Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1599komentarzy: 0

Rajd Barum: Jerzy Tomaszczyk wraca do ścigania

24-08-2017 17:10

Jerzy Tomaszczyk - ubiegłoroczny wicemistrz czeskiej edycji Pucharu Opla Adama wraca na odcinki specjalne. Pierwszym tegorocznym startem kierowcy z Cieszyna będzie czeski Rajd Barum (25-27 sierpnia).
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Tradycyjnie już, ta jedna najbardziej prestiżowych imprez w Europie stanowi jednocześnie rundę mistrzostw Czech i Rajdowych Mistrzostw Europy. Tomaszczyk wystartuje w tych zawodach za kierownicą Forda Fiesty R2 w barwach ekipy Castrol Ford Team Turkiye. Jego pilotem będzie doświadczony Kamil Kozdroń – zawodnik mający na swoim koncie kilkanaście startów w mistrzostwach świata.

Tomaszczyka i Kozdronia czeka nie lada wyzwanie. Rajd Barum co roku przyciąga na start niesamowitą liczbę załóg i nie inaczej jest tym razem. 47. edycja tej legendarnej imprezy bije rekordy. Do zawodów zgłosiło się 37 załóg w samochodach najmocniejszej klasy R5 – więcej niż w którejkolwiek z tegorocznych rund mistrzostw Europy. W sumie na liście zgłoszeń jest aż 151 duetów kierowca/pilot.

Jerzy Tomaszczyk i Kamil Kozdroń wystartują w „Barumce” dzięki propozycji tureckiej ekipy Castrol Ford Team i wsparciu partnerów polskiego kierowcy. Na jedne z najtrudniejszych asfaltowych odcinków specjalnych w Europie Jurek z Kamilem ruszą w przednionapędowym Fordzie Fiesta R2. Ten samochód jest zaliczany do klasy RC4, w której załoga w barwach ProfiAuto ma aż 29 rywali. Wśród nich są wszyscy regularni uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Europy, w tym także zawodnicy fabrycznego zespołu Opla. Celem Tomaszczyka i Kozdronia na ten rajd nie jest jednak wdawanie się w pojedynki za wszelką cenę, lecz skuteczna jazda po cenne punkty dla tureckiego zespołu.

Dla Tomaszczyka będzie to drugi w karierze start w czeskim klasyku. Polak ma dobre wspomnienia związane z tym rajdem. W ubiegłym sezonie Barum był rundą czeskiej edycji Pucharu Opla Adama. Tomaszczyk, w duecie z Łukaszem Sitkiem, zwyciężył w tych zawodach z ponad półminutową przewagą nad rywalami.

Tegoroczna edycja Rajdu Barum, to 15 wymagających asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 205 km. Zmagania rozpoczną się w piątkowy wieczór od spektakularnego, obleganego przez entuzjastycznych kibiców oesu w centrum Zlina. W sobotę i niedzielę zawodnicy będą się ścigać na klasycznych próbach wschodnich Moraw. 47. edycja Rajdu Barum zakończy się w niedzielę, 27 sierpnia, o 16:25.

Jerzy Tomaszczyk: - Fakt, dawno nie było mnie na odcinkach specjalnych, ale jak wracać, to w jednym z najlepszych i najbardziej wymagających rajdów sezonu. Dzięki propozycji Castrol Ford Team Turkey i wsparciu moich partnerów będziemy mogli pokazać się w imprezie, którą oglądają setki tysięcy kibiców, dzięki czemu ma charakter prawdziwego motoryzacyjnego święta. To, że w ubiegłym roku byłem tu bardzo konkurencyjny za kierownicą pucharowego Opla Adama wcale nie napawa mnie hurraoptymizmem. Oczywiście, zeszłoroczne doświadczenie jest bardzo cenne, ale mam zamiar podejść do tego startu z niezbędną pokorą. W tym roku mamy do zrealizowania nieco inne cele. Castrol Ford Team Turkiye jest liderem klasyfikacji zespołowej Rajdowych Mistrzostw Europy, więc skupiamy się przede wszystkim na zdobyciu cennych punktów dla tej ekipy. […]

 

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 24-08-2017 17:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 47komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 105komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 523komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 349komentarzy: 0

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 334komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 216komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 850komentarzy: 0

Zaszczytne odznaczenie dla Siostry Jadwigi

17-11-2017 21:00

Wczoraj (16.11) po spektaklu ''Gość Oczekiwany'', odbyła się uroczystość podczas której uhonorowano odznaką ''Zasłużony/a dla Kultury Polskiej'' siostrę Jadwigę Wyrozumską. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1232komentarzy: 7

To nic nie kosztuje, dla innych znaczy bardzo dużo

17-11-2017 19:30

Historię pana Marka Kamieńskiego poznaliście pół roku temu. Mieszkaniec Puńcowa, ratownik górniczy, zapadł na przewlekłą białaczkę. Równolegle z działaniami lekarzy, działali też jego znajomi. Na Śląsku Cieszyńskim udało się zorganizować dużą akcję zbierania dawców przeszczepów.

wyświetleń: 4071komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .