Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7598komentarzy: 3

Pociąg połamał pantograf

14-02-2016 11:25

Dzisiaj o godzinie 9.42 na szlaku jednotorowym Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce doszło do uszkodzenia pociągu. Skład zatrzymał się kilkaset metrów za stacją kolejową w centrum Wisły.
Pociąg zatrzymał się kilkaset metrów za stacją Wisła Uzdrowisko. fot. Michał Fielek Pociąg zatrzymał się kilkaset metrów za stacją Wisła Uzdrowisko. fot. Michał Fielek

Pociąg Kolei Śląskich relacji Częstochowa – Wisła Głębce połamał pantograf. Skład zatrzymał się tuż za stacją Wisła Uzdrowisko. Obecnie zablokowany jest ruch na tym jednotorowym szlaku. Jak informuje Jacek Karniewski, rzecznik prasowy PKP PLK - Koleje Sląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Do godziny 13. dwa pociągi KŚ oraz jeden Intercity będą na tym szlaku obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową.


Na miejsce z Rybnika dojechać ma pociąg sieciowy, pracownicy kolei sprawdzą na miejscu czy nie została uszkodzona sieć trakcyjna.

Aktualizacja godzina 13:15


Utrudnienia potrwają do godziny 15.00 Jak informuje rzecznik PKP PLK, Jacek Karniewski – z przyczyn technicznych wydłużony został odcinek, który wyłączony jest z ruchu. Obecnie zamknięty jest odcinek od Ustronia Polany do Wisły. Do czasu usunięcia usterki, na tej trasie kursować będzie komunikacja zastępcza.



JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 14-02-2016 11:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Kreska77
14-02-2016 14:47
Kreska77
czy może ktoś mi wytłumaczyć jak to się stało ze to się złamało? :)
traf
14-02-2016 18:40
traf
Szczęście, że nie było pokrzywdzonych ludzi Jak w pociągu spali - tylko trzask ich zbudził...
EuSa
14-02-2016 18:57
EuSa
do kreska:już tłumaczę.Otóż:pantograf to takie urządzenie,które pobiera prąd z sieci(w polskiej sieci PKP to 3000V,w niemczech 16kV,itd,itd)W W.Brytanii stosuje się tzw"trzecią szynę"tak samo w metrze.W kolejowym żargonie nazywa się to "patykami.W tym przypadku powiemy"połamał patyki".
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 464komentarzy: 1

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 284komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 671komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 840komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 854komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 315komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 5344komentarzy: 1

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!