Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1939komentarzy: 15

Maria Juroszek ze złotem

27-11-2015 15:45

W dniach 23-24 listopada w Rumii odbyły się II Mistrzostwa Świata w siłowaniu na rękę osób niepełnosprawnych. Złoto wywalczyła Maria Juroszek z Cieszyna.
Maria Juroszek zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w siłowaniu na rękę niepełnosprawnych w Rumii,fot. z archiwum zawodniczki Maria Juroszek zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w siłowaniu na rękę niepełnosprawnych w Rumii,fot. z archiwum zawodniczki

Maria Juroszek zdobyła złoty krążek w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 +65KG.
Na mistrzostwach świetnie poradzili sobie wszyscy polscy sportowcy niepełnosprawni: W poniedziałek (23.11.2015) kategorii JUNIOR18 MEN LEFT ARM2 55KG złoto zdobył Dawid Łapa. Także złoty medal do domu przywiezie Maciej Gralak, który zajął pierwsze miejsce w kat. SENIOR MEN LEFT ARM2 60KG. W tej samej kategorii, ale na 4 miejscu uplasował się dotychczasowy konkurent Maćka – Patryk Weterle. Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN LEFT ARM2 65KG wywalczyła srebro.

Drugi dzień zawodów przyniósł Polakom 4 medale. Dawid Łapa powtórzył swój sukces z poniedziałku i zdobył złoto na prawą rękę w kat. JUNIOR18 MEN RIGHT ARM2 55KG. W kat. SENIOR MEN RIGHT ARM2 60KG Maciej Gralak również zdobył złoto. To jego drugi złoty medal na tych zawodach. Złotymi medalistkami zostały także Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 65KG oraz Maria Juroszek w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 +65KG. Drużynowo Polska zajęła ostatecznie wysokie 2 miejsce.

Zobacz więcej wiadomości na Portalu OX.PL o Marii Juroszek .

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 27-11-2015 15:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zbyszek-piwko
27-11-2015 18:39
zbyszek-piwko
Gratulacje .
ciamajda
27-11-2015 20:03
ciamajda
Ciekawe ile było zawodniczek w tej grupie. Może równiez 2, jak u Grzegorza Wałgi?
majka186
28-11-2015 07:39
majka186
Do ciamajdy mogłeś też jechać a kto ci broni ale jak byś miał sobie zapłacić z własnej kieszeni to wolisz nie jechać bo jesteś dusi grosz i jezdziesz za podatników choć nic nie zdobywarz a strasznie chcesz filozofofować czy nie tak Miró
koszor
28-11-2015 10:13
koszor
Brawo!!!
ciamajda
28-11-2015 10:51
ciamajda
majka, chyba mnie z kimś pomyliłas. Ja nigdzie nie jeżdżę i nie żebram na wyjazd. Więc to się kupy nie trzyma.
Jeszcze jedno. Ile ten wyjazd kosztował darczyńców?
majka186
28-11-2015 12:18
majka186
Ją tam nie mam zamiaru ci sie z niczego tłumaczyć bo od ciebie nie dostałam więc ?? a nie pomyliłam się nic a nic a ją mówię tak głupszego puszczańskich zawsze do przodu a jestem tak zadowolona że badań SE chłopiec co chcesz już tak ci nie odpisze nic bo zazdrość cię w tyłem pali
ciamajda
28-11-2015 12:50
ciamajda
majka, coś Cię nerwy zżerają. Czyżbym powiedział prawdę? Czytasz przed wysłaniem swoje komentarze?
Odemnie i tak nic nie dostaniesz. Nie refunduję najdroższych hoteli. Polecam się na przyszłość:)
ciamajda
28-11-2015 12:52
ciamajda
Jeszcze jedno pytanie. Powiesz mi ile było zawodniczek w Twojej grupie?:)
ewita666
29-11-2015 01:44
ewita666
jak miło się chwalić ta kobieta rozsławiła Cieszyn i nie tylko ale żeby wyjechać musiała brzydko mówiąc żebrać od darczyńców którzy byli w stanie jej pomóc aby zrealizowała swe marzenia potrzebowała tylko albo aż 2000 na wyjazd i na zdobycie złota jak wróci będzie chwała zaszczyty ale dziwne że przedtem miasto nie miało na nią kasy a na inne bzdety ma podziwiam Majkę i jej sponsorów dzięki
ewita666
29-11-2015 01:49
ewita666
do Ciamajdy jak bys coś mógł to pewnie byś pokazał ale że jesteś zazdrosnym dupkiem to mi cię żal sorry
ciamajda
29-11-2015 07:57
ciamajda
ewita, masz rację. nie potrafie więc nie pcham się na afisz. Ale ja Ci nie ubliżam. Więc to świadczy o Twojej kulturze. I po drugie. Nie umiałbym zebrać na to by zamieszkać w najlepszym hotelu.
majka186
29-11-2015 09:03
majka186
do ciamajdy najpierw sprawdz gdzie mieszkałam a potem pisz głupoty bo akurat mieszkałam w białym dworku za 55 zł ze śniadaniem i zajmij się czym pożytecznym zamiast komuś zazdrościć a samemu nic nie robiąc oprócz tego że samemu wszędzie dodawać komentarze po prostu ci trzeba pracy
ciamajda
29-11-2015 16:09
ciamajda
Super!! Biały Dworek kojarzy mi się z białą damą:))
Ale nie odpowiedziałaś na zasadnicze pytanie. Ile zawodniczek liczyła Twoja grupa? Chyba nie powiesz że nie pamietasz?:))
majka186
29-11-2015 19:24
majka186
strasznie mi cie chłopie żal bo nic nie zdobyłeś w swoim życiu tylko ci się biała dama kojarzy to masz problem i zgłoś się do lekarza dlatego zazdrościsz komuś a tłumaczyć to ja się będę przed Bogiem a nie przed tobą bo dla mnie jesteś nikim i nie jesteś mnie w stanie wyprowadzić z równowagi po takim sukcesie i to była moje ostatnie odpisanie do ciebie po prostu trzeba cię ignorować i głupszego się puszcza do przodu
ciamajda
30-11-2015 06:33
ciamajda
majka, jesteż naprawdę żałosna. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie więc myślę że masz coś do ukrycia. Nie wstydź się. Nawet jak były dwie zawodniczki, to zawsze jakiś sukces:))))
Bozia rozumu nie dała, dała za to bicepsy:)) Z czegoś trzeba być zadowolonym, prawda?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oceniliśmy pracę policji

29-09-2016 14:55

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

wyświetleń: 114komentarzy: 0

Hardcorowa impreza

29-09-2016 13:00

Jeśli idee i muzyka związane z hardcore punk należy do Twoich zainteresowań, to koniecznie weź udział w kolejnej edycji festiwalu Gotta Go w Cieszynie.

wyświetleń: 440komentarzy: 0

Jak przygotować samochód na jesień i zimę

29-09-2016 11:00

Odpali, czy nie odpali? To pytanie zimą zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszych samochodów. Mróz i opady śniegu zweryfikują, czy zadbaliśmy o swój pojazd na zimę. Aby przejść ten test wzorowo, już teraz przygotuj samochód na niskie temperatury i jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych drogach!

wyświetleń: 426komentarzy: 0

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 4952komentarzy: 0

Skoczów - zadymienie w domu

29-09-2016 09:00

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane wczoraj wieczorem (28 września) do jednego z budynków w centrum Skoczowa.

wyświetleń: 1651komentarzy: 0

Rajska jabłonka na Scenie Polskiej

29-09-2016 08:00

„Rajska jabłonka” to spektakl o życiu. A dokładnie to o sześćdziesięcioletnim wycinku z życia Ujca Francka, od pierwszej wojny światowej aż po lata osiemdziesiąte. To opowieść o pięknie tego życia, o przywiązaniu do miejsca, symbolizowanego przez ową jabłonkę, drzewo żywota – ustawioną w centralnym punkcie sceny – która jest świadkiem wszystkich wzlotów i upadków bohatera. Bo to również opowieść o brudach tego życia, o podstępie, o zdradzie, o meandrach Fortuny, o karierowiczach, którzy zmieniają swe zapatrywania w zależności od kierunku wiejącego wiatru, albo duszący swe młodzieńcze ideały i marzenia, byleby się tylko znaleźć na szczytach.

wyświetleń: 167komentarzy: 0

Po raz XVI uchylili wieko cieszyńskiej trówły

28-09-2016 22:05

Za nami XVI edycja wyjątkowego festiwalu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. ''Skarby z cieszyńskiej trówły'' to kilkadziesiąt najróżniejszych wydarzeń promujących kulturę regionalną. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło tradycyjnych elementów programu, ale i nowości. Dopisała również pogoda.

wyświetleń: 564komentarzy: 0

Kongres nie tylko dla kobiet

28-09-2016 19:10

W dniach od 7 do 8 października odbędzie się Kongres Kobiet Ślaska Cieszyńskiego. Panele dyskusyjne, warsztaty, a także nietuzinkowe kobiety czekają na zainteresowanych w Cieszynie.

wyświetleń: 557komentarzy: 0

Kabaddi, czyli polski berek

28-09-2016 17:00

Filip Sesay, młody mieszkaniec Ustronia, trener personalny, niebawem wylatuje do Indii, by wziąć udział w międzynarodowym turnieju gry w Kabaddi. Gra, która narodziła się w Azji, na innych kontynentach powoli staje się coraz bardziej popularna.

wyświetleń: 1777komentarzy: 0

''Dywaniki'' i chodniki

28-09-2016 15:35

W Hażlachu trwają prace na drogach, m.in. przy gminnej ulicy Szkolnej w Rudniku, nowy dywanik z asfaltu ma ul. Zamkowa, powstał tez chodnik przy ul. Hażlaskiej w Brzezówce.