronia? Zjeść obiad, ciastko, wypić kawę, przejść się po rynku... i postać w korkach? Rozumiem tych którzy idą w góry, ale takich jest z kilka procent. Nie lepiej stanąć np. w Skoczowie? Może nie ma na razie tu tylu restauracji i cukierni, ale tereny do spacerowania są piękne, w korkach nie stoi się godzinami, a i ostatnio jest gdzie dobrze zjeść i piwa się napić, czy słodkie kalorie uzupełnić :) ...dziwny jest ten świat :)
2018-10-04 18:16:18
bronek91: Bardzo prorocze przedstawienie na fotografii. Ciekawe gdzie została wykonana? Kim są przedstawione postacie? Czyżby ox coś sugerował?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: