Niecałe dwa punkty straty do podium

Zabrakło szczęścia Aleksandrowi Zniszczołowi (na zdj.) w piątkowych zmaganiach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. W pierwszym konkursie nie zdołał awansować do rundy finałowej, a późnym popołudniem zajął czwarte miejsce z niewielką stratą – 1.3 pkt. – do Sondre Ringena, który stanął na najniższym stopniu podium.

Aleksander Zniszczoł w pierwszym piątkowym konkursie uzyskał 120,5 metra i taki skok nie pozwolił mu nawet awansować do rundy finałowej. Jednak wiślanin zapomniał o tej próbie i już w pierwszej serii drugich zawodów przekroczył granicę 140 metrów – 142 m. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajmował trzecie miejsce na półmetku zmagań. W rundzie finałowej wylądował pięć metrów bliżej i z podium zepchnął go Sondre Ringen, do którego Polak stracił zaledwie 1.3 pkt.

Pucharowe punkty zyskał także kolega klubowy Zniszczoła, Paweł Wąsek. Ustronianin dwukrotnie uplasował się w drugiej „10”, zajmując 18. i 12. miejsce. Swoje dorobki powiększyli także Maciej Kot oraz Stefan Hula. Na sobotę zaplanowano kolejne dwa konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego.