Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie: znamy nazwiska pierwszych radnych

Na swoich faworytów w wyborach samorządowych zagłosujemy dopiero 21 października, jednak znamy już nazwiska pierwszych radnych w gminie Chybie. Wszystko za sprawą braku konkurencji w niektórych okręgach wyborczych. Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie dotyczące obsadzenia mandatu radnego w wyborach do rady gminy.

Zgodnie z art. 380 kodeksu wyborczego, w przypadku, gdy w danym okręgu jest tylko jeden zarejestrowany kandydat na radnego, Gminna Komisja Wyborcza wydaje obwieszczenie o obsadzeniu mandatu bez konieczności przeprowadzania głosowaniu. W Chybiu w niektórych okręgach taka sytuacja miała miejsce, w związku z czym znamy nazwiska pierwszych radnych:


Okręg nr 8 – Wiesław Wójcikiewicz z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Okręg nr 15 – Wojciech Ciupka z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

Wcześniej Gminna Komisja Wyborcza w Chybiu wydała obwieszczenie w sprawie wezwania do dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych w okręgach wyborczych 8, 14 i 15. Kandydaci mogli zostać zgłoszeni do 24 września. Tylko w okręgu 14 znalazł się dodatkowy kandydat, w związku z czym tam głosowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.
W pozostałych okręgach zarejestrowano więcej niż jednego kandydata, w związku z czym głosowanie odbędzie się 21 października 2018 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: