Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: uliczna konferencja KWW "Siła"

W środę (29.08.2018) na ulicy Głębokiej w Cieszynie odbyła się uliczna konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców „Siła”. W czasie trwania wydarzenia, kandydat na burmistrza Joanna Wowrzeczka przybliżyła program komitetu, oraz mówiła, co w Cieszynie jest najbardziej potrzebne.

- Cieszyn to potencjał. Jesteśmy Siłą, która chce go wyzwolić. Chcemy żyć w zdrowiu, wolności i nie bać się o przyszłość. My, mieszkańcy Cieszyna, bierzemy sprawy w swoje ręce. Siła we współpracy. I zawsze razem – zapowiedziała Joanna Wowrzeczka w czasie trwania wydarzenia — Nie jesteśmy żadną partią, ale grupą ludzi, którzy żyją i pracują w Cieszynie i od lat angażują się bezinteresownie w poprawę funkcjonowania różnych jego obszarów.

KWW „Siła” został zarejestrowany, Joanna Wowrzeczka jest kandydatem na burmistrza, a pełna lista radnych, zgłoszonych przez Komitet ma zostać podana w najbliższym czasie. Jak wskazywała prowadząca wydarzenie, aktualnie na kandydowanie do rady miasta z ramienia KWW „Siła” zdecydowało się 17 osób, z kolejnymi trwają jeszcze rozmowy. Zgodnie z informacjami, podanymi w trakcie konferencji prasowej, głównymi punktami programu komitetu ma być m.in. zarządzenie miastem, a nie rządzenie; podejmowanie działań, mających na celu zapewnienie w Cieszynie czystego powietrza; podjęcie prac, związanych z zapewnieniem lepszej organizacji transportu miejskiego w Cieszynie, co po otwarciu nowej galerii będzie wyzwaniem; poprawa polityki mieszkaniowej; zapewnienie lepszego dostępu do żłobków i przedszkoli; czy poszerzenie współpracy ze szkolnictwem wyższym.

 


źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

33
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-30 18:36:44
Mach: Panie Burmistrzu, to kolejna cieszyńska inicjatywa samorządowa,nie AS a "Siła". Życzę powodzenia, ta grupa w chwilach gdy trzeba było wykazać się obywatelską postawą w obronie konstytucji stanęła po właściwej stronie. Uczciwość to nie wartość deklarowana ale pożądana w każdej sytuacji. Nawet wówczas gdy rządowej propagandzie trzeba się sprzeciwić i dać temu jasny wyraz często narażając się z tego tytułu na szykany. Nie oczekuję takiej postawy od AS-a.
2018-08-30 19:44:40
bronek91: Jak godali św. Pietrowi? Twoja mowa cię zdradza. Jest i moja ulubiona Krytyka Polityczna, a na fotografii jak wcześniej mogłem nie zauważyć naszej cieszyńskiej Gabi, ku czci której POLITYKA, której jestem czytelnikiem od lat, układa nawet artykuły.... Nie szło wystartować jako KRYTYKA a nie ukrywać się pod jakimś SIŁA. OX, jako fotografię główną wybraliście tę, na której Gabi nie wyszła najlepiej.... Mam nadzieję, iż w październiku będzie uroczyście wspominana rocznica śmierci Pana Samobójcy....
2018-08-30 19:58:14
bronek91: Szanowny Mach, napisałeś "gdy rządowej propagandzie trzeba się sprzeciwić "- cytat. Przeca dobrze wiymy, iż na rządową propagandę jako odtrutka służy innego typu przekaz. Natomiast prezentowana grupa nie wyraża tylko obywatelskiej postawy, ale w pierwszej kolejności klasową i prekariacką. Szanowny Mach, kierunki rozwoju społeczeństwa charakteryzują się progresywizmem, przez co innego typu inicjatywy niż SIŁA skazane są na porażkę.... Przyszłość należy do nas a dzieci wrogów postępu będą stać po naszej stronie. Proponuję stosować odpowiednią, klasową i awangardową dialektykę, no chyba, iż lokalna społeczność nie dotarła do odpowiedniego punktu etapu. Oświecenie zawsze narzucane jest przy sprzeciwie większości! Pani Wowrzeczka - za mało dialektyki w przekazie, takim tekstem, to do kołtunów można się zwracać!
2018-08-30 20:26:07
bronek91: "Nie jesteśmy żadną partią, ale grupą ludzi,"- cytat no tak, oczywiście, co to jest jakaś partia, przeca partia znaczy podział/część. Wy jesteście światłością tego regionu. Wy jesteście nadzieją lokalnej społeczności, której wyznaczacie trend rozwoju. Raczej powinno być, jesteśmy awangardą nadchodzącej rewolucji, zarodkiem pluri- akcjonariatu, luminarzami zrównoważonego rozwoju i powszechnej równości gatunku ludzkiego, nieodrodnymi dziećmi Ziemi. Aż tyle kryje się w skromnym pojęciu ruchu miejskiego, do którego należy przyszłość. "zarządzenie miastem"- cytat co???? Raczej kreowanie innowacji w oparciu o fundament społeczny zawarty np. w NGO oraz promowanie praw człowieka w relacjach międzyludzkich.... UM w wizji ruchów miejskich powinien być miejscem społecznych inspiracji a nie narzędziem wyzysku prekariatu. Wszelkiej maści prekariusze, cykliści, wegetarianie, weganie, osoby wszelkiej płci społecznej, osoby wszelkiej preferencji seksualnej- zwłaszcza każdej, imigranci, hippisi, najemcy, Squatersi i wszelkiego rodzaju mniejszości- do urn!
2018-08-30 20:48:46
rainman: Mach, nie obraź się ale fanzolisz.
2018-08-30 20:52:10
krzysztof.mm: co prawda po części nauczycielka - jednak to już nie dotychczasowa kategoria gimnazjalnych belfrów - to po pierwsze +++ po drugie wreszcie ktoś, na kogo można liczyć, że nie będzie poniżał siebie i miasta przed plebanami +++ i po trzecie, póki co taka plaża w kandydaturach - Staszkiewicz?.., Herok??..., Macura??!... - że Panie Boże dej, aby dziewczyna wniosła świeży powiew i nowe pomysły do tego zatęchłego grajdoła, tak jej dopomóż kompromitacja Ryszarda Macury
2018-08-30 20:56:10
rainman: Mach jest taka prosta zasada - jak nie potrafisz dodawać to nie zabierasz się za mnożenie. Jak nie rozumiesz podstawowych zasad naszej cywilizacji - to nie bierz się nawet za bycie radnym. Prosta zasada. Z łamania tej zasady - nigdy nie wychodzi nic dobrego.
2018-08-30 20:58:40
rainman: krzysztof.mm Prosisz Pana Boga o to aby pomógł w wyborach osobie, która była uczestniczką Czarnych Marszów? Dobre ;-)
2018-08-30 21:06:28
bronek91: Naczytali się Żiżków (Slavoj Žižek), Popperów (Karl Popper), Frommów (Erich Fromm), a nawet Nietzsców (Friedrich Nietzsche) itd. i teraz chcą oświecać i kreować społeczeństwo w oparciu o nowe podstawy aksjologiczne. Niestety tego typu środowiska, ponoć lewicowe, wręcz lewackie, odwołują się zgodnie z rewolucyjną tradycją do ludu (prostego), który tego typu mędrkowań nie rozumie a nawet uznaje za farmazony. Problemem tego typu ruchów jest nadmierny intelektualizm, który z zasady jest elitarny i niestrawny dla szerszych mas społecznych. Ruchy lewicowe w konsekwencji naturalnie zostają alienowane od szerszych mas społecznych, które traktują jako swe naturalne zaplecze polityczne. Szerokie rzesze społeczne wszelkich proletariuszy łykają populizm, tak szeroko serwowany ze strony PiS i PO... Pozdrawia sygnalista bronek91...
2018-08-30 21:10:40
bronek91: PS wszelkim zainteresowanym filozofią ruchów miejskich proponuję regularną lekturę tygodnika POLITYKA. Sam czytam już 11 rok... można zrozumieć wiele mechanizmów funkcjonowania współczesnego świata.
2018-08-30 21:16:34
SzpiegZNadOlzy: krzysztof.mm: alias ja-nek na (gazetacodzienna), Tobie to nawet dwóch odrębnych komentarzy nie chciało się robić. Smutne życie trola. Ad rem: postępackich towarzyszy to ja szanuję i uśmiecham się do nich, do momentu kiedy nie dzierżą żadnej władzy. Liczę, że tak pozostanie.
