Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1530komentarzy: 5

W drodze po doświadczenie i emocje

16-11-2017 09:20

W tegorocznej edycji Cieszyńskiej Barbórki zmierzą się nie tylko licencjonowani zawodnicy, którzy rywalizują w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na tych samych, wymagających trasach Śląska Cieszyńskiego swoją technikę jazdy sprawdzą także kierowcy, którzy nie posiadają licencji sportu samochodowego.
Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka - ubiegłoroczni mistrzowie Śląska na trasie Cieszyńskiej Barbórki 2016 (fot. Grzegorz Rybarski/mat.pras.) Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka - ubiegłoroczni mistrzowie Śląska na trasie Cieszyńskiej Barbórki 2016 (fot. Grzegorz Rybarski/mat.pras.)

Z myślą o kierowcach, którzy nie mają rajdowej licencji, Automobilklub Cieszyński przygotował Super KJS. Impreza towarzysząca finałowej rundzie RSMŚl 2017 to trudniejsza forma Konkursowej Jazdy Samochodem – zawodów, w ramach których kierowcy amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności rywalizując w bezpiecznych warunkach.

Organizowane przez wiele automobilklubów KJS-y, to imprezy, w których wystartować może każdy kierowca, posiadający ważne prawo jazdy, sprawny samochód z ważnym OC oraz kask. Profesjonalnie zabezpieczone zawody rozgrywane są najczęściej zamkniętych placach, gdzie wyznaczane są próby sprawnościowe, które uczestnicy pokonują na czas. To świetna metoda doskonalenia swoich umiejętności w bezpieczny sposób, ale także szansa na zbieranie doświadczenia i uzyskanie licencji uprawniającej do startów w rajdach samochodowych. W ramach organizowanego przez AK Cieszyński Super KJS-u, kierowcy będą mogli się ścigać na prawdziwych odcinkach specjalnych – tych, którymi wcześniej pojadą załogi walczące w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Rywalizacja na tak trudnych trasach wymaga także odpowiednich środków bezpieczeństwa, dlatego w Super KJS można wystartować seryjnym samochodem, który jednak musi być wyposażony w klatkę bezpieczeństwa, a załoga – w niepalne kombinezony.

Próby sportowe, na jakich uczestnicy Super KJS-u będą walczyć o jak najlepsze czasy, będą o połowę krótsze od tych zaplanowanych dla stawki RSMŚl. Odcinek Hażlach będzie miał dystans 3,9 km, a drugi z oesów – z Cisownicy do Lesznej Górnej liczy 4 km.

Cieszyńska Barbórka będzie także czwartą, finałową rundą Pucharu Proto Cars Rally Challenge, czyli cyklu zawodów przeprowadzanych przy współpracy Pawła Dytko z organizatorami rajdów okręgowych i Super KJS-ów. Punkty w tym pucharze mogą zdobywać zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i Ci, którzy nie posiadają licencji sportu samochodowego. Do końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze wyniki. Zwycięzca Pucharu Proto Cars Rally Challenge oprócz pamiątkowego pucharu, otrzyma szansę startu w przyszłorocznej edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W nagrodę triumfator cyklu pojedzie w Wieliczce napędzanym na cztery koła samochodem Proto przygotowanym przez firmę Dytko Sport.

Patronat honorowy nad 43. edycją Rajdu Barbórka Cieszyńska objął Marszałek Województwa Śląskiego. Organizatorem zawodów jest Automobilklub Cieszyński.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska – informacje:


Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Kalendarz mistrzostw tworzy 5 rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

• Rajd Zamkowy – 13-14 maja, Będzin
• Rajd Ziemi Bocheńskiej – 2-3 czerwca, Bochnia
• Rajd Wisły – 22-23 września, Wisła
• Rajd Śląska – 14-15 października, Chorzów
• Rajd Barbórka Cieszyńska – 24-25 listopada, Cieszyn

 


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 16-11-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

speeddriver
16-11-2017 16:41
speeddriver
Artykuł bliźniaczo podobny do tego na VIFI.PL, z tym , że na tamtym portalu autor zamieścił z nazwy wszystkich darczyńców rajdu oraz grzecznościowo poinformował o tym , że oprócz nich także Wy jesteście patronem medialnym tej imprezy. Was już na to nie stać...
emo33
16-11-2017 19:46
emo33
Rajd rajdem ale mieszkańców nikt nie pyta jak maja wyjechać z domu.
ZAMYKAJĄ DROGĘ OD 7.28 DO 17,00 i MAJĄ TO W D.... CIEKAWE CZY POSPRZĄTAJĄ? WYŚLĄ EKIPY RAJDOWE BY SIĘ Z LUDŹMI DOGADALI JAK COŚ NABROJĄ. Bo się im budżet z ubezpieczeniem nie domyka. Mieszkańcy Kozakowic wywalczyli zakaz na ich drogach.
emo33
16-11-2017 19:46
emo33
Rajd rajdem ale mieszkańców nikt nie pyta jak maja wyjechać z domu.
ZAMYKAJĄ DROGĘ OD 7.28 DO 17,00 i MAJĄ TO W D.... CIEKAWE CZY POSPRZĄTAJĄ? WYŚLĄ EKIPY RAJDOWE BY SIĘ Z LUDŹMI DOGADALI JAK COŚ NABROJĄ. Bo się im budżet z ubezpieczeniem nie domyka. Mieszkańcy Kozakowic wywalczyli zakaz na ich drogach.
efelinqa
17-11-2017 07:32
efelinqa
Pieprzone raydy !!!!! dlaczego mam się zgadzać na to że nie mogę dojechać wyjechać z domu bo jakiś debil chce się pościgać ?????? Ja tez zabieram się za to aby tych idiotów wywalić z naszej okolicy. Banda durni !!!!! Ciekawe co by taki jeden z drugim Amator gdyby nie mógł z garażu wyjechać bo akurat cały dzień by pielgżymka przechodziła albo PISOWSKA DEMOSTRACJA POPARCIA DLA KACZORA-DYKTATORA
Hultaj
17-11-2017 08:23
Hultaj
Jak największy smog w Cieszynie to banda kretynów rajd organizuje i statystyku psuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 83komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 282komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 335komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 894komentarzy: 3

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1028komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 7542komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 719komentarzy: 0

Zawód: Betrojerinka

13-12-2017 21:00

We wtorek (12.12) na ternie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Anną Wiatr, autorką książki "Betrojerinki", opowiadającej o życiu polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.