Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1399komentarzy: 0

O kolarzu Guerciotti-Kiwi Atlantico robi się coraz głośniej

10-02-2018 16:35

W hiszpańskiej gazecie ''La Voz de Galicia'' ukazał się artykuł o Kamilu Białończyku. Kolarz, pochodzący z Zebrzydowic, od niedawna reprezentuje barwy Guerciotti-Kiwi Atlantico.
Kamil Białończyk, w listopadzie ubiegłego roku, podpisał kontrakt z grupą Guerciotti - Kiwi Atlantico. Fot.: arch. prywatne Kamila Białończyka Kamil Białończyk, w listopadzie ubiegłego roku, podpisał kontrakt z grupą Guerciotti - Kiwi Atlantico. Fot.: arch. prywatne Kamila Białończyka

"(...)To niesamowita zmiana, która uderzyła w tak krótkim czasie", czy też "wielki potencjał". Właśnie takie słowa padają pod adresem 19-letniego kolarza. A autorem tych słów nie jest byle kto, bo dyrektor hiszpańskiej grupy, Enrique Salgueiro. Uważa także, że jego głównym atutem jest jazda pod górę. 

Guerciotti - Kiwi Atlantico to hiszpański klub, który w składzie ma nie tylko kolarzy z regionu, ale również obcokrajowców. Team liczy 11 zawodników, z czego siedmiu Hiszpanów oraz czterech zagranicznych. Taka polityka działaczy klubu okazuje się trafna, bo kolarze świetnie ze sobą współpracują. - Muszę przyznać, że atmosfera w drużynie wręcz przerosła moje oczekiwania. Mamy bardzo zgrany zespół, z czego jestem bardzo zadowolony - uważa Białończyk.

Kolarze hiszpańskiej ekipy przygotowują się do, zbliżającego się wielkimi krokami, wyścigu Manuel Sanroma, który będzie dla nich pierwszym sprawdzianem. Białończyk, w całym roku, będzie miał sporo okazji do zaprezentowania swych możliwości, gdyż ma zaplanowane 70-80 dni do ścigania.

- Międzynarodowa polityka zespołu przyczynia się do tego, iż praca klubu jest dostrzegana przez wielu organizatorów wyścigów, co wpływa na nasz bogaty kalendarz startów. W sezonie 2018 mamy wiele zawodów w Hiszpanii, m.in. bardzo ciężki wyścig Vuelta a Vetusta. Jest to odpowiednik wyścigu Vuelta a Asturias, w którym startował mój były trener, Sławomir Kohut, wówczas w ekipie Miche-Guerciotti. Priorytetem będą dwa wyścigi w Polsce, na które dostaliśmy zaproszenia. Pierwszym z nich jest CCC Tour Szlakiem Grodów Piastowskich (10-13 maja), a drugim  wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour (16-20 maja) - mówi 19-letni zawodnik hiszpańskiej ekipy.

Kolarz, pochodzący z Zebrzydowic, nie może narzekać na warunki do trenowania, bo te ma wręcz idealne. Na północy Hiszpanii są liczne góry, co nie tylko umożliwia poprawę w jeździe na szczyt, ale również w doskonaleniu zjazdów. 

Jak już wcześniej naznaczono, pierwszy sprawdzian dla Białończyka nadchodzi wielkimi krokami. Już za tydzień (17-18.02) czeka go wyścig Manuel Sanroma.

 

Andrzej Poncza/La Voz de Galicia

źródło: ox.pl
dodał: AP 10-02-2018 16:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 42komentarzy: 0

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 115komentarzy: 0

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 1415komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2769komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1280komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1270komentarzy: 7

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 888komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1361komentarzy: 5
Kontakt z redkacją .