Przegrywali już 0:2, ale ostatecznie sięgnęli po komplet punktów

Stalownicy odnieśli zwycięstwo w ramach 43. kolejki Tipsport Extraligi, mimo że w 27. minucie przegrywali różnicą dwóch trafień. Podopieczni Vaclava Varadi zdołali obrócić wynik na swoją korzyść i ostatecznie pokonali Olomouc - 3:2.

Stalownicy jeszcze przed pierwszym wznowieniem zdawali sobie sprawę, że nie będzie łatwo zainkasować punkty na lodzie hokeistów HC Olomouc. Gospodarze dosyć szybko podnieśli poprzeczkę, bo już w 27.  minucie Vilem Burian podwyższył prowadzenie na 2:0.

Hokeiści spod Jaworowego zdobyli bramkę kontaktową po niecałych dwóch minutach, a sygnał do odrabiania strat dał Matej Stransky. Zawodnicy Trzyńca kolejne dwa trafienia dołożyli w ostatniej odsłonie i sięgnęli po komplet punktów, wygrywając 3:2.

- W końcu udało nam się wywieźć stąd pozytywny dla nas wynik. Cenimy sobie te trzy punkty, ponieważ nie wiodło nam się tutaj od dłuższego czasu. Zawodników kosztowało to sporo sił, ale czuliśmy, że jesteśmy w stanie odwrócić losy spotkania – przyznał Vaclav Varada.

Stalownicy odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i wciąż pozostają na pozycji wicelidera Tipsport Extraligi. Następne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę (7.02), a do Werk Areny przyjedzie przedostatnia drużyna ligowej tabeli - PSG Zlin.