Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2029komentarzy: 15

Maria Juroszek ze złotem

27-11-2015 15:45

W dniach 23-24 listopada w Rumii odbyły się II Mistrzostwa Świata w siłowaniu na rękę osób niepełnosprawnych. Złoto wywalczyła Maria Juroszek z Cieszyna.
Maria Juroszek zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w siłowaniu na rękę niepełnosprawnych w Rumii,fot. z archiwum zawodniczki Maria Juroszek zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w siłowaniu na rękę niepełnosprawnych w Rumii,fot. z archiwum zawodniczki

Maria Juroszek zdobyła złoty krążek w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 +65KG.
Na mistrzostwach świetnie poradzili sobie wszyscy polscy sportowcy niepełnosprawni: W poniedziałek (23.11.2015) kategorii JUNIOR18 MEN LEFT ARM2 55KG złoto zdobył Dawid Łapa. Także złoty medal do domu przywiezie Maciej Gralak, który zajął pierwsze miejsce w kat. SENIOR MEN LEFT ARM2 60KG. W tej samej kategorii, ale na 4 miejscu uplasował się dotychczasowy konkurent Maćka – Patryk Weterle. Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN LEFT ARM2 65KG wywalczyła srebro.

Drugi dzień zawodów przyniósł Polakom 4 medale. Dawid Łapa powtórzył swój sukces z poniedziałku i zdobył złoto na prawą rękę w kat. JUNIOR18 MEN RIGHT ARM2 55KG. W kat. SENIOR MEN RIGHT ARM2 60KG Maciej Gralak również zdobył złoto. To jego drugi złoty medal na tych zawodach. Złotymi medalistkami zostały także Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 65KG oraz Maria Juroszek w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 +65KG. Drużynowo Polska zajęła ostatecznie wysokie 2 miejsce.

Zobacz więcej wiadomości na Portalu OX.PL o Marii Juroszek .

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 27-11-2015 15:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zbyszek-piwko
27-11-2015 18:39
zbyszek-piwko
Gratulacje .
ciamajda
27-11-2015 20:03
ciamajda
Ciekawe ile było zawodniczek w tej grupie. Może równiez 2, jak u Grzegorza Wałgi?
majka186
28-11-2015 07:39
majka186
Do ciamajdy mogłeś też jechać a kto ci broni ale jak byś miał sobie zapłacić z własnej kieszeni to wolisz nie jechać bo jesteś dusi grosz i jezdziesz za podatników choć nic nie zdobywarz a strasznie chcesz filozofofować czy nie tak Miró
koszor
28-11-2015 10:13
koszor
Brawo!!!
ciamajda
28-11-2015 10:51
ciamajda
majka, chyba mnie z kimś pomyliłas. Ja nigdzie nie jeżdżę i nie żebram na wyjazd. Więc to się kupy nie trzyma.
Jeszcze jedno. Ile ten wyjazd kosztował darczyńców?
majka186
28-11-2015 12:18
majka186
Ją tam nie mam zamiaru ci sie z niczego tłumaczyć bo od ciebie nie dostałam więc ?? a nie pomyliłam się nic a nic a ją mówię tak głupszego puszczańskich zawsze do przodu a jestem tak zadowolona że badań SE chłopiec co chcesz już tak ci nie odpisze nic bo zazdrość cię w tyłem pali
ciamajda
28-11-2015 12:50
ciamajda
majka, coś Cię nerwy zżerają. Czyżbym powiedział prawdę? Czytasz przed wysłaniem swoje komentarze?
Odemnie i tak nic nie dostaniesz. Nie refunduję najdroższych hoteli. Polecam się na przyszłość:)
ciamajda
28-11-2015 12:52
ciamajda
Jeszcze jedno pytanie. Powiesz mi ile było zawodniczek w Twojej grupie?:)
ewita666
29-11-2015 01:44
ewita666
jak miło się chwalić ta kobieta rozsławiła Cieszyn i nie tylko ale żeby wyjechać musiała brzydko mówiąc żebrać od darczyńców którzy byli w stanie jej pomóc aby zrealizowała swe marzenia potrzebowała tylko albo aż 2000 na wyjazd i na zdobycie złota jak wróci będzie chwała zaszczyty ale dziwne że przedtem miasto nie miało na nią kasy a na inne bzdety ma podziwiam Majkę i jej sponsorów dzięki
ewita666
29-11-2015 01:49
ewita666
do Ciamajdy jak bys coś mógł to pewnie byś pokazał ale że jesteś zazdrosnym dupkiem to mi cię żal sorry
ciamajda
29-11-2015 07:57
ciamajda
ewita, masz rację. nie potrafie więc nie pcham się na afisz. Ale ja Ci nie ubliżam. Więc to świadczy o Twojej kulturze. I po drugie. Nie umiałbym zebrać na to by zamieszkać w najlepszym hotelu.
majka186
29-11-2015 09:03
majka186
do ciamajdy najpierw sprawdz gdzie mieszkałam a potem pisz głupoty bo akurat mieszkałam w białym dworku za 55 zł ze śniadaniem i zajmij się czym pożytecznym zamiast komuś zazdrościć a samemu nic nie robiąc oprócz tego że samemu wszędzie dodawać komentarze po prostu ci trzeba pracy
ciamajda
29-11-2015 16:09
ciamajda
Super!! Biały Dworek kojarzy mi się z białą damą:))
Ale nie odpowiedziałaś na zasadnicze pytanie. Ile zawodniczek liczyła Twoja grupa? Chyba nie powiesz że nie pamietasz?:))
majka186
29-11-2015 19:24
majka186
strasznie mi cie chłopie żal bo nic nie zdobyłeś w swoim życiu tylko ci się biała dama kojarzy to masz problem i zgłoś się do lekarza dlatego zazdrościsz komuś a tłumaczyć to ja się będę przed Bogiem a nie przed tobą bo dla mnie jesteś nikim i nie jesteś mnie w stanie wyprowadzić z równowagi po takim sukcesie i to była moje ostatnie odpisanie do ciebie po prostu trzeba cię ignorować i głupszego się puszcza do przodu
ciamajda
30-11-2015 06:33
ciamajda
majka, jesteż naprawdę żałosna. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie więc myślę że masz coś do ukrycia. Nie wstydź się. Nawet jak były dwie zawodniczki, to zawsze jakiś sukces:))))
Bozia rozumu nie dała, dała za to bicepsy:)) Z czegoś trzeba być zadowolonym, prawda?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Radni podjęli decyzję ws. szkół podstawowych i gimnazjów

26-02-2017 19:45

W związku z reformą oświaty cieszyński magistrat przygotował do rozważenia kilka wariantów wprowadzenia zmian, w sieci szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Cieszyn. Na czwartkowej (23.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna przedstawiono cztery warianty dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Jednogłośnie wybrano wariant I – jaki? O tym w materiale.  

wyświetleń: 308komentarzy: 0

Karnawał po cieszyńsku

26-02-2017 19:00

Karnawał się kończy warto więc z nostalgią powspominać to, co działo się w tym czasie i już dziś zaplanować zabawę w przyszłym roku.Towarzystwo Miłośników Jaworza od lat pielęgnuje tradycję cieszyńską . Nie ma się więc co dziwić, że w Jaworzu coraz bardziej popularny jest Bal Śląski, który budzi zainteresowanie nie tylko miłośników cieszyńskiego stroju.

wyświetleń: 392komentarzy: 0

Co wiemy o PZKO?

26-02-2017 18:00

„Mój dom murem podzielony” - cisną się na usta słowa znanej piosenki na myśl o przeciętym granicą państwową Śląsku Cieszyńskim. Bo przyznać trzeba, że my tutaj, na prawym brzegu Olzy często zupełnie nie wiemy nie tyle co robią nasi rodacy na lewym brzegu granicznej rzeki, co nawet nie wiemy, że tam też żyją Polacy. I to nie tacy, co wyjechali z kraju i osiedli w sąsiednim. Ich dziadkowie, pra, pra pra dziadkowie mieszkali w dokładnie tych samych miejscach.

wyświetleń: 205komentarzy: 0

Fiesta Kubańska w Ustroniu

26-02-2017 17:14

W sobotę (25.02) Ustroń rozbrzmiewał gorącymi rytmami. Na zakończenie karnawału mieszkańcy i turyści zebrani na ustrońskim rynku mogli nauczyć się tańczyć Salsę, Bachiata oraz Reggaeton, a wszystko za sprawą p. Mateusza ze Studia Passo w Cieszynie. Fiestę kubańską rozpoczął występ Radka Stojdy, który zagrał m.in. utwór Carlosa Santany, natomiast na koniec imprezy wystąpiła gwiazda - zespół Buenos Amigos. Zespół zagrał najgorętsze latynoskie przeboje, porywając do tańca wszystkich zebranych na rynku.

wyświetleń: 449komentarzy: 0

Najmłodsi stela 16/542/2017

26-02-2017 15:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4329komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (9/2/17)

26-02-2017 13:00

Do grona gazet cytowanych w naszym cyklu dołącza dziś "Dziennik Cieszyński". Jego redakcja mieściła się na ul. Ciężarowej w Cieszynie. To właśnie z tego tytułu pochodzą wszystkie informacje z dzisiejszego artykułu.

wyświetleń: 385komentarzy: 0

Mistrzowie parkowania (14)

26-02-2017 11:30

Na zakazie, na dwóch miejscach, na chodniku, na środku drogi, na miejscu dla niepełnosprawnych- tak parkują 'mistrzowie' w Cieszynie. Straż Miejska stworzyła galerię najbardziej wyjątkowych sposobów parkowania, oczywiście niezgodnych z przepisami.  

wyświetleń: 3785komentarzy: 5

Selfie ale z książką

26-02-2017 10:00

Codziennie mali i duzi robią ich na całym świecie tysiące, specjalną funkcję służącą do ich robienia można znaleźć w wielu telefonach, mowa o  – „selfie”.  W Skoczowie można zrobić sobie takie zdjęcie a dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody.

wyświetleń: 249komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-02-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 1147komentarzy: 0

Hażlach: O misjach w Kosowie i Liberii w SP

25-02-2017 20:45

Pod ostrzałem pytań uczniów, znaleźli się prelegenci, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Hażlachu. Jednym z gości był starszy sierżant Artur Walczuk, który opowiadał o służbie ONZ w Liberii.