2018-08-30 21:25:56
bronek91: krzysztof.mm, zgodnie ze starą zasadą, to byt określa świadomość a pierwszym celem uświadomionego aktywu jest wychowanie społeczeństwa. Chrześcijaństwo w tym miejscu świata jest największym i zarazem najgorszym wrogiem, ponieważ w oparciu o założenia tej religii zostały ustanowione społeczne normy, które niewolą ludzkość. Ludzkość należy wyzwolić z wszelkich okowów ograniczających możliwość indywidualnej kreacji i rozwoju. Co jednak nie oznacza, iż w sytuacji dominacji innej religii np. islamu to chrześcijaństwo staje się taktycznym sojusznikiem lewactwa. krzysztof.mm, w zaistniałej sytuacji społecznej, politycznej i ekonomicznej, odwoływanie się do motywacji konkretnej grupy wyznań świadczy z twojej strony o zdradzie idei powszechnego rozwoju mas. Twoje wypowiedzi krzysztof.mm skażone są szeroko pojętym reakcjonizmem i służą hamowaniu powszechnego postępu.
2018-08-30 21:55:40
krzysztof.mm: dziękuję wszystkim dyskutantom za zainteresowanie moim postem - pani Joanno, trzymam kciuki
2018-08-30 21:59:24
krzysztof.mm: intuicja mi mówi - a rzadko się myli - ze cieszynioki mają już serdecznie dosyć tych tchórzliwych farbowanych lisów kryjących się za zasłonami fałszywych i obłudnych nazw komitetów, o które się w końcu pożarli - kolejny plus dla JW za szczerość i otwartość
2018-08-30 22:04:15
rainman: krzysztof.mm Bo to są niezwykle ciekawe posty. Np: "Panie Boże dej, aby dziewczyna wniosła świeży powiew i nowe pomysły do tego zatęchłego grajdoła, tak jej dopomóż kompromitacja Ryszarda Macury". Czy podsumujmy. Prosisz Pana Boga o wstawienie się za tym aby uczestniczka Czarnych Protestów wygrała wybory i dodatkowo prosisz Pana Boga o kompromitację Ryszarda Macury. Pytam poważnie. Czy z głową wszystko ok?
2018-08-30 22:05:56
rainman: krzysztof.mm To prawda. Wierzymy, że "Siła" to komitet nie-fałszywy, nie-obłudny i nie-tchórzliwy. I wierzymy, że Twoja intuicja rzadko się myli. I wierzymy, że z Twoją głową wszystko jest dobrze ;-)
2018-08-30 22:07:22
bronek91: krzysztof.mm: Tobie również podziękowanie za metodologiczne próby propagowania kreacji nowych form współżycia społeczna, pilnowanie odpowiednich kierunków rozwoju i systemowe oraz konsekwentne podważanie, choć nieumiejętne, autorytetu lokalnych wspólnot wyznaniowych, w szczególności konkretnej. Widać, iż czegoś od bronka się nauczyłeś, w końcu... Natomiast jestem ciekaw, jaką rolę w ideologii Krytyki, czy szerzej, w zagadnieniach grupy inicjatywnej SIŁA, zajmuje tematyka P O L I C J I???
2018-08-31 18:15:59
Mach: Za każdą cieszyńską inicjatywą samorządową, czyli za każdym KWW ktoś stoi. Tu raczej partyjniactwo się źle kojarzy. Mamy lokalny pluralizm gdzie zazwyczaj inicjatorzy samorządowi udają z małymi wyjątkami swoją bezpartyjność, nawet na użytek ogółu gotowi są deklarować bezwyznaniowość by tak oczarować swoich wyborców. Są i tacy ,którzy gotowi są krzyżem położyć się przed ołtarzem by demonstrować swoje głębokie przywiązanie do wyznania by tak oczarować wyborców i tak skrywać swoje prawdziwe oblicze. Za każdym razem dokonując wyborów dajemy się w jakimś stopniu nabierać , mało tego i za to płacimy naszymi podatkami. Osobiście dla zmiany zawsze popierać będę tych ,którzy do tej pory stanowili opozycję gdyż to jest szansa na korektę obserwowanych obecnie wypaczeń lokalnych i ogólnokrajowych. Cóż pisząc liczę na zrozumienie sytuacji, lecz świadomy jestem mojego jedynego wyborczego głosu.
