Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3052komentarzy: 0

Pszczelarze wybierali władze

05-03-2016 17:10

28 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Pszczelarskiego w Hażlachu, które obecnie liczy 36 członków. Spotkanie miało miejsce w Domu Ludowym w Hażlachu. Na zebranie przybyli prawie wszyscy jego członkowie, by wybrać nowy zarząd.
Nowo wybrany Zarząd Koła Pszczelarskiego w Hażlachu o Fot. Franciszek Bierski      Nowo wybrany Zarząd Koła Pszczelarskiego w Hażlachu o Fot. Franciszek Bierski

Obecni byli również zaproszeni prezesi kół z ościennych wsi z terenu gminy Zebrzydowice oraz goście z Karviny i Dětmarowic w Republice Czeskiej. Zebranie otworzył prezes Koła Jan Rudol, po czym wysłuchaliśmy sprawozdania z czteroletniej działalności zarządu. Następnie zarządowi i skarbnikowi udzielono absolutorium. Po wystąpieniach nastał czas na odznaczenia, którymi wyróżniono siedmiu pszczelarzy. Odznaki przyznał Beskidzki Związek Pszczelarski „Bartnik.

Zarząd wybrano w wyborach jawnych. Prezesem został Jan Rudol, jego zastępcą Henryk Hansel, sekretarzem Władysław Boruta, skarbnikiem Bogusław Buchalik, członkami Zarządu: Jan Tomica, Mateusz Maziec i Czesław Hanzel. Powołano również Komisję Rewizyjną, której przewodniczącym został Stanisław Staniek, zaś członkami Tomasz Stoszek i Franciszek Bierski. W większości Zarząd Koła pozostał w niezmienionym składzie. Po wyborach jego członkowie przyjmowali gratulacje i życzenia powodzenia w kolejnych latach działalności. W czasie przeznaczonym na wolne wnioski bartnicy wymieniali się doświadczeniami i snuli plany w zakresie gospodarki pszczelej. Zebranie zakończono poczęstunkiem.

mat.pras./Franciszek Bierski

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 05-03-2016 17:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 539komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 342komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 778komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 597komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 801komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 304komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 5055komentarzy: 1

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2594komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.