Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Hażlach w elitarnym gronie - z nagrodą TUP

We wtorek (15.11) w Łodzi odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie na najlepiej zagospodarowane przestrzenie publiczne, organizowane przez Towarzystwo Urbanistów Polskich. Wśród nagrodzonych gmin znalazł się Hażlach, który został doceniony za Dom Przyrodnika.

Gala konkursu na najlepiej zagospodarowane przestrzenie publiczne obejmowała nagrody za edycje od 2020 roku, kiedy to ze względu na pandemię nie można było zorganizować wydarzenia. Wśród nagrodzonych, jako jedyna gmina ze Śląska Cieszyńskiego znalazła się gmina Hażlach – doceniona została przebudowa zabytkowego spichlerza, który zamieniono w Dom Przyrodnika – kiedy rozpoczynaliśmy tę inwestycję, wiele osób pukało się w głowę. Inwestycja jednak nie tylko się udała, ale również została doceniona, wpłynęła również na sołectwo Hażlach i na całą gminę, stając się swojego rodzaju centrum z atrakcjami oraz przyjazną przestrzenią. To udowadnia, że Hażlach jest małą gminą wielkich możliwości! Mamy nadzieję, że inwestycja w Zamarskach, która ma się wkrótce rozpocząć będzie kolejnym wielkim sukcesem – mówił w rozmowie z portalem ox.pl Grzegorz Sikorski, wójt Gminy Hażlach.

Towarzystwo Urbanistów Polskich organizuje konkurs na najlepiej zagospodarowane przestrzenie od 2007 roku. W tym czasie zgłoszonych zostało 401 przestrzeni z 209 miejscowości. Na Śląsku Cieszyńskim wyróżnieniem może pochwalić się również Cieszyn, który został doceniony za Ogród Dwóch Brzegów. Teraz również Gmina Hażlach może poszczycić się nagrodą w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-17 13:44:46
miłek 123: Gratulacje, zdecydowanie najlepszy włodarz powiatu cieszyńskiego
2022-11-17 13:50:00
miłek 123: The best major of the Cieszyn district
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: