Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żyj dzisiaj z myślą o jutrze

Po raz kolejny scena Cieszyńskiego Ośrodka Kultury ''Domu Narodowego'' stała się miejscem zmagań uczniów szkół Powiatu Cieszyńskiego. Do rywalizacji stanęło 9 grup teatralnych. Wysoki poziom uczestników sprawił, że jury miało naprawdę trudne zadanie.

W miniony poniedziałek (16.04.2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Domu Narodowym” odbył się finał konkursu teatralnego na scenki rodzajowe w ramach inicjatywy realizowanej od lat „Żyj dzisiaj z myślą o jutrze”. 

Poniedziałkowe spotkanie było okazją do podsumowań dwóch programów konkursowych dla uczniów powiatu. - Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego – podkreślała Barbara Kłosowska z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego, przewodnicząca jury – To jednak nie koniec naszych propozycji. W przyszłym roku możecie spodziewać się kolejnych ciekawych programów konkursowych...

W scenicznych zmaganiach, trwających ponad 2 godziny, udział wzięło 9 grup teatralnych: 2 w kategorii szkoła podstawowa i 7 w kategorii szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna. W jury zasiedli: Anna Suchanek, Beata Parchańska, Irena Piekar, Anna Kowalik, Barbara Karnas-Greń, Szymon Pilch oraz Barbara Kłosowska. Wysoki poziom uczestników sprawił, że jury miało naprawdę trudne zadanie.

W kategorii - szkoła podstawowa wyróżniono dwie scenki: I Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Mnichu pod opieką pani Beaty Mulczyńskiej w składzie: Nikola Dąbrowska, Michał Dawiec, Dominik Mika, Sebastian Żur ze scenką „Małpa w sieci”; II Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie pod opieką pani Katarzyny Rak w składzie: Paulina Gerula, Kacper Sikora, Dawid Przeczek, Bartek Marek, odgrywająca scenkę „Kraina Zielonych Jezior”.

W kategorii - gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna wyłoniono następujących laureatów: I miejsce grupa z Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie w składzie Darek Marek i Remigiusz Burawa pod opieką ks. Grzegorza Sulkiewicza w scence „Stop używkom”; II miejsce grupa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie pod opieką pani Joanny Suchy w składzie: Kamil Święczyk, Bartosz Kochman, Jędrzej Kawulok, Robert Matuszka, odgrywający scenkę „Siatkarki”; III miejsce grupa teatralna Zespołu Szkół Rolniczych w Międzyświeciu pod opieką pani Barbary Pasieki w składzie: Sara Kędzior, Sara Cholewa, Nikolina Giemza, Sylwia Somerlik, odgrywające scenkę „Nasze życie – nasz wybór”.

Na zakończenie spotkania Jerzy Nogowczyk starosta cieszyński wręczył laureatom konkursu teatralnego i bajkowego nagrody i dyplomy.  Warto podkreślić, że w tym roku na konkurs literacki promujący zdrowie psychiczne pt.: „W zdrowym ciele zdrowy duch” wpłynęło 36 bajek napisanych przez uczniów powiatu cieszyńskiego. - Bajki prezentują bardzo wysoki poziom – podkreślała B. Kłosowska – Z pewnością posłużą nam przy spotkaniach z chorymi dziećmi w szpitalu, być może w przyszłym roku uda nam się najpiękniejsze bajki zebrać w ramach jednej edycji i wydrukować...  Na chwilę obecną mamy około 140 bajek, jest to naprawdę imponujący wynik... W tym momencie mogę ogłosić już kolejny konkurs na okładkę do bajek...

Konkursowe spotkanie było również okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy wspierają uczniów. - Nagrodę pieniężną Małgorzacie Orawskiej, nauczycielowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie za opiekę nad uczniami w konkursie bajkowym ufundowała i wręczyła Poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś, z kolei za opiekę w konkursie teatralnym nagrodą pieniężną ufundowaną przez Posła na Sejm RP Czesława Gluzę wyróżniony został ks. Grzegorz Sulkiewicz, nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy oraz słodki poczęstunek – relacjonuje Barbara Kłosowska, kierownik Biura Promocji Zdrowia i moderator spotkania.

Wyniki konkursu literackiego:

W kategorii szkoła podstawowa: 

I miejsce Marcelina Blicharz z SP w Mnichu z bajką „Owocowy mix”; 

II miejsce Ewelina Szczerba z SP nr 6 w Ustroniu „Bajka o szczęśliwych elfach”; 

III miejsce Kamila Bojda z SP nr 3 w Skoczowie bajka „Dobro zawsze zwycięża”; 

II miejsce Patryk Dadok z Gimnazjum w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych „Zdrowa żywność nasz organizm wzbogaca, a obżarstwo nie popłaca”; 

III miejsce Patrycja „Ballada o nikotynowym Trolu”;Ballada o nikotynowym Trolu

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna: 

I miejsce Mirela Wojacka z Zespołu Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie „Smocza depresja”; 

II miejsce Joanna Balińska z Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie „O podróżniku, co zwierzyniec na dobrą drogę sprowadził”; 

III miejsce Marta Biedrawa z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie „Głos Baobabu”; 

Wyróżnienia otrzymali Krzysztof Kawik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie „Ciekawy świat” oraz Rafał Lasoń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie „Historia pewnego Nissana”.

 
 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: