Zniszczołowi ponownie umknęła pierwsza „3”

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Aleksander Zniszczoł (na zdj.) – dwukrotnie uplasował się w czołowej „10” podczas dzisiejszych zmagań w ramach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. 26-latkowi, podobnie jak w piątkowym drugim konkursie, również i dziś niewiele zabrakło, aby stanąć na podium.

Wczoraj pisaliśmy, iż Zniszczołowi w jednym z konkursów zabrakło zaledwie 1.3 pkt. do trzeciego miejsca. Wiślanin także podczas dzisiejszych zmagań zajął czwarte miejsce, a jego strata do trzeciego Markusa Schiffnera wyniosła ponad 4 pkt.

Blisko podium był również Paweł Wąsek. Ustronianin podczas dopołudniowych zmagań na Mühlenkopfschanze uplasował się na piątej pozycji. Niestety, w drugim konkursie zabrakło go w rundzie finałowej, ponieważ zajął 34. miejsce. Dwukrotnie po punkty sięgali Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Zniszczoł dzięki wynikom uzyskanym w Willingen jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego – na 6. miejscu. Na czele cyklu umocnił się Ulrich Wohlgenannt. Austriak dokonał rzadko spotykanego wyczynu, wygrywając wszystkie cztery konkursy w przeciągu dwóch dni.