Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 877komentarzy: 0

Klasykiem na Kubalonce

03-03-2016 15:20

Piąta, ostatnia Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty w biegach narciarskich odbyła się na trasach Kubalonki wczoraj, tj. 2 marca. Biegano stylem klasycznym. Ostatnie zawody Ligi zostały rozegrane pod dyktando zawodników z Marklowic i młodych biegaczy z NKS Trójwieś Beskidzka.
Klasykiem na Kubalonce fot. mat.pras.

Z sześciu rozegranych dzisiaj kategorii w trzech zwyciężyli zawodnicy tego ostatniego klubu, w dwóch zawodnicy UMKS Marklowice i w jednej klubu z Wodzisławia Śląskiego.

W kategorii Junior C drugie miejsce zajął Jakub Haratyk z MKS Istebna. Wśród Juniorek C najlepsza była Kamila Gruszka z NKS Trójwieś Beksidzka, zaś czwarta przybiegła Julia Polok z MKS Istebna. W biegu Juniorów D czołowe 5 miejsc należało do biegaczy z regionu:

1. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beksidzka)
2. Gabriel Boś (WSS Wisła)
3. Kamil Kajzar (MKS Istebna)
4. Łukasz Cieślar (WSS Wisła)
5. Wiktor Wojtas (NKS Trójwieś Beksidzka)

Podobnie było w kategorii Junior D:

1. Karolina Kohutowa (NKS Trójwieś Beskidzka)
2. Laura Legierska (NKS Trójwieś Beksidzka)
3. Zuzanna Cieślar (WSS Wisła)
4. Małgorzata Szalbot (WSS Wisła)
5. Aleksandra Raszka (WSS Wisła)
6. Magda Pilch (WSS Wisła)
7. Michalina Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka)
8. Wiktoria Kukuczka (MKS Istebna)


W kategorii Junior E na drugim miejscu uplasował się Tomasz Wąsowicz (WSS Wisła), a na trzecim Dawid Legierski z NKS Trójwieś Beksidzka, z kolei w grupie Junior E na drugim miejscu znalazła się Jolanta Jałowiczor z MKS Istebna, a na trzecim Laura Wantulok z WSS Wisła.

 

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 03-03-2016 15:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 925komentarzy: 2

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 903komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 514komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 783komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 981komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2097komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.