2018-08-31 18:59:28
nobody66: Szanowny bronku 91, a jakie znaczenie dla wyborów samorządowych ma zdanie SIŁY na temat policji, skoro formacja ta podlega Ministrowi Spraw Wewnętrznych i jej działania nie należą do zadań samorządu terytorialnego? Z innej beczki. Nie umniejszając zaangażowania Pani Joanny i jej sympatyków w sprawy ważne dla społeczeństwa, dla mnie ta kandydatura jest nie do przyjęcia. I nie tylko ta. Organizm miejski podobny jest do przedsiębiorstwa i potrzebuje człowieka znającego się na zarządzaniu, a nie kolejnego nauczyciela, nie ważne czy akademickiego czy wychowania przedszkolnego. Mam wrażenie, że garną się do władzy dla kasy, bo zarządzanie miastem w wykonaniu nauczycieli wypada mizernie. Znów do wyboru, przynajmniej dla mnie, będzie nauczyciel kontra mniejsze zło.
2018-08-31 19:01:15
bronek91: Mach: Myślę, iż określenie grupa a bardziej G R U P A_ I N I C J A T Y W N A jest odpowiednim określeniem. Nawet zgodnym z tradycją. Mach:może wiesz, jaką P O L I C J A odgrywa rolę w wizji grupy inicjatywnej KWW "SIŁA"???
2018-08-31 19:10:16
bronek91: Szanowny nobody66, formacja P O L I C J I w celu realizacji swoich zadań współpracuje z samorządem. In plus, czasem nawet formacja P O L I C J I otrzymuje wsparcie materialne ze strony samorządu. Jako potencjalny wyborca KWW SIŁA mam prawo znać zakładany poziom i jakość relacji z pewnymi umundurowanymi formacjami. Szanowny nobody66, organizm miejski nie jest przedsiębiorstwem i rządzi się zupełnie innymi zasadami. Nauczyciel ma prawo uczestnictwa w wyborach a wytykanie kandydatowi wykonywanego zawodu świadczy o słabości posiadanych argumentów. "zarządzanie miastem w wykonaniu nauczycieli wypada mizernie."- cytat stereotyp???
2018-08-31 20:51:41
rainman: Mach - że niby zawsze powinniśmy głosować na opozycję? Czyli jak będą jacyś wywrotowcy w opozycji, to też mamy głosować? To jak zrobić na złość mamie i iść bez czapki w zimie. Chłopie, ile Ty masz lat?
2018-08-31 21:21:28
Mach: Rainman -ja debilom nieumiejącym czytać ze zrozumieniem niczego nie mogę nakazać tym normalnym także. Zauważ ,że napisałem cytuję ..." osobiście dla zmiany zawsze będę popierać tych którzy do tej pory stanowili opozycję gdyż to jest szansa na korektę obserwowanych obecnie wypaczeń lokalnych i ogólnokrajowych. Rainman ty nie nosiłeś czapki w zimie i mózg ci przymroziło. A co było złego w czarnym marszu kobiet? Rainman -wysil się intelektualnie.? Chciałbyś ustawami regulować to co jest kwestią sumienia? Stać Cie na taki wysiłek intelektualny? Chcesz ustawami zbawić człowieka? Czy tego oczekuje od nas Chrystus w przekazie ewangelicznym? Czy jesteś aż tak obłudny, tchórzliwy, że prawem stanowionym chcesz kształtować ludzkie sumienia zamiast podjąć się tego jako wolny człowiek. Ty mówisz tu o cywilizacji- skarlałeś aż do tego stopnia? Baranie boży. Pana Boga ,nie tykaj.
2018-08-31 22:24:21
bronek91: Szanowny Mach, rozumiem, iż organizacje stojące za grupą inicjatywną KWW "SIŁA"- kobiet? Wyznają bardzo skrajne poglądy w niektórych kwestiach i takich niereformowalnych typów jak bronek i jemu podobni traktują per śmieci. Jednak wobec relacji z drugim człowiekiem, Szanowny Mach, Istota Wyższa nakazuje zachowywać się z uwzględnieniem zasad poszanowania godności istoty ludzkiej, wzajemnym szacunkiem i w oparciu o powszechnie obowiązujące prawa człowieka i obywatela. Celem każdego człowieka powinno być podnoszenie ludzkości na wyższy poziom etyczny przy użyciu wszelkich dostępnych metod a także promocja właściwych zachowań i dobrych obyczajów. Zatem dlaczego obrażasz debili, łączysz debili z brakiem umiejętności czytania→ stereotyp? Odwołujesz się do Chrystusa z pominięciem innych autorytetów wyznaniowych i religijnych→ nietolerancja?
2018-08-31 22:35:48
Mach: Bronku91wybacz ,że Ciebie pominąłem jako znanego na tym forum autorytetu religijnego i wyznaniowego.
2018-09-01 00:56:24
rainman: Mach: Jest przykazanie Nie Zabijaj i jest egzekucja tego w prawie. To, że dziecko nie opuściło organizmu matki - nie oznacza, że nie jest dzieckiem i nie jest człowiekiem. Bo niby dlaczego miałoby nim nie być? Tak jak chronimy prawem nietykalność osób dorosłych - tak powinniśmy chronić prawem nietykalność dzieci, które się jeszcze nie narodziły. Tak więc przestań pieprzyć mi tutaj o wysiłku intelektualnym, bo jedynym, którego na ten wysiłek nie jest stać - jesteś właśnie Ty. A porażające jest to, że jesteś dorosłym chłopem a rozumu masz jak dziecko.
2018-09-01 08:49:46
Mach: rainman- nie mieszaj prawa religijnego z prawem świeckim. Chociaż w chrześcijańskim świecie prawo świeckie wyrasta z tego danego nam od Boga to jednak państwo tym prawem chytrze spekuluje. Zapewne uczyłeś się ,że w historii chrześcijańskiej Europy wybuchały krwawe wojny gdzie to przykazanie szło w kąt i nikt matek milionów żołnierzy nie pytał czy żyjący człowiek powinien zabijać drugiego także znającego prawo Boże. Mordowano i morsuje się ciągle miliony a dochód z fabryk broni należy do najbardziej intratnych interesów. Zabijano bezbronnych także dzieci. Tylko nieliczni wobec państwowej przemocy opierali się przed rozkazami mordu ,tych także mordowano, za nieposłuszeństwo,dezercję itd. To dopiero wstęp. Matki tychże nic nie miały i do- tej pory nie mają nic do powiedzenia bo w obliczu zagrożenia prawo Boże ulega zawieszeniu. A co dzieje się w prawie aborcyjnym? Matka także dziewczynka często wielokrotnie gwałcona nosząca życie zwyrodnialca często skażona chorobą płciową sprawcy, matka, także czyjaś córka nosząca płód zagrożona utratą życia w przypadku porodu ma trudne dylematy także nieraz jej rodzice czy chronić siebie czy poczęte dziecko. W tej sprawie jak się okazuje męski w większości świat polityków chce podejmować za kobiety decyzję jak dokonywać takich wyborów drogą ustaw a nie ich wewnętrznego sumienia do którego też przemawia Bóg, który widzi. I ty musisz mieć mentalność 12 letniego dziecka, że tej spekulacji przykazaniem nie zabijaj nie dostrzegasz. Zabił byś w obronie życia swojego, życia swojego dziecka, życia swojej żony. Chciałbyś aby o tym decydowało prawo Boże czy prawo stanowione. Czarne protesty właśnie dotyczyły wyborów zgodnie z sumieniem kobiety a nie zgodnie z zapisami ustawowymi wobec prób zaostrzenia prawa aborcyjnego . I w większości te kobiety to chrześcijanki. Ty jako chrześcijanin odmówił byś służby w wojsku- bo są tacy, a przecież wojsko jest od zabijania. Odmówił byś pójścia na front i strzelałbyś do wroga po drugiej stronie linii- a przecież prawo Boże nie zabijaj jest bezwarunkowe. Gdy się pogmera w twoim sumieniu rodzi się w tobie bunt więc niech politycy nie gmerają w sumieniach kobiet. każdy stanie z nas przed Bogiem i on będzie naszym sędzią. I proszę nie wyręczaj go.
2018-09-01 08:52:48
Mach: rainman- nie mieszaj prawa religijnego z prawem świeckim. Chociaż w chrześcijańskim świecie prawo świeckie wyrasta z tego danego nam od Boga to jednak państwo tym prawem chytrze spekuluje. Zapewne uczyłeś się ,że w historii chrześcijańskiej Europy wybuchały krwawe wojny gdzie to przykazanie szło w kąt i nikt matek milionów żołnierzy nie pytał czy żyjący człowiek powinien zabijać drugiego także znającego prawo Boże. Mordowano i morsuje się ciągle miliony a dochód z fabryk broni należy do najbardziej intratnych interesów. Zabijano bezbronnych także dzieci. Tylko nieliczni wobec państwowej przemocy opierali się przed rozkazami mordu ,tych także mordowano, za nieposłuszeństwo,dezercję itd. To dopiero wstęp. Matki tychże nic nie miały i do- tej pory nie mają nic do powiedzenia bo w obliczu zagrożenia prawo Boże ulega zawieszeniu. A co dzieje się w prawie aborcyjnym? Matka także dziewczynka często wielokrotnie gwałcona nosząca życie zwyrodnialca często skażona chorobą płciową sprawcy, matka, także czyjaś córka nosząca płód zagrożona utratą życia w przypadku porodu ma trudne dylematy także nieraz jej rodzice czy chronić siebie czy poczęte dziecko. W tej sprawie jak się okazuje męski w większości świat polityków chce podejmować za kobiety decyzję jak dokonywać takich wyborów drogą ustaw a nie ich wewnętrznego sumienia do którego też przemawia Bóg, który widzi. I ty musisz mieć mentalność 12 letniego dziecka, że tej spekulacji przykazaniem nie zabijaj nie dostrzegasz. Zabił byś w obronie życia swojego, życia swojego dziecka, życia swojej żony. Chciałbyś aby o tym decydowało prawo Boże czy prawo stanowione. Czarne protesty właśnie dotyczyły wyborów zgodnie z sumieniem kobiety a nie zgodnie z zapisami ustawowymi wobec prób zaostrzenia prawa aborcyjnego . I w większości te kobiety to chrześcijanki. Ty jako chrześcijanin odmówił byś służby w wojsku- bo są tacy, a przecież wojsko jest od zabijania. Odmówił byś pójścia na front i strzelałbyś do wroga po drugiej stronie linii- a przecież prawo Boże nie zabijaj jest bezwarunkowe. Gdy się pogmera w twoim sumieniu rodzi się w tobie bunt więc niech politycy nie gmerają w sumieniach kobiet. każdy stanie z nas przed Bogiem i on będzie naszym sędzią. I proszę nie wyręczaj Go.
2018-09-04 06:42:56
krzysztof.mm: @r a i n m a n: przestań pieprzyć o "dzieciach co nie opuściły łona" czy o "prawie" - przykazania są w B i b l i i, a prawo w M o n i t o r z e P o l s k i m - są baranie łby na łańcuszku chytrych kapłanów, co za nimi powtarzają idiotyzmy o "świętości życia" i "dzieciach od poczęcia", i są cyniczni łgarze i oszuści, wyrachowani politykierzy, co będą gdy się im opłaca kapłańskiej kaście klaskać - są idioci, co za człowieka będą uważać zapłodnione jajo, plemnika za pół człowieka i na dodatek uczynią z obu świętość, i są cwaniacy, którzy tych idiotów wykorzystują dla własnych zupełnie nieświętych celów - zgadnij, do której grupy cię zaliczyłem?
2018-09-04 06:44:45
krzysztof.mm: Jeżeli plus dla p. Staszkiewicz - to na pewno za udział w Czarnych Marszach, za odwagę i charakter w tej sprawie okazane
2018-09-05 16:03:16
bronek91: krzysztof.mm, twoje wypowiedzi w pewnym temacie (wierzący), świadomie albo nieświadome, trącą tezami zawartymi w pracy Fryderyk'a Nietzche'go "Z genealogii moralności". Nie zapominaj, jak to nazywasz, "te tepe barany" obaliły już niejeden nieludzki system polityczny. krzysztof.mm napisałeś "są idioci, co za człowieka będą uważać zapłodnione jajo"- cytat, proszę być tolerancyjnym dla hinduizmu....
2018-09-05 16:08:29
bronek91: krzysztof.mm, nie tylko uczestnictwo w czarnych marszach, ale również w Czarnych Mszach wymaga posiadania odpowiednich cech charakteru. Ciekawe, kiedy przyjdzie czas na takowe, skoro czarne procesje stały się już elementem naszego życia publicznego.
2018-09-10 18:44:31
wny: Jedno pytanie do KWW "Siła". Jaka byłaby decyzja gdyby "góra" zdecydowała, że w Cieszynie powstanie ośrodek dla uchodźców z Syrii, powiedzmy dla 200 osób.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: