Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwolnij - Przygarnij - akcji przyświeca szczytny cel

- To kiermasz dzięki, któremu chcemy pokazać ludziom ile rzeczy codziennie się wyrzuca i marnuje bezpowrotnie - podkreśla Marta Strączek, jedna z realizatorek projektu ''FREE YOURSEL - SUIT YOURSELF. Uwolnij - Przygarnij'', który 9 maja zawita na teren Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

9 maja (2012) w sali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się akcja zorganizowana w ramach projektu „FREE YOURSELF – SUIT YOURSELF. Uwolnij – Przygarnij”. 

Akcja realizowana jest przez grupę studentek II roku Animacji Społeczno – Kulturalnej cieszyńskiego Uniwersytetu Śląskiego, które pragną zaszczepić w ludziach potrzebę „pozytywnego recyclingu”.

- Akcja polega na zbiórce i kiermaszu przedmiotów niepotrzebnych, takich, jak ubrania, naczynia, zabawki, książki... - wyliczają pomysłodawcy majowego przedsięwzięcia - Co roku społeczeństwo produkuje tony śmieci. Niestety wiele z rzeczy wyrzuconych nie zasługuje na swój los... 9 maja każdy po wpłacie symbolicznej kwoty 5 lub 3 złotych (w przypadku, gdy przyniesie ze sobą rzeczy zalegające w domu, a mogące się komuś przydać) otrzyma papierową torbę, którą może zapełnić wystawionymi na kiermasz przedmiotami.

Akcji przyświeca szczytny cel... Jaki? - Nasz projekt realizowany jest przy współpracy z fundacjami "Być Razem" i "Lepszy Świat" – podkreśla Marta Strączek - Ubrania, przybory plastyczne, zabawki, naczynia... przekazane zostaną na rzecz fundacji „Być Razem”, która swoją opieką objęła ludzi samotnych, opuszczonych i potrzebujących pomocy... Pieniądze, przekazywane w formie dobrowolnych datków, trafią w ręce fundacji „Lepszy Świat”, która przeznaczy je na wsparcie cieszyńskiego schroniska i domów tymczasowych dla zwierząt zabranych ze schroniska. Tam też trafią pozostałe koce, garnki, pościele, akcesoria dla zwierząt...

Rzecz, która dla nas straciła na wartości może okazać się dla kogoś innego bardzo wartościową. Warto zatem przyjść i dołączyć do akcji, która odbywać się będzie 9 maja 2012 r. od godziny 16.00 do 19.00, w sali ASK, pod aulą Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. 

Mile widziane będą: 

-Ubrania (dla dorosłych, dzieci, letnie, zimowe...)

-Naczynia (niepotrzebne talerze, metalowe miski, miednice, kubki, dzbanki, garnki, w szczególności te duże – nawet zadrapane czy obite, póki nie są dziurawe bardzo przydadzą się w schronisku)

-Pościel (poszwy, koce, prześcieradła, stare kapy – mogą być podniszczone, pieski i tak to docenią)

-Zabawki i materiały plastyczne (niezniszczone zabawki, niepotrzebne kredki, piszące mazaki, farbki, linijki, zeszyty, itd.)

-Książki 

-Akcesoria dla zwierząt – karmy, w szczególności dla młodych zwierząt (kociąt i szczeniąt), niepotrzebne smycze, obroże, szelki, odżywki, stare legowiska, a także makarony, kasze, ryż. Przydadzą się także kawałki wykładzin, dywany, styropian (do ocieplania bud), duże drewniane skrzynki (do budowy skrzynek noclegowych dla kotów, skrzynki z grubego drewna...)

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: