Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znajdź czas na kino

IX czASKina jak i poprzednie edycje ma za zadanie zaprezentować filmy, które przypadną do gustów szerokiej widowni, nie idąc przy tym na kompromis z komercją - słowem pokazywane produkcje zawsze stoją w rozkroku pomiędzy sztuką wyższą a popularną, podnosząc w ten sposób poziom kultury.

Dlatego też poza trzonem imprezy (filmami - tym razem Skandynawskimi, czyli najczęściej wyróżnianymi na międzynarodowych festiwalach Nagrodami Publiczności) zadbano o zagospodarowanie wolnego czasu w południe i późnym wieczorem, kiedy to można się zupełnie rozluźnić po ogromnej dawce wartościowych doznań. 

Tak też w programie znajdują się na przykład: występ Teatru Tańca Samaya, koncert bluesowy, pokaz filmów wytwórni Butcher's Films i spotkanie z reżyserami, projekcja etiud studenckich czy konferencja naukowa dotycząca szeroko pojętej kinematografii. Ponadto pokazy taneczne, afterparty itpImpreza cieszy się rosnącą popularnością nie tylko w Cieszynie, dlatego też nie może dziwić, iż inne śląskie miasta i uczelnie (jak na przykład Katowice, Tychy) deklarują chęć stworzenia podobnych przeglądów, których organizacją zajęliby się młodzi ludzie starający się o wyższe wykształcenie.


PONIEDZIAŁEK (26 marca) ... KINO PIAST - FILMY : „PRZYPOMNIENIE”
18.00 Jak w niebie(Så som i himmelen) 2004, Szwecja, reż. Kay Pollack
20.00 Jabłka Adama (Adams æbler) 2005, Dania, Niemcy, reż. Anders Thomas Jensen
22.30 Afterparty: Piwnica Stary Targ 22.35 Pokaz taneczny Szkoły Tańca „Atmosfera”
22.45 Koncert Hip Hopowy - „Hirs Skład”

WTOREK (27 marca)
10.30 Konferencja studentów kulturoznawstwa o specjalności filmoznawstwo z UŚ w Katowicach (sala konferencyjna UŚ Cieszyn) Temat konferencji: Skandynawia: Import – Eksport
13:30 – 15:00 pokaz filmów krótkometrażowych - etiudy studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego 
17.00 - „Mijając jawę” Teatru Tańca Samaya w Domu Narodowym  

KINO PIAST - FILMY : „NOWOŚCI”:
18.00 -Para Do Życia (Miesten vuoro) 2010, Finlandia, Szwecja, reż. Joonas Berghäll , Mika Hotakainen 20.00- Oslo, 31. sierpnia (Oslo, 31. august) 2012, Norwegia, reż. Joachim Trier
22.30 Afterparty z Podaj Kabel w Piwnica pod Targową w Cieszynie

ŚRODA (28 marca)
12.00-15.00 Spotkanie z Butcher's Films – niezależną grupą filmową, powstałą pod koniec 2000 r. Jej założycielem jest Filip Rudnicki – reżyser i scenarzysta. (Sala konferencyjna UŚ Cieszyn)

KINO PIAST - FILMY : „WYBÓR INTERNAUTÓW”:
18.00 - Pewien Dżentelmen (Ganske snill mann, En) 2010, Norwegia, reż. Hans Petter Moland
20.00 -Noi Albinoi (Nói albinói ) 2003, Dania, Islandia, Niemcy, Wielka Brytania, reż. Dagur Kári22.30 Afterparty: Piwnica Stary Targ - koncert funkowo-bluesowego zespołu „Ensemble”

Karnety do nabycia od 19 marca w budynku głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Oraz w Kinie Piast przed projekcjami. Karnet upoważnia do wstępu na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące. Pojedyncze bilety dostępne są w miejscu odbywania się danego wydarzenia bądź imprezy towarzyszacej. (NIE DOTYCZY SPEKTAKLU "Mijając jawę"- WSTĘP WOLNY)

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

Promocja UM Cieszyn
źródło:
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: