Drugi konkurs w Bischofshofen wygrał Siegel, Pilch był piąty

Zadanie, jakie miał do wykonania Tomasz Pilch w Bischofshofen, zostało wykonane. Wczoraj 17-latek wrócił na pozycję lidera Pucharu Kontynentalnego, a dziś ją umocnił.

Podobnie jak miało to miejsce we wczorajszych zmaganiach, również i dziś jedynie Pilch i Aleksander Zniszczoł sięgnęli po punkty. Na półmetku rywalizacji, pierwszy z nich znajdował się na 12. miejscu, drugi mieścił się zaraz za nim. Klemens Murańka zajął 34. pozycję, a Przemysław Kantyka został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty.

Po pierwszej próbie prowadził David Siegel, a drugie miejsce zajmował jego kolega z reprezentacji, Andreas Wank.

W rundzie finałowej wszytskie oczy znowu były skierowane na lidera cyklu. Pilch oddał najdłuższy skok w drugiej serii - 137 m - i przesunął się o siedem pozycji, klasyfikując się ostatecznie na 5. miejscu. Z kolei Zniszczoł pogorszył się o dwa metry, ale i on zanotował awans, plasując się na 11. pozycji.

W konkursie najlepsi okazali się nasi zachodni gospodarze. Po 100 punktów sięgnął Siegel, który wczoraj także prowadził po pierwszej serii, ale drugi skok kompletnie mu nie wyszedł. O 20 oczek mniej zainkasował Wank, a o 40 Nejc Dezman.

W klasyfikacji generalnej Pilch umocnił się na prowadzeniu. Zniszczoł awansował o dwie lokaty i obecnie plasuje się na 19. pozycji. Kolejne zawody, w ramach Pucharu Kontynentalnego, odbędą się 19 i 20 stycznia, w tureckim Erzurum.