Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 508komentarzy: 0

Trzyniec pokonuje Jihlavę, a asystę notuje Chmielewski

21-01-2018 18:17

Już tylko dziesięć spotkań pozostało do zakończenia rundy zasadniczej. W ramach 42. kolejki Tipsport Extraligi, Trzyniec pokonał u siebie Jihlavę, 4:1.
Stalownicy w kolejnym spotkaniu, również w Werk Arenie, zmierzą się ze Spartą Praga (23.01). Fot. youtube.com Stalownicy w kolejnym spotkaniu, również w Werk Arenie, zmierzą się ze Spartą Praga (23.01). Fot. youtube.com

Beniaminek, najwyższej klasy rozgrywkowej u naszych sąsiadów, nie będzie miło wspominał hokeistów Trzyńca, bo w trzech meczach, nie ugrali z nimi ani jednego punktu. Dziś (21.01) dosyć szybko musieli zapomnieć o jakiejkolwiek zdobyczy, bo już po pierwszej tercji, ich sytaucja nie była zbytnio kolorowa.

Wszystko za sprawą udanego wstępu do meczu, w wykonaniu Stalowników. Niektórzy kibice jeszcze nie zdążyli usiąść na swoich miejscach, a Trzyniec już prowadził. W 47. sekundzie Vladimir Dravecky otworzył wynik spotkania. Asystę, przy jego trafieniu, zaliczył Aron Chmielewski. Niecałe cztery minuty później było już 2:0. Bramkę zdobył Martin Adamsky. Ten sam hokeista, podwyższył prowadzenie jeszcze w pierwszej części spotkania i po dwudziestu minutach Trzyniec prowadził już o trzy gole.

Dukla postanowiła, przed drugą tercją, zmienić bramkarza. Ruch ten należy zaliczyć jako udany, gdyż gospodarze, w pozostałych czterdziestu minutach, zdołali zdobyć już tylko jedną bramkę (58. Cienciala). Strzelcem jedynego, honorowego gola dla Jihlavy okazał się Vlastimil Dostalek. Szansę na trafienie miał również Chmielewski, ale polski reprezentant w kluczowym momencie nie trafił bramki.

- Dziś, z początku spotkania, zaprezentowaliśmy dobry poziom. Prawie wszystko nam wpadało. Chciałbym zawodnikom podziękować, za pierwszą tercje w ich wykonaniu. Od drugiej części spotkania, już nie byliśmy tak aktywni. Widocznie myśleliśmy, że już to jakoś dociągniemy. Trzecia tercja miała podobny przebieg, jak ta poprzednia. Dopiero bramka na 4:1 nas uspokoiła. Zespół chwalę za pierwsze dwadzieścia minut. Później to już było słabsze - przyznał po meczu Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi, na pomeczowej konferencji.

Trzyniec notuje trzy punkty, ale jego pozycji w tabeli to nie zmieni - piąte miejsce. W kolejnym spotkaniu, również w Werk Arenie, zmierzy się ze Spartą Praga (23.01).

 

 

 

Andrzej Poncza

źródło: b. d.
dodał: AP 21-01-2018 18:17
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 103komentarzy: 0

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 1359komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2735komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1272komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1259komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 888komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1358komentarzy: 5

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4348komentarzy: 8
Kontakt z redkacją .