Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Zwróć dodatek węglowy" - oszuści w natarciu!

W Goleszowie pojawili się oszuści podający się za pracowników tutejszego urzędu chcący zmusić chcących zmusić osoby, które otrzymały dodatek węglowy do zwrotu środków – ostrzega goleszowski urząd.

Oszuści podczas rozmów straszą rozmówców karami za nieodesłanie pieniędzy, powołując się na wymyślone przepisy. - Informujemy, że w żadnym wypadku urzędnicy nie telefonują do mieszkańców z poleceniem zwrotu środków. W razie zaistnienia potrzeby przelewu zwrotnego, Urząd zawsze zwraca się do adresata w formie pisemnej – informują urzędnicy.

Apelujemy o czujność a wszelkie próby oszustwa należy zgłosić do najbliższej jednostki policji. - To pozwoli szybciej nadać bieg sprawie – podkreślają pracownicy UG Goleszów


Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-17 15:28:01
pół_Sasina_z_Wiślicy: oszuści i złodzieje są w tym kraju w natarciu już od 7 lat - i mają się póki co dobrze, policja i służby specjalne chronią je i pomagają im
2022-11-18 10:26:47
bolo 5064: Cześć.Mnie nasuwa się parę pytań.Gdzie są przechowywane dane kto dotację pobrał i jak te dane są chronione. Jak oszust /złodziej/ do nich dotarł? No co, poszedł na gminę i się zapytał ? Może włamał się do "systemu" w internecie ? Przecież nikt normalny nie chwali się ,że pobrał dotację. Widzę ,że całe to RODO to jedna wielka ściema i pic na wodę. Wiecie,dzwoniła ostatnio do mnie "garncarka" /garncarka - kobieta która oferuje super garnki w okazyjnej,promocyjnej cenie 6,5 tyś. złotych,oczywiście oferta last minute/.Wymienia moje imię i nazwisko.Kiedy pytam skąd ma te dane rozłącza się.Muszę przyznać,dopóki Jarek nie kazał wszystkich telefonów rejestrować / mam na "kartę"/ takich połączeń nie otrzymywałem